Piłki do skakania dla Dzieci. Czy warto kupić Dziecku? Jak wybrać?
Spis treści:
Jeśli tylko dopisuje pogoda i możliwości – najchętniej biegają na świeżym powietrzu, korzystając z konstrukcji na placach zabaw lub z przydomowego ogrodu. Ale w innych przypadkach…cóż, każdy wie, że w czasie deszczu Dzieci się nudzą, ale nie każdy wie, że tak wcale być nie musi!
Piłka do skakania
Skoro są do kopania i rzucania, to czemu nie może być do skakania? Oczywiście, chodzi o specjalne, przystosowane do tego produkty, które dostarczą Dzieciom mnóstwa frajdy i solidnej porcji ruchu. Duże, miękkie, kolorowe piłki są świetną alternatywą na to, by wyładować energię w domowym zaciszu podczas deszczowych dni, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by korzystać z nich także na podwórku.
Jeśli chodzi o bezpieczeństwo korzystania z piłek do skakania – zdecydowanie są to zabawki dla Dzieci w wieku od 4-5 lat, które potrafią już zapanować nad swoim ciałem. Taka zabawka to świetne ćwiczenie na wzmocnienie mięśni, ale nie tylko. Dobrze rozwija koordynację oraz inne umiejętności ruchowe, pozwala na sprawdzanie własnej siły, a przy tym gwarantuje świetną zabawę. Jak wybrać najlepszą piłkę?
Najlepiej sprawdzą się piłki do skakania z uchwytem, który daje możliwość trzymania się podczas podskoków, co zwiększa stabilność skoczka i jego bezpieczeństwo. Są też po prostu wygodniejsze. Mogą być też piłki do skakania z rogami, które mają taką samą funkcję, a do tego wyglądają atrakcyjnie. Ciężko powiedzieć, który rodzaj uchwytu będzie wygodniejszy, raczej jest to kwestia przyzwyczajenia. Piłki do skakania świetnie sprawdzą się przy indywidualnej zabawie, ale mogą być też ciekawym pomysłem na urozmaicenie dziecięcej imprezy czy party w ogrodzie. Ich koszt nie jest wysoki, a gwarantują mnóstwo uciechy.
Poza przyjemnością i prostymi ćwiczeniami ruchowymi, piłka do skakania może być też wykorzystywana jako narzędzie rehabilitacyjne. Pomoże skorygować wady postawy i wzmocni mięśnie poprzez konieczność utrzymania równowagi. Świetnie sprawdzi się też jako zamiennik krzesła dla Dziecka - jeśli spędza ono dużo czasu przy biurku - by odciążyć mięśnie przykręgosłupowe. Jeśli więc ktoś zastanawia się czy warto zakupić piłkę do skakania, odpowiedź jest prosta – oczywiście, że tak! Jedyną wadą może być fakt, że piłki są zazwyczaj duże i zajmują trochę miejsca, więc pojawia się problem z przechowywaniem, szczególnie jeśli ktoś ceni sobie wolną przestrzeń na podłodze. Nie mniej, zalet wynikających z jej posiadania jest znacznie więcej!
Wielu Rodziców zadaje sobie pytanie: jak nadmuchać piłkę do skakania? Ale nie ma w tym nic trudnego. Można użyć kompresora samochodowego lub pompki turystycznej. Należy pamiętać, by nie napompować piłki zbyt mocno – na samym początku należy zostawić ją nieco niedopompowaną na około dwanaście godzin, by tworzywo mogło się zaadaptować do temperatury. Następnie należy uzupełnić powietrze, ale uważając, by nie przesadzić – piłka nie powinna być maksymalnie napełniona, by była elastyczna i dobrze spełniała swoją funkcję.
Jeśli nie posiada się ani kompresora, ani pompki, można spróbować użyć… inhalatora. Tak, dokładnie tego samego, który stosuje się przy leczeniu dziecięcego kataru. Nie potrzeba nawet żadnych specjalistycznych końcówek. Nebulizatora można użyć także przy pompowaniu piłek nożnych czy nawet… rowerków!
Piłka do skakania z bohaterami bajek
Jeśli ktoś planuje zrobić Dziecku prezent w postaci piłki do skakania, z pewnością będzie zwracał uwagę na to, by była w ulubionym kolorze Pociechy. Ale można dołożyć jeszcze jedną cegiełkę do przyjemności i wybrać produkt z obrazkiem z ulubionej bajki. Bohaterowie popularnych bajek dla Dzieci, tacy jak Elsa, Anna, Spiderman czy księżniczka Zosia, z pewnością umilą Maluchom czas podczas szalonych zabaw na piłce.
Piłka do skakania to uniwersalna i ponadczasowa zabawka. Nawet dla starszych Dzieci będzie atrakcją – przyda się przy ćwiczeniach fitnessowych czy do siedzenia, a młodsze Maluchy na pewno z chęcią spożytkują swoją energię przy skakaniu. Ta prosta zabawa gwarantuje zdrowy rozwój i przyjemnie, radośnie spędzony czas.
Komentarze (0)