Ranking kamer samochodowych 2024 – najlepsze wideorejestratory
Spis treści:
Nagrania z kamer samochodowych są prawdziwymi hitami Internetu. Aż trudno byłoby uwierzyć w niektóre sytuacje, gdyby nie dowód w postaci filmu. Co więcej, często takie nagrania są wykorzystywane w kampaniach uświadamiających, jako materiały mające na celu zniwelowanie nieodpowiednich zachowań. Kiedyś w kamery samochodowe wyposażone były tylko pojazdy uprzywilejowane. Obecnie wielu kierowców zaopatruje się w nie „na wszelki wypadek”, by w razie czego mieć dowód w sprawie. Nic więc dziwnego, że szuka się możliwie jak najlepszej kamery samochodowej. Ranking w naszym poradniku ułatwi Ci te poszukiwania.
Polecane wideorejestratory
Ranking najlepszych kamer samochodowych
Jaką kamerę samochodową wybrać? Które rejestratory jazdy są najlepsze? O tym dowiesz się z subiektywnego rankingu kamer samochodowych. Wybór tego rodzaju sprzętu jest niezwykle szeroki i zróżnicowany pod względem funkcjonalności i parametrów technicznych. W związku z tym nie sposób jednoznacznie wskazać najlepszą kamerę samochodową. Ranking uwzględnia jednak różne propozycje, dzięki czemu na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Z naszego zestawienia dowiesz się, które wideorejestratory są szczególnie chętnie wybierane i najlepiej oceniane przez użytkowników, a także przekonasz się, na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu tego rodzaju sprzętu.
Kamera samochodowa Viofo A129 Plus Duo-G
Test wideorejestratorów pokazuje, że jednym z najlepiej ocenianych modeli jest Viofo A129 Plus Duo-G. Wobec tego to właśnie ta kamera samochodowa otwiera ranking. To ulepszona wersja bestsellera A129 DUO. W tym wideorejestratorze po raz pierwszy zastosowano dwa niezależne procesory w kamerach przedniej i tylnej. Obraz posiada wysoką rozdzielczość 4K – kamera przednia i Full HD – tylna. Soczewki w Viofo A129 PLUS Duo zaopatrzone są w przysłonę F/1.8 (F/1.6 tył), co wpływa na bardzo dobre doświetlenie nagranych obrazów.
Wideorejestrator ma wbudowany nadajnik Wi-Fi, dzięki czemu za pomocą bezpłatnej aplikacji możesz połączyć się ze smartfonem. Ponadto kamera samochodowa Viofo A129 PLUS DUO posiada automatyczny tryb parkingowy. Jego aktywacja następuje dzięki czujnikom ruchu i wstrząsu. Pozwala to chronić samochód nawet wtedy, gdy stoi on w miejscu. Urządzenie wyposażono także w opcję Low-Bitrate, co oznacza, że podczas postoju nagrywa ono obraz cały czas w obniżonej jakości. Dzięki temu kamera wciąż jest włączona, a Ty nie musisz się obawiać, że jakieś zdarzenie przed obiektywem zostanie pominięte.
Wideorejestrator Viofo A129 PRO-G DUO
Kamera samochodowa Viofo A119-G V3
Pierwsza propozycja z rankingu kamerek samochodowych przekracza Twój budżet? Kolejne urządzenie to prawdziwy bestseller w przyzwoitej cenie, a do tego pozostajemy przy tym samym producencie. Model A119-G V3 pozwala na nagrywanie obrazu w rozdzielczości WQXGA w polu widzenia 130º, a do tego posiada m.in. buforowany aktywny tryb parkingowy, moduł GPS i czujnik przeciążeń G-sensor. Co więcej, zasilanie kamerki do samochodu zostało oparte o superkondensatory, co zapewnia stabilną pracę nawet przy ekstremalnych różnicach temperatur.
Wideorejestrator Viofo A119-G V3
Kamera samochodowa Xblitz Park View Ultra
Szerokim kątem widzenia (dokładniej 170º) może pochwalić się kolejna kamera samochodowa. Ranking przedstawia Xblitz Park View Ultra, wideorejestrator, który nagrywa obraz z przodu w Full HD. Warto jednak podkreślić, że w jednym urządzeniu znajdują się aż 2 kamery – przednia i tylna. Ta druga rejestruje wszystko za autem w rozdzielczości HD. Producent zadbał m.in. o funkcję G-sensor, nagrywanie w pętli i obsługę kart pamięci microSD. Na szczególną uwagę zasługuje duży wyświetlacz IPS 5 cali, a także fakt, że przednia kamera samochodowa ukryta jest w stylowym, w pełni funkcjonalnym lusterku głównym.
Wideorejestrator Xblitz Park View Ultra
Kamera samochodowa Garmin Dash Cam Tandem
Jeśli poszukujesz dobrej kamery samochodowej, zwróć uwagę na wideorejestrator Garmin Dash Cam Tandem, który posiada dwa obiektywy o polu widzenia 180º. Rozwiązanie to sprawia, że podczas jazdy zapisywany jest obraz nie tylko sprzed maski, ale również z wnętrza pojazdu. Kamera samochodowa z możliwością nagrywania w rozdzielczości QHD pozwala uzyskać wysokiej jakości obraz pełen drobnych detali. Wideorejestrator zaopatrzony jest również w technologię NightGlo, dzięki której możliwe jest włączenie trybu nocnego.
Kamera Garmin Dash Cam Tandem wyposażona jest w automatyczny zapis obrazu po wykryciu zdarzenia. Posiada również wbudowany moduł Wi-Fi, który przesyła zapisane nagrania do aplikacji Garmin Drive. Umożliwia ona łatwe przeglądanie i udostępnianie danych na smartfonie.
Wideorejestrator Garmin Dash Cam Tandem
Kamera samochodowa Lamax T10
Jeśli rozdzielczość 4K to dla Ciebie parametr, który zdecydowanie określa najlepszą kamerę samochodową, to z rankingu zainteresuje Cię Lamax T10. To urządzenie zarejestruje nawet najdrobniejsze szczegóły – zarówno w dzień, jak i w nocy. Co więcej, wbudowany GPS i aktualna baza danych mogą uchronić Cię przed otrzymaniem mandatu.
Lepsza rozdzielczość, czy może większa ilość klatek na sekundę? W tym przypadku nie musisz się o to martwić przed zakupem. Lamax T10 możesz ustawić nagrywanie w 4K przy 30 kl./s., jak również w FullHD z 60 kl./s. Wszystko zależy od tego, czy w danym momencie potrzebujesz ekstra płynnego obrazu, czy ważniejsze będzie ujęcie detali.
Kamera samochodowa MIO MiVue C570
Wideorejestrator MIO MiVue C570 gwarantuje Ci rejestrowanie obrazów w rozdzielczości FullHD 1080p z płynnością 30 klatek na sekundę. Kąt widzenia 150° pozwoli zapisać każdy szczegół. Co jeszcze wyróżnia ten wideorejestrator? Sensor optyczny Sony Starvis CMOS IMX307 oraz przysłona F/1.8 sprawią, że jakość nagrań będzie idealna nawet przy słabym świetle. Dzięki automatycznemu trybowi parkingowemu oraz czujnikowi G-Sensor kamera wykryje każdy ruch oraz wstrząs pojazdu, a Twoje nagranie będzie chronione przed usunięciem.
Czy MIO MiVue C570 to najlepszy wideorejestrator z trybem parkingowym? Rankingi umieszczają go na wysokich pozycjach, więc z pewnością warto zwrócić na niego uwagę. Z tą kamerą samochodową będziesz ponadto zawsze na bieżąco z informacjami związanymi z tym, gdzie można dostać mandat. Z uwagi na cenę, z pewnością jest to jeden z topowych produktów w rankingu.
Wideorejestrator MIO MiVue C570
Kamera samochodowa Navitel R1000
Kamera samochodowa Navitel R1000 posiada odmienny design od innych wideorejestratorów przez swój futurystyczny wygląd – przypomina kulę bilardową. Navitel R1000 posiada samoprzylepny uchwyt na taśmę 3M, który można stabilnie zamontować na przedniej szybie samochodu w taki sposób, że kamera obraca się o 360°. Wykonany z sześciowarstwowego szkła szerokokątny obiektyw osiąga pole widzenia aż do 165°. Uchwycony na wideorejestratorze obraz obejmie zatem naprawdę dużą przestrzeń. Warto też dodać, że kamera uruchamia się nawet wówczas, kiedy auto przebywa na parkingu.
Wideorejestrator Navitel R1000
Kamera samochodowa Lamax C3
Dobrej jakości kamera samochodowa nie musi wiązać się z dużym wydatkiem. W rankingu uwzględniliśmy również nieco tańsze opcje, które również często są poszukiwane na rynku – jedną z nich jest Lamax C3. Ten wideorejestrator nagrywa w rozdzielczości Full HD (kąt widzenia wynosi 140°), a do tego zapewnia wysoką jakość także w nocy przy ograniczonej widoczności. Producent nie zapomniał również o technologii G-sensor, trybie parkowania czy detekcji ruchu. Jest to z pewnością wystarczająca opcja dla większości użytkowników, którzy mają ograniczony budżet i nie potrzebują wielu dodatkowych funkcji.
Kamera samochodowa Navitel AR250 NV
Jeśli szukasz czegoś taniego, to kolejna propozycja również będzie dla Ciebie. Ten producent pojawił się już w tym rankingu, lecz tym razem wskazujemy nieco inną ofertę. Wideorejestrator Navitel AR250 Night Vision to – jak sama nazwa wskazuje – wideorejestrator dedykowany nagrywaniu w nocy. Urządzenie rejestruje obraz w klasie Full HD – 1920 × 1080 30 kl./s. Obiektyw charakteryzuje szeroki kąt widzenia – 140°. Za pomocą tego rejestratora samochodowego możesz również wykonywać zdjęcia i zapisywać je w standardowym formacie JPG. Urządzenie posiada wbudowane głośniki i mikrofon. Obsługuje karty pamięci o maksymalnej wielkości 64 GB, co pozwoli na zarejestrowane naprawdę dużej ilości obrazów.
Wideorejestrator Navitel AR250 NV
Kamera samochodowa Xblitz S10 Duo
Z zestawienia pozostaje ostatnia kamera samochodowa. W rankingu ponownie pojawia się wideorejestrator Xblitz, ale tym razem model S10 Duo. Jak sama nazwa wskazuje, jest to zestaw składający się z dwóch kamer, czyli przód-tył. Oba urządzenia nagrywają materiały w rozdzielczości Full HD i mają szerokokątne obiektywy (kąt widzenia 150°). Co więcej, dobrej jakości obraz zapewnia 6 szklanych soczewek, które są wbudowane w kamery. Dzięki nim filmy cechują się odpowiednią jasnością i przejrzystością. Rejestrowanie detali jest też możliwe przez to, że kamerka do samochodu Xblitz S10 Duo jest wyposażona w nowoczesny sensor marki Sony.
Warto dodać, że druga kamera samochodowa służy jednocześnie jako kamera cofania, która ułatwi Ci parkowanie, pokazując obraz z tyłu auta, gdy wrzucisz wsteczny bieg. Wygodnym rozwiązaniem jest też oczywiście nagrywanie w pętli, dzięki czemu nie musisz stale przejmować się brakiem miejsca i usuwaniem archiwalnych plików.
Wideorejestrator Xblitz S10 Duo
Kamerka do samochodu – czy naprawdę jest potrzebna?
Kamery montowane w autach to coraz bardziej popularny wśród kierowców gadżet. Posłużą do wielu celów. Mogą przydać się do nagrywania samochodowych czy motocyklowych wypraw, a jednocześnie do dokumentowania wypadków. Stanowią jeden z najmocniejszych dowodów w przypadku konieczności zgłoszenia sprawy na policję bądź sprawy sądowej. Jest to zatem urządzenie bardzo przydatne dla każdego kierowcy. Pamiętaj też, że najlepsza kamera samochodowa to większa szansa na to, że w niekorzystnych warunkach zostaną zarejestrowane szczegóły w postaci np. rejestracji innego auta. W wielu przypadkach detale bywają najważniejsze.
Na rynku możesz zakupić wideorejestratory w postaci klasycznych kamer. Jednak wysoko oceniane są także wideorejestratory w lusterku. Ranking najlepszych sprzętów również je obejmuje. Popularność ostatnio zyskują kamery samochodowe Xblitz. Obie opcje w łatwy sposób pozwolą Ci zarejestrować to, co dzieje się podczas jazdy lub postoju.
Najlepsza kamera samochodowa – jakie są najważniejsze cechy?
Oferta wideorejestratorów jest szeroka i niezwykle różnorodna. Każdy producent wychodzi z założenia, że to właśnie on oferuje najlepszą kamerę samochodową. W rzeczywistości urządzenia różnią się pod wieloma względami: ceną, marką, a także detalami technicznymi. W związku z tym przed zakupem zwróć uwagę na kilka istotnych czynników, które powinien posiadać dobry rejestrator samochodowy.
Jednym z ważnych parametrów każdej kamery samochodowej jest kąt widzenia – im będzie szerszy, tym większy obraz uchwyci. Nagrania z wideorejestratorów o szerszym kącie widzenia są z pewnością dokładniejsze, co przyda się zwłaszcza podczas ustalania szczegółów zdarzenia drogowego. Bardzo ważną część specyfikacji stanowi także rozdzielczość. Obecnie minimum to HD. Jednak jeśli masz możliwość zakupu kamery wyższej klasy, warto to uczynić. Jak już zostało wspomniane – im nagranie z wideorejestratora jest lepszej jakości, tym silniejszy stanowi ono dowód. Najlepsze kamery samochodowe pozwalają na nagrywanie nawet w rozdzielczości 4K UHD.
Warto zwrócić uwagę na to, gdzie umieszczane są nagrania zarejestrowane przez kamerkę samochodową. Urządzenie może być wyposażone w pamięć wewnętrzną – w tym przypadku istotną rolę odgrywa pojemność – lub przesyłać obraz na włożoną kartę pamięci o określonej pojemności. Warto zainteresować się wideorejestratorami z czujnikiem ruchu oraz z trybem nocnym. Przydatny bywa również wideorejestrator z GPS. Ranking pokazuje, że wiele urządzeń ma tę funkcję w standardzie. Warto podkreślić, że na popularności zyskują wspomniane wideorejestratory 4K. Rankingi dowodzą, że użytkownicy coraz częściej poszukują kamer o tej rozdzielczości. Choć w tym przypadku wydatek będzie nieco większy, to jednak z uwagi na postępującą technologię, nie jest to tak duży przeskok cenowy.
Podstawowe funkcje kamer samochodowych
Porównywarki kamer samochodowych wskazują kilka podstawowych funkcji, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie. Jedną z nich jest opcja automatycznego włączenia kamery i rozpoczęcia nagrywania filmu w momencie podłączenia zasilania do urządzenia. To bardzo wygodna funkcja – dzięki niej nie musisz każdorazowo pamiętać o uruchomieniu sprzętu przy zapalaniu silnika.
W przypadku urządzenia, które pracuje przez całą dobę, istotna jest funkcja nagrywania w pętli. Inaczej po paru dniach może się okazać, że pamięć została zapełniona i sprzęt przestał pracować. Jeśli kamerka do samochodu posiada tę opcję, warto zwrócić uwagę, czy ma również wbudowany czujnik wstrząsów, w razie kolizji lub wypadku automatycznie zabezpieczający plik wideo przed usunięciem.
Dlaczego warto zakupić wideorejestratory typu DUAL do swojego auta?
Specyficznym typem wideorejestratorów są kamery typu DUAL, czyli posiadające dwa pracujące jednocześnie obiektywy, na przód i tył pojazdu. Coraz większa ilość producentów posiada takie modele w swoim asortymencie – należą do nich m.in. Viofo, Mikavi oraz Xblitz.
Kamera tylna to świetny sposób na to, abyś zabezpieczył się na wypadek najechania na Twoje auto od tyłu i ucieczki sprawcy. Zapis pozyskany z rejestratora tego typu, z pewnością pozwoli ustalić, kto zawinił, a w konsekwencji taki materiał może okazać się kluczowy, gdy będziesz musiał dochodzić swojego odszkodowania w sądzie. Urządzenie rejestrujące przyda się także przy drobnych stłuczkach – właściwie bez względu na okoliczności, w jakich Twój samochód zostanie uszkodzony, materiał filmowy, który zapisze wideorejestrator, to cenna pomoc, ułatwiająca udowodnienie winy osoby powodującej kolizję czy usterki auta. Jaki wybrać model kamery samochodowej przód i tył? Ranking kamer samochodowych typu DUAL, który znajdziesz w polecanych artykułach, podpowie Ci w wyborze. Na pewno znajdziesz wiele ciekawych opcji dopasowanych do Twoich potrzeb.
Wybór kamer samochodowych na rynku urządzeń elektronicznych z roku na rok się powiększa. Obecnie najprostsze modele znajdziesz już w cenie ok. 50 zł, z kolei te o szczególnie rozbudowanych funkcjach mogą kosztować nawet ponad 2 tys. zł. Warto wypróbować jedno z urządzeń przedstawionych w powyższym rankingu. Na pewno znajdziesz sprzęt, który będzie idealny dla Ciebie.
Komentarze (17)
Czy frustracja i czepialstwo i wszechwiedza internatów to taka polska specjalność czy ogólnoświatowy trend?
Obraz w tanich kamerach to nie jak piszą sprzedawcy fullHD tylko rozciągnięte piksele z rozdzielczości 480 albo 720 - Przestrzegam przed zakupem tanich kamer!
viofo bije je na łeb jakością wykonania, jakoscią nagrania, możliwosciami i ceną
Dno, totalne dno.