Ranking ciśnieniomierzy 2024 – Top 10 najlepszych ciśnieniomierzy naramiennych i nadgarstkowych

| 0 Komentarzy
Ciśnieniomierze to bardzo przydatne urządzenia, które powinny znaleźć się w domowej apteczce każdego z nas.

Posiadanie dobrego ciśnieniomierza jest często dobrym rozwiązaniem. Regularne mierzenie ciśnienia to po prostu rzecz wskazana w wypadku niektórych chorób. Ważne jest jednak, by korzystać ze sprawdzonego urządzenia, które pozwala na jak najdokładniejsze pomiary. By takie znaleźć, możesz sprawdzić nasz ranking najlepszych ciśnieniomierzy. Oprócz tego wyjaśnimy, jak prawidłowo mierzyć ciśnienie, czym różnią się modele naramienny oraz nadgarstkowy, jacy producenci ciśnieniomierzy są najpopularniejsi oraz kto w pierwszej kolejności powinien wyposażyć się w to urządzenie.

Ranking ciśnieniomierzy 2024 – sprawdź najczęściej wybierane

Wybór dobrego urządzenia jest absolutnie kluczowy, jeśli ciśnieniomierz ma spełnić twoje oczekiwania i działać w prawidłowy sposób. Obecnie do wyboru masz bowiem bardzo dużo ciśnieniomierzy. Jaki wybrać i gdzie go kupić? To dość trudne pytania. Apteka dawno przestała jednak być jedynym miejscem, w którym warto je kupić. W dzisiejszych czasach znajdziesz praktycznie zawsze dużo lepsze urządzenia, korzystając z internetu, a na pewno większy ich wybór. Dodatkowo cena ciśnieniomierza w aptece potrafi być dość wysoka i niewspółmierna do jakości wybranego urządzenia. Chcesz wybrać idealny ciśnieniomierz naramienny? Ranking tych urządzeń przygotowany przez nas z pewnością Ci w tym pomoże. Nie brakuje też modeli nadgarstkowych.

Ciśnieniomierz Omron OMRON Ciśnieniomierz M7 Intelli HEM-7361T-EBK

Pierwsza propozycja w naszym rankingu ciśnieniomierzy lekarskich to model Omron M7 Intelli. Jest to bardzo nowoczesny ciśnieniomierz automatyczny, który został wyposażony w specjalny mankiet Intelli Wrap. Działanie tego urządzenia zostało przebadane w warunkach klinicznych, a do tego przetestowane, by mieć pewność, że jest bezpieczne dla diabetyków i kobiet w ciąży. Całą pracą tego ciśnieniomierza można sterować za pomocą specjalnej aplikacji OMRON connect.

Największa zaleta tego modelu to mnogość funkcji, którą oferuje. Wykrywa takie schorzenia jak migotanie przedsionków czy też arytmia. Na ciśnieniomierzu Omron M7 możesz też liczyć na zapis do 100 pomiarów od dwóch różnych osób, a także specjalny tryb dla gości. W ten sposób nie musisz zapisywać na kartce swoich pomiarów i zawsze masz do nich dostęp. W celu uzyskania jak najdokładniejszych wyników Omron M7 wykonuje aż 3 pomiary w krótkim odstępie czasu i wyciąga z nich średnią. Kolejną zaletą jest specjalny wskaźnik na mankiecie, który informuje nas o prawidłowości jego założenia.

Ciśnieniomierz M7 Intelli HEM-7361T-EBK

Ciśnieniomierz M7 Intelli HEM-7361T-EBK

Ciśnieniomierz Omron OMRON Ciśnieniomierz M6 Comfort HEM-7360-E

Osoby szukające nieco tańszej alternatywy mogą po prostu postawić na oferowany przez Omron ciśnieniomierz Omron M6. Podobnie jak lepszy model został on wyposażony w technologię IntelliSense, która ułatwia założenie mankietu. Dodatkowo model ten wykonuje 3 pomiary, by uzyskać jak najdokładniejszy wynik. Niezwykle użyteczna jest też funkcja pozwalająca na zapisanie do 100 pomiarów z datą i godziną dla dwójki użytkowników. Wykrywanie nieregularnego tętna, ruchu ciała czy nadciśnienia to również funkcje, w które wyposażono ten ciśnieniomierz. Cena wynosi nieco ponad 300 złotych, dzięki czemu nie jest to niesamowicie drogi wybór.

Ciśnieniomierz M6 Comfort HEM-7360-E

Ciśnieniomierz M6 Comfort HEM-7360-E

 

Ciśnieniomierz Omron OMRON Ciśnieniomierz M4 Intelli IT HEM-7155T-EBK

Kolejne już urządzenie od firmy Omron, która znana jest z naprawdę świetnych ciśnieniomierzy. Omron M4 Intelli IT to kolejne dokładne urządzenie, które wykonuje 3 pomiary i wyciąga z nich średnią, by zapewnić jak najbardziej rzeczywisty wynik pomiaru. Jego skuteczność została potwierdzona badaniami.

Podobnie jak w przypadku innych ciśnieniomierzy tego producenta, jego użytkownicy również mają dostęp do zapisywania swoich pomiarów. Dodatkowo urządzenie wyposażono w czujnik niepożądanego ruchu ciała i wykrywania nieregularnego tętna.

Ciśnieniomierz M4 Intelli IT HEM-7155T-EBK

Ciśnieniomierz M4 Intelli IT HEM-7155T-EBK

Ciśnieniomierz Omron M3 Comfort HEM-7155-E

Trzeba przyznać, że Omron to jeden z najlepszych producentów ciśnieniomierzy elektrycznych. Półkę niżej od wcześniej wspomnianego modelu M4 znajdziemy aparat Omron M3 Comfort. Zawiera on wszystkie podstawowe funkcje znane z powyższych modeli, czyli zapisywanie pomiarów, czujnik ruchu, wykrywanie nieregularnej pracy serca, średnią z 3 pomiarów, wyświetlacz LCD czy też mankiet wspomagający zakładanie.

Ciśnieniomierz Omron M3 Comfort HEM-7155-E

Ciśnieniomierz Omron M3 Comfort HEM-7155-E

Ciśnieniomierz Omron M2 HEM-7121-E

Jeden z najmniejszych ciśnieniomierzy naramiennych od firmy Omron. Aparat jest wyposażony w działanie akumulatorowe, automatycznie się pompuje i nie potrzebuje wymiany baterii nawet przez 1000 kolejnych pomiarów. Do tego automatycznie się wyłącza, gdy nie jest używany przez 5 minut, by zaoszczędzić energię. Jego działanie jest niezwykle proste, więc świetnie sprawdzi się jako ciśnieniomierz dla dzieci lub seniorów.

Ciśnieniomierz Omron M2 HEM-7121-E

Ciśnieniomierz Omron M2 HEM-7121-E

Ciśnieniomierz Nissei NISSEI Japan ciśnieniomierz automatyczny DS-11a

Pierwsze urządzenie w naszym rankingu, które nie zostało przygotowane przez firmę Omron. Nissei Japan DS-11 to naprawdę dobry ciśnieniomierz z niewielkim błędem pomiarowym. Jego dokładność wynosi bowiem do 3 mm Hg i do 5% tętna. Model ten wyposażono dodatkowo we wskaźnik arytmii czy też technologię pozwalającą na dokładny pomiar u osób walczących z migotaniem przedsionków.

Ciśnieniomierz NISSEI Japan automatyczny DS-11a

Ciśnieniomierz NISSEI Japan automatyczny DS-11a

Ciśnieniomierz Tech-Med TMA-500Pro

Kolejna propozycja to niezwykle prosty aparat przygotowany przez firmę Tech-Med. TMA-500Pro to świetny ciśnieniomierz dla seniorów, ponieważ jego działanie jest nieskomplikowane, gdyż wymaga wciśnięcia jedynie pojedynczego przycisku. Do tego potrafi wykrywać objawy arytmii. Dodatkowo model ten zapewnia wysoką dokładność, której można oczekiwać od najlepszych ciśnieniomierzy.

Ciśnieniomierz Tech-Med TMA-500Pro

Ciśnieniomierz Tech-Med TMA-500Pro

Ciśnieniomierz Sencor nadgarstkowy cyfrowy SBD 1470

Sencor SBC 1470 to pierwszy ciśnieniomierz nadgarstkowy, który znalazł się w tym zestawieniu. Szeroki zakres pomiaru i wysoka dokładność to jedne z jego wielu cech. Funkcje, które zaimplementowano w tym modelu, to bowiem automatyczne wyłączanie czy też rozpoznawanie arytmii serca.

Ciśnieniomierz Sencor nadgarstkowy cyfrowy SBD 1470

Ciśnieniomierz Sencor nadgarstkowy cyfrowy SBD 1470

Ciśnieniomierz Oromed ORO-N2BASIC

Niezwykle proste urządzenie to także ciśnieniomierz Oromed ORO-N2BASIC. Może on działać zarówno jako ciśnieniomierz nadgarstkowy, jak i jako naramienny. Ponadto jest to aparat automatyczny, co zapewnia wysoką dokładność pomiaru.

Ciśnieniomierz Oromed ORO-N2BASIC

Ciśnieniomierz Oromed ORO-N2BASIC

Ciśnieniomierz Esperanza Vitality (ECB002)

Ostatnią z naszych propozycji jest ciśnieniomierz Esperanza Vitality (ECB002). Jest on jednym z najtańszych w tym rankingu, dzięki czemu to świetny wybór dla osoby, która szuka ciśnieniomierza naramiennego w atrakcyjnej cenie. Wysoka dokładność pomiaru, naramienny mankiet i wyświetlacz LCD to wszystko, czego potrzeba w takim urządzeniu.

Ciśnieniomierz Esperanza Vitality (ECB002)

Ciśnieniomierz Esperanza Vitality (ECB002)

Najważniejsze cechy dobrego ciśnieniomierza

Najważniejszą cechą każdego ciśnieniomierza jest oczywiście jego dokładność. Musi on zapewniać jak najbardziej wiarygodne wyniki. Dopuszczalny błąd pomiarowy powinien wynosić około 3 mm Hg. Dobry ciśnieniomierz naramienny z zasilaczem powinien też działać bez kontaktu z prądem, a wykorzystując baterie. W ten sposób można go łatwo zabrać ze sobą na wyjazd, nie martwiąc się, że przestanie działać. Wystarczy wziąć mały zapas baterii AAA.

Ciśnieniomierz naramienny czy nadgarstkowy – który lepszy?

Jednym z bardzo częstych dylematów wśród osób, które przeglądają nasz ranking ciśnieniomierzy nadgarstkowych i naramiennych, jest to, jaki rodzaj tego urządzenia wybrać. Pomocne mogą być na przykład dotyczące ciśnieniomierzy nadgarstkowych opinie. Urządzenia te z reguły są bardzo polecane przez swoich użytkowników. Są one chwalone przede wszystkim w wypadku osób, które posiadają szeroki obwód ramion. Dla nich korzystanie z modelu naramiennego jest bowiem bardzo niewygodne. Dlatego w ich wypadku znacznie lepiej sprawdza się ciśnieniomierz nadgarstkowy. Do tego charakteryzują go znacznie mniejsze wymiary, co zwiększa wygodę podczas korzystania z niego w podróży.

Z drugiej strony modele naramienne to ciśnieniomierze polecane przede wszystkim przez lekarzy, gdy szukamy aparatu, który zapewnia bardzo dokładny pomiar. Wyświetla on wyniki najbliższe prawdzie, a do tego polecany jest w wypadku osób z miażdżycą. W ich wypadku można bowiem łatwiej określić, czy przepływ krwi jest prawidłowy, gdyż żyły ramienne są grubsze.

Najczęściej wybierane typy ciśnieniomierzy

Podział na naramienne i nadgarstkowe nie jest jedynym sposobem na podzielenie aparatów do mierzenia ciśnienia. Dostępne są również ciśnieniomierze elektryczne zwane automatycznymi, a także ciśnieniomierze manualne zwane też zegarowymi.

Dużo dokładniejsze są z reguły ciśnieniomierze automatyczne. W ich wypadku wystarczy bowiem nałożyć odpowiednio opaskę na rękę i wcisnąć przycisk. Wtedy opaska automatycznie stanie się ciaśniejsza i rozpocznie pomiar naszego ciśnienia. Jest to o tyle ważne, że w trakcie wykonywania pomiaru nasza ręka powinna być w bezruchu. Dzięki temu będzie on dokładniejszy.

Chcąc dowiedzieć się, jakie rodzaje ciśnieniomierzy są wybierane najczęściej, możesz też sprawdzić nasz ranking ciśnieniomierzy automatycznych. W nim znajdują się bowiem aparaty do mierzenia ciśnienia, które są najchętniej wybierane przez naszych klientów.

Jak prawidłowo mierzyć ciśnienie krwi?

Sam zakup odpowiedniego ciśnieniomierza to nie wszystko. Trzeba w końcu wiedzieć, jak go prawidłowo używać. Ważny jest przede wszystkim dobry moment pomiarów. Zaleca się wykonanie dwóch pomiarów z kilkuminutowym odstępem, by osiągnąć jak najdokładniejszy wynik. Przed pomiarem nie powinno się zażywać leków czy też spożywać jedzenia lub pić. Najlepiej wykonać go po 15-minutowym odpoczynku.

Znaczenie ma też pozycja, którą przyjmiemy w trakcie wykorzystywania ciśnieniomierza. Powinniśmy siedzieć z podpartymi plecami. Opaskę umieszcza się z kolei około 2-3 centymetrów nad zgięciem łokcia. Pod samą opaską po założeniu powinny zmieścić się dwa palce. Oczywiście, gdy korzystamy z modelu nadgarstkowego, to położenie opaski jest znacznie niższe. Co ważne w trakcie używania ciśnieniomierza nasza ręka powinna być nieruchoma, a my nie możemy z nikim rozmawiać.

Oczywiście mierząc sobie ciśnienie, warto znać też, co oznaczają poszczególne jego poziomy. Wynik zawsze składa się z dwóch cyfr. Większa dotyczy ciśnienia tętniczego skurczowego. Jego prawidłowy przedział to od 100 do 140 mm Hg. Co to jest mm Hg? Jest to wskaźnik pokazujący ciśnienie w milimetrach słupa rtęci. Poniżej tych wartości można mówić już o niedociśnieniu. Wartości wyższe to już z kolei nadciśnienie. To, jak poważne jest nadciśnienie tętnicze, oznacza się w stopniach. Od 140 do 159 mm Hg jest ono łagodne. Gdy ciśnienie wynosi od 160 do 179 to mamy do czynienia z nadciśnieniem umiarkowanym. Powyżej 180 mm Hg zmagamy się już z nadciśnieniem ciężkim.

Druga liczba dotyczy ciśnienia tętniczego rozkurczowego. Jej zalecana wartość wynosi od 60 do 89 mm mm Hg. Nadciśnienie I stopnia to przedział od 90 do 99 mm Hg, umiarkowane od 100 do 109 mm Hg, a ciężkie od 110 mm Hg wzwyż. Za idealne ciśnienie z kolei uznaje się pomiar 120/80 mm Hg.

Najpopularniejsi producenci ciśnieniomierzy

Bardzo często słyszy się, że kupując sprzęt znanych firm, nie płacimy tak naprawdę za jakość urządzenia, a za markę. W wypadku urządzeń takich jak aparaty do mierzenia ciśnienia to stwierdzenie nie ma jednak racji bytu. Nie wiedząc, jaki ciśnieniomierz kupić, warto skłonić się w kierunku sprzętu od renomowanych firm. Właśnie dlatego w naszym rankingu ciśnieniomierzy naramiennych i nadgarstkowych wiele urządzeń pochodzi od najpopularniejszych producentów.

Mowa tu więc o takich firmach jak Omron, Microlife, Sanitas czy też Braun. Inna firma znajdująca się w naszym rankingu ciśnieniomierzy Tech-Med również jest godna Twojej uwagi.

Kto powinien wyposażyć się w ciśnieniomierz?

Tak naprawdę w dobry ciśnieniomierz naramienny lub nadgarstkowy powinien wyposażyć się praktycznie każdy. Badania pokazują bowiem, że nawet co trzeci Polak może cierpieć na nadciśnienie tętnicze. Wiele osób z tej grupy ponadto nie ma nawet świadomości o tej chorobie. Dlatego jedyny sposób na zbadanie się to regularny pomiar ciśnienia.

W ten sposób możemy kontrolować swoje zdrowie we własnym domu. Jest to niesamowicie ważny element profilaktyki, który pozwala szybciej wykryć schorzenia takie jak nadciśnienie tętnicze.

Udostępnij
5,0
4 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 21:52
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.