Piekarnik do 1200 zł - jak wybrać? Jaki najlepszy?

| 0 Komentarzy
Analizujemy ofertę rynkową piekarników w przedziale cenowym do 1200 złotych. Czy jest coś ciekawego?

Piekarniki za 1200 złotych pozornie niewiele różnią się od tych tańszych z niższego segmentu. Projekty są podobne, nie ma też wielkich zmian jeśli chodzi o możliwości systemów automatycznych, systemów czyszczenia czy sposobu dystrybucji temperatury. Czy jednak tani piekarnik to urządzenie, które zapewni nam sprawne działanie i dostęp do kilku funkcji dodatkowych? Warto to sprawdzić.

Polecane piekarniki do 1200 zł

Jaki piekarnik do 1200 złotych?

Rozwój technologiczny sprawił, że obecne piekarniki są znacznie bardziej zaawansowane niż modele sprzed kilku lat. Oferują one bowiem mnóstwo funkcji dodatkowych, które znacznie ułatwiają codzienne przyrządzanie potraw.

Jest to tym bardziej korzystne, iż koszt poszczególnych rozwiązań w ostatnim okresie znacznie spadł. Dzięki temu za 1200 złotych jesteśmy w stanie kupić nowoczesny piekarnik, którego rozbudowanie pozwoli na skuteczniejsze i wygodniejsze działanie. Jak to jednak w przypadku takich urządzeń bywa, przed podjęciem ostatecznej decyzji, konieczne jest przeanalizowanie kilku najistotniejszych kwestii.

Piekarnik do 1200 złotych – na co zwrócić uwagę?

Zanim przejdziemy do opisywania parametrów mających wpływ na funkcjonalność piekarników mieszczących się w przyjętym przedziale cenowym, warto powiedzieć kilka słów o zużyciu energii. Jak nietrudno się domyślić, jego poziom może być różny. Żeby go sprawdzić, możemy analizować poszczególne zapisy w specyfikacji technicznej bądź spojrzeć na to, jaką piekarnik posiada klasę energetyczną.

Im jest ona wyższa, tym urządzenie bardziej energooszczędne. W przypadku modeli do 1200 złotych, możemy liczyć na maksymalną klasę A+++. Piekarniki z klasą A+ i A pobierają więcej energii, jednak różnica nie jest zbyt duża.

Dostępne na rynku piekarniki, poza obsługiwanymi funkcjami i klasą energetyczną, różnią się między sobą także zastosowanymi prowadnicami, na których montowane są blaszki i kratki. Tani piekarnik dysponuje elementami drabinkowymi. W większości przypadków okażą się one wystarczające, jednak w przypadku wysuwania ciężkich naczyń żaroodpornych czy też blaszek wypełnionych jedzeniem, nie zapewniają zbyt dużej stabilności, co sprawia, że całość musimy podtrzymywać ręką.

Pod tym względem dużo sprawniejsze wydają się być prowadnice teleskopowe, których obsługa przypomina otwieranie i zamykanie szuflad. Dzięki tak skonstruowanym prowadnicom, blaszki i kratki utrzymywane są w stabilnej pozycji i nie osuwają się z powodu nadmiernego ciężaru. Jeszcze wygodniejsze w użyciu są konstrukcje przypominające wózki, które jednak występują przede wszystkim w droższych piekarnikach.

Niezależnie od tego, na jaki rodzaj urządzenia się zdecydujemy, powinniśmy zwrócić uwagę na jego moc przyłączeniową, która ma wpływ między innymi na szybkość nagrzewania oraz maksymalne temperatury, jakie piekarnik może uzyskać podczas pracy.

Piekarnikami o maksymalnej mocy powinny zainteresować się przede wszystkim osoby, które dużo gotują. Zbyt „słabe” urządzenie może bowiem okazać się dla nich po prostu niewystarczające. Podobnie ma się sprawa z pojemnością – im większa jest rodzina i im więcej korzystamy z piekarnika, tym powinien być on większy.

Wpływ na komfort korzystania z tego typu urządzeń ma również stopień ich zaawansowania. Mowa tu wykorzystywanych technologiach i funkcjach. Spośród nich wymienić należy nie tylko mechanizmy regulacji temperatury, ale również programator, który pozwala wprowadzić od kilkunastu do kilkudziesięciu różnych programów, funkcje pieczenia pizzy bądź tryb grilla.

Uwagę warto zwrócić także na sposób czyszczenia wnętrza piekarnika. Dobrej jakości urządzenia oferują dostęp do funkcji dodatkowych, dzięki którym pozbywanie się zabrudzeń będzie znacznie łatwiejsze. Mogą one polegać chociażby na rozgrzewaniu piekarnika do bardzo wysokich temperatur (pyroliza), dzięki czemu zaschnięty tłuszcz i pozostały brud zamienia się w łatwy do usunięcia pył. Niektóre firmy korzystają z własnych, autorskich rozwiązań.

Oczywiście nie bez znaczenia jest również renoma producenta, który odpowiada za przygotowanie sprzętu. Bardzo popularny jest chociażby piekarnik Amica, a także urządzenia Bosch, Samsung, Electrolux czy też Beko.

Piekarnik do 1200 złotych – propozycje

Budżet w wysokości 1200 złotych pozwala nam na wybieranie spośród kilkuset różnych piekarników, dlatego często trudno zadecydować, który z nich okaże się najlepszy. Żeby ułatwić Wam nieco to zadanie, postanowiliśmy wskazać kilka modeli, które cieszą się zarówno dobrymi wynikami sprzedażowymi, jak i wieloma pozytywnymi opiniami, wystawianymi przez konsumentów.

  • Amica EB7541DB FINEpropozycja polskiego producenta. Piekarnik wyróżnia się mocą przyłączeniową na poziomie 3,1 kW i klasą energetyczną A. Dzięki dostępie do aż 10 funkcji (np. opiekacz, termoobieg), możliwe jest łatwe dostosowanie jego działania do pieczonych potraw. Do tego wszystkiego dochodzą również teleskopowe prowadnice. Urządzenie kosztuje 815 złotych.
  • Samsung NV70K1340BB model droższy (jego cena wynosi 1199 złotych), jednak również bardzo interesujący. Jest to sprzęt do zabudowy, który obsługuje funkcję grilla i 5 programów automatycznych. Jego pojemność wynosi 70 l, wyróżnia się również klasą energetyczną 1.
  • Electrolux EZB3400AOX– nieco słabszy piekarnik (moc przyłączeniowa 2,5 kW), który jednak wyróżnia się niską ceną na poziomie 745 złotych. Obsługuje on 8 funkcji (w tym grill i termoobieg), a jego pojemność wynosi 60 litrów. Co ważne, drzwi posiadają podwójne oszklenie, dlatego są bardzo wytrzymałe.
  • Beko BIM25402XMS- piekarnik z klasą energetyczną A+. Obsługuje on mnóstwo funkcji, które wprowadzane są za sprawą aż 12 programów automatycznych. Pojemność urządzenia wynosi 71 litrów. Należy za niego zapłacić 1229 złotych.
Udostępnij
5,0
3 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 09:41
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.