Ranking kart graficznych 2025 [TOP 10]

| 4 Komentarze
Ranking kart graficznych będzie pomocny przed dokonaniem zakupu tego podzespołu – poznaj polecane modele.

Jaka jest najlepsza karta graficzna do gier? Postawić bardziej na serię GeForce czy Radeon? Z takimi pytaniami może się mierzyć wielu graczy (choć nie tylko), którzy planują zakup nowego GPU. Przygotowaliśmy dla Was ranking kart graficznych, który będzie pomocny każdemu, kto ma w planach zakup tego właśnie podzespołu.

Wydajności kart graficznych bywa różna, dlatego, zanim dokonasz wyboru, poznaj dziesięć najlepszych układów GPU do kupienia w drugim kwartale 2025 roku.

Polecane karty graficzne

Ranking kart graficznych 2025

Jakie karty graficzne wybrać, aby być zadowolonym z zakupu? Jaka karta graficzna do gier w 2025 roku ma sens? Niezależnie od tego, czy oczekujesz najmocniejszego układu graficznego dostępnego na rynku, modelu budżetowego czy jesteś graczem, czy twórcą kreatywnym, fanem AMD czy też NVIDII Jeżeli wciąż łamiesz sobie głowę nad wyborem najlepszej karty graficznej, która będzie Ci towarzyszyć przez kolejne lata, zapoznaj się z naszym rankingiem.

AMD Radeon RX 7800 XT

Ogromna popularność tego układu graficznego nie bierze się z przypadku. W kwocie około 2100 złotych otrzymujemy wydajność o około 5% lepszą, niż to, co oferuje RTX 4070. Nie wspominając o tym, że propozycja AMD jest o niemalże 1000 złotych tańsza! Owszem, nie uzyskamy dostępu do flagowych technik NVIDII (a ich zamienniki od Czerwonych nadal pozostają w tyle), ale oprócz samej wydajności otrzymujemy też więcej VRAM-u (16 GB) – w sam raz na czasy, gdy 8 GB pamięci przestaje wystarczać.

Pokusimy się o stwierdzenie, że na obecnym rynku GPU, jest to najlepszy układ do gamingu w 1440p, pod względem swojej wyceny. Prawdą jest, że argument zarzucający jej wysoki pobór mocy będzie słuszny, ale w przypadku kart graficznych główne skrzypce odgrywają dwa czynniki: cena oraz wydajność. A obie te kwestie w przypadku Radeona RX 7800 XT są nadzwyczaj przekonujące do zakupu.

Mocną stroną tego układu jest również szyna danych, oferująca przepustowość 256 bitów, co jest również lepszym wynikiem niż to, co oferuje konkurent od Zielonych. Ta karta nie dokonała rewolucji graficznej, ale to jeden z najlepszych średniopółkowców, czyli coś, co zadowoli większość. Pojawia się w rozsądnej cenie w czasie, gdy ceny kart graficznych są absurdalnie zawyżone i zapewnia wydajność rastrowania, która przewyższa jej klasę cenową. Wydajność śledzenia promieni jest trochę słabsza, ale to akurat nigdy nie było mocną stroną AMD.

Gigabyte Radeon RX 7800 XT Gaming OC

Gigabyte Radeon RX 7800 XT Gaming OC

NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti

RTX 5070 Ti to jedna z ofiar premiery najnowszych kart graficznych NVIDII. O co chodzi? O koszmarny start, który rzucił się cieniem praktycznie na całą rodzinę Blackwell, z głównym zarzutem w postaci niezwykle wysokich cen. Nie ulega jednak wątpliwości to, że omawiany sprzęt to solidna karta graficzna, która nie tylko doskonale radzi sobie w gamingu 1440p, ale także może być wykorzystana do grania w 4K. I to właśnie w tej „królewskiej rozdzielczości” stanowić będzie najbardziej sensowną opcję dla większości graczy, będąc znacznie lepszym zakupem z punktu widzenia finansów, niż RTX 5080, nie wspominając o RTX 5090.

Wielu recenzentów zarzuca układom Blackwell nie tylko wyżyłowane ceny, ale także znikomą zwiększoną wydajność względem rodziny RTX 4000. Przykładowo RTX 5080 jest zaledwie 8% szybszy w uśrednionych testach niż RTX 4080 SUPER. Tutaj nie mamy z tym do czynienia, gdyż przyrost jest ogromny i wynosi ponad 30% więcej, niż RTX 4070 Ti. Układ ten rzuca wyzwanie Radeonowi RX 7900 XTX, pokonując go w rasteryzacji i oferując do tego znacznie lepsze wyniki w RT i DLSS (technice wciąż lepszej, niż FSR od AMD).

RTX 5070 Ti to także doskonały wybór dla twórców treści, którzy korzystają z generatywnej sztucznej inteligencji i aplikacji do renderowania 3D. Piąta generacja rdzeni Tensor wspiera format FP4, co pozwala na efektywne wykorzystanie VRAM i podwaja wydajność modeli AI. W aplikacjach profesjonalnych, takich jak Chaos Vantage czy Maxon Redshift, karta zapewnia nawet 30% wzrost wydajności dzięki wsparciu architektury Blackwell. Sporą łyżką dziegciu pozostaje jednak cena: wycena MSRP pozostaje oczywiście marzeniem ściętej głowy, ale nie jest tajemnicą, że księgowi NVIDII delikatnie przegięli w kwestii wyceny.

Gigabyte GeForce RTX 5070 Ti Gaming OC

Gigabyte GeForce RTX 5070 Ti Gaming OC

AMD Radeon RX 9070 XT

Układ ten można podsumować jednym zdaniem: wydajność na poziomie RTX 5070 Ti za niższą cenę. Nie ma tu pomyłki – układ debiutujący na początku 2025 roku, zaskakuje swoimi możliwościami i to jak najbardziej na plus. Co więcej, oferuje przy tym znacznie większe przyrosty w generowaniu śledzenia promieni, choć nadal nie jest to poziom Zielonych. RX 9070 XT to jednak wciąż doskonała karta graficzna pod względem ceny i wydajności, która zmusza NVIDIĘ do walki cenowej, a jednocześnie pokazuje, że AMD poczyniło ogromne postępy zarówno w technologii ray tracingu, jak i przetwarzaniu AI.

AMD wprowadziło solidną kartę graficzną z segmentu średniej półki, która przewyższa poprzednie flagowe modele bez konieczności wspomagania się funkcjami AI. AMD dostarczyło architekturę prawdziwie następnej generacji, która jest na równi z funkcjami NVIDII (choć nie wszystkimi). Kiedy FSR 4 stanie się powszechny, ta karta graficzna prawdopodobnie zdominuje segment średniej półki. Tańszą alternatywą dla tego układu może być AMD Radeon RX 9070, ale różniąca je cena nie jest przesadna.

Gigabyte AORUS Radeon RX 9070 XT

Gigabyte AORUS Radeon RX 9070 XT

NVIDIA GeForce RTX 5090

4K, praktycznie nieograniczony budżet i wysokie oczekiwania – jeśli na to wszystko odpowiadasz „tak, chcę tego” i jesteś zdolny zaakceptować ogromną cenę, wybór RTX 5090 będzie najlepszym rozwiązaniem. Ta karta pozostaje najpotężniejszym i najwydajniejszym układem graficznym, który jest obecnie dostępny w sprzedaży, dlatego przygotowany przez nas ranking kart graficznych musi ją uwzględniać. Rekomendujemy ją prawdziwym pasjonatom, jednak samo przeznaczenie do gier będzie niewykorzystaniem jej potencjału. Aż 32 GB pamięci RAM na pokładzie nie jest wykorzystywane obecnie przez żadną grę (i raczej prędko się to nie zmieni), stąd też rekomendujemy ten model, w przypadku gdy potrzebujemy potężnej mocy obliczeniowej do usprawnienia naszej pracy, a gry są ledwie dodatkiem.

RTX 5090 jest obecnie najpotężniejszym układem graficznym, ale jednocześnie jest to także najbardziej niszowa karta graficzna. Nie jest to znaczący postęp w stosunku do RTX 4090, ani nie jest najbardziej opłacalnym upgrade’em dla osób posiadających kartę z serii RTX 30 lub starszą. Jest to karta high-endowa dla ludzi, którzy nie potrzebują recenzji, aby wiedzieć, czy jest warta inwestycji. Dla wszystkich innych jest to po prostu wizja, w którą stronę zmierza technologia graficzna. W końcu pojawi się znacznie tańsza karta z tymi samymi funkcjami.

Dlatego też jej obecność na liście należy traktować bardziej jako „honorową wzmiankę”. Dla większości użytkowników ta karta będzie przesadą, gdyż nie wykorzystają jej potencjału. Dodatkowo wymusza ona zmianę również innych podzespołów, takich jak CPU czy też obudowa (jest ogromna!). Jej wybór powinien być podyktowany nie tylko ceną (która jest absurdalna), ale także realną potrzebą tak ogromnej mocy. Można powiedzieć, że to aktualnie najlepsza karta graficzna na świecie, ale trudno wykorzystać w tej chwili jej całkowity potencjał.– chyba że do zastosowań profesjonalnych.

MSI GeForce RTX 5090 Gaming Trio

MSI GeForce RTX 5090 Gaming Trio

NVIDIA GeForce RTX 5080

Karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 5080 to wydajne rozwiązanie, które oferuje idealne połączenie mocy obliczeniowej i nowoczesnych technologii. Wykorzystuje architekturę Blackwell, która zapewnia wysoką wydajność przy jednoczesnym zachowaniu efektywności energetycznej. Dzięki 10752 rdzeniom CUDA i taktowaniu w trybie boost do 2,62 GHz, karta ta jest idealna do najbardziej wymagających zadań, takich jak gra w rozdzielczości 4K, rendering i profesjonalna edycja wideo.

RTX 5080 wyróżnia się również zaawansowanymi technologiami, które podnoszą jakość rozgrywki i pracy. Dzięki DLSS 4, karta ta poprawia jakość obrazu i generuje dodatkowe klatki, co pozwala na płynną rozgrywkę w najbardziej wymagających tytułach. Ponadto, RTX 5080 została wyposażona w rdzenie RT 4. generacji, które usprawniają obsługę ray tracingu, zapewniając niespotykany wcześniej poziom realizmu w grach. Technologia NVIDIA Reflex 2 redukuje opóźnienia systemowe, zapewniając błyskawiczną reakcję na polecenia, co jest szczególnie ważne w dynamicznych grach wieloosobowych.

Cena? Zależy od punktu widzenia: za układ trzeba wyłożyć około połowę ceny modelu RTX 5090, przy zachowaniu wielu jego funkcji. Karta ta jest idealnym wyborem dla osób, które szukają wydajności i nowoczesnych technologii w rozsądnej cenie. Choć nie jest to znaczący skok wydajności w porównaniu z poprzednią generacją, RTX 5080 oferuje wiele korzyści, które sprawiają, że jest to atrakcyjna opcja dla graczy i twórców treści.

MSI GeForce RTX 5080 Gaming Trio

MSI GeForce RTX 5080 Gaming Trio

Radeon RX 7700 XT

Zdecydowanie mamy tu do czynienia z modelem dla mas, który w trakcie swojej premiery był sporym krokiem naprzód w stosunku do RX 6700 XT. Otóż góruje on nad tą kartą o 30–35% jeśli chodzi o wydajność ogólną – to fenomenalny wynik. Ceny tej karty oscylują obecnie w okolicy 2 tysięcy złotych, co czyni z niej jedną z najlepszych rekomendacji dla graczy, którzy szukają taniej, ale całkiem świeżej karty graficznej.

Czemu uważamy, że w segmencie „budżetowych nowości” nie powinien górować model RTX 4060 Ti z 16 GB VRAM? Dodatkowe 4 GB pamięci wcale nie zapewniają tu dominacji – otóż propozycja AMD pokonuje RTX-a w wydajności surowej rasteryzacji i robi to aż o ponad 21% w wynikach testowych. Co jednak ze sztandarowymi technikami NVIDII? Otóż w przypadku ray tracingu model AMD wypada gorzej – ale tylko o około 5%. Nie będzie więc przesady w tym, aby stwierdzić, że praktycznie zrównuje się w tej kwestii z propozycją NVIDII, która w mocniejszej wersji z 16 GB pamięci jest droższa o nawet 400 złotych.

Sapphire Pulse Radeon RX 7700 XT

Sapphire Pulse Radeon RX 7700 XT

AMD Radeon RX 7900 XTX

To, co łączy flagowe modele kart graficznych obecnej generacji, niezależnie czy mowa o AMD, czy też NVIDII, to ich wysoka cena. AMD Radeon RX 7900 XTX, najmocniejszy obecnie układ graficzny od AMD, choć z pewnością nie należy do najtańszych, błyszczy pod tym względem na tle drużyny Zielonych. Wręcz można powiedzieć, że jego cena jest „rozsądna” na tle tego, czego od naszych portfeli żąda główny konkurent AMD, gdy mowa o topowych kartach RTX 4000 i RTX 5000.

RX 7900 XTX można więc opisać, jako kartę, która oferuje flagową wydajność, za którą nie trzeba płacić bajońskich sum. Owszem, w starciu choćby z RTX 4090 układ ten nie ma szans, by dotrzymać tempo najmocniejszej propozycji NVIDII. Niemniej topowy układ serii RX 7000 nie powstał, by walczyć z RTX 4090 – jest odpowiednikiem RTX 4080. To właśnie z tą kartą należy propozycję AMD porównywać.

Pod tym względem oferta AMD wypada lepiej – w starciu z 4080 nie ma tu żadnego wyraźnego zwycięzcy. Oba układy idą łeb w łeb, ale propozycja AMD wypada lepiej cenowo. Zazwyczaj RX 7900 XTX jest o tysiąc złotych tańszy niż jego konkurent. To naprawdę zauważalna różnica, która sprawia, że flagowiec AMD jest niezwykle kuszącą opcją.

Co więcej, układ ten jest mniejszy w porównaniu do RTX 4080 i potrzebuje 8-pinowego złącza zasilania. Ma swoje wady (dosyć szybko się grzeje, a jego wentylatory potrafią być przez to często głośne), odstaje nieco w RT, ale z pewnością przypadnie do gustu graczom, którzy oczekują high-endowych rozwiązań. Do uruchomienia najnowszych tytułów gier w wysokich rozdzielczościach będzie strzałem w dziesiątkę.

Sapphire Nitro+ Radeon RX 7900 XTX Vapor-X

Sapphire Nitro+ Radeon RX 7900 XTX Vapor-X

NVIDIA GeForce RTX 4060

Zgodnie z badaniem sprzętowym Steam, monitory do gier w rozdzielczości 1080p wciąż są najpopularniejsze wśród graczy. Mimo że monitory 4K są mocno reklamowane przez producentów, jeśli czujesz się komfortowo z 1080p, nie potrzebujesz ekstremalnie mocnej karty graficznej, aby grać nawet w najbardziej wymagające gry. Właśnie tutaj NVIDIA GeForce RTX 4060 pokazuje swoje możliwości.

RTX 4060 jest w stanie uruchomić każdą grę w 1080p i to nawet z korzystaniem z RT. Dzięki DLSS może nawet obsługiwać wyższe rozdzielczości w niektórych grach. Jak na kartę graficzną obecnej generacji, którą można znaleźć za mniej niż 1400 złotych, to całkiem dobra oferta.

Karta ta radzi sobie z większością gier bardzo dobrze w 1080p i to przy maksymalnych ustawieniach, osiągając ponad 60 FPS, chociaż wybrane tytuły mogą sprawiać, że zejdzie poniżej tego poziomu. Na przykład w Cyberpunk 2077 przy ultra ustawieniach ray tracingu RTX 4060 uzyskuje zaledwie 62 FPS-ów w rozdzielczości 1080p. Jeżeli jednak szukasz w miarę taniego budżetowca do ogrywania nowych gier w sensownych ustawieniach – warto zastanowić się nad RTX-em 4060.

Asus Dual GeForce RTX 4060 EVO OC

Asus Dual GeForce RTX 4060 EVO OC

AMD Radeon RX 6600

Czy RX 6600 ma wciąż rację bytu w 2025 roku? Przypomnijmy, że to układ, który ma na karku ponad 4 lata. Nadal jednak stanowi doskonałą rekomendację dla graczy, którzy szukają taniej karty do 1080p. Jeżeli zastanawiasz się, jaką kartę graficzną wybrać, gdy budżet na ten wydatek nie jest wysoki – postaw na jednego z reprezentantów RX 6600. I to właśnie cena będzie tu mocnym argumentem, gdyż układ ten zakupimy już za około tysiąc złotych.

Wśród jej zalet należy wymienić relatywnie niski pobór mocy, bardzo wysoką kulturę pracy oraz (co nie jest standardem w przypadku AMD), niską temperaturę rdzenia, również pod obciążeniem. Poszukując podstawowej karty graficznej do ogrywania mniej wymagających tytułów, postaw na RX 6600. Zakup tego układu z pewnością uszanuje zawartość Twojego portfela.

ASRock Radeon RX 6600 Challenger D

ASRock Radeon RX 6600 Challenger D

NVIDIA GeForce RTX 4070

NVIDIA GeForce RTX 4070 to karta graficzna, która oferuje znaczące korzyści dla użytkowników, szczególnie w zakresie wydajności i efektywności energetycznej. Jej największym atutem jest umożliwienie płynnej rozgrywki w wysokiej rozdzielczości, co jest szczególnie ważne dla graczy, którzy cenią sobie jakość wizualną i gładkość ruchu. Karta ta jest idealna dla tych, którzy chcą cieszyć się nowoczesnymi grami bez obawy o spadek wydajności.

RTX 4070 wyróżnia się również zaawansowaną technologią, taką jak DLSS 3, która znacznie poprawia wydajność w grach obsługujących tę funkcję. Dzięki temu użytkownicy mogą korzystać z bardziej realistycznych efektów wizualnych, takich jak ray tracing, bez obawy o spadek liczby klatek na sekundę. Ponadto, karta ta jest zaprojektowana z myślą o efektywności energetycznej, co przekłada się na niższe koszty eksploatacji i cichszą pracę systemu. Ogólnie rzecz biorąc, RTX 4070 to solidny wybór dla tych, którzy szukają wydajności i jakości wizualnej bez nadmiernych kosztów.

Gigabyte GeForce RTX 4070 Windforce 2X OC

Gigabyte GeForce RTX 4070 Windforce 2X OC

Poznaj najlepsze energooszczędne karty graficzne i zmniejsz rachunki za prąd.

Na co warto zwrócić uwagę, kupując kartę graficzną?

Oczywiście chcąc wybrać coś na własną rękę, nie musisz się wzorować tylko na wyborach, które przedstawia nasz ranking kart graficznych. Pamiętaj jednak, że wybór karty graficznej może być niełatwym zadaniem. Zdecydowana większość dostępnych na rynku egzemplarzy kart graficznych to tzw. modele niereferencyjne. Jest to model, który został stworzony przez pośredników (jak np. MSI, Gigabyte, Gainward czy też ASUS), natomiast NVIDIA lub AMD odpowiadają tylko za dostarczenie procesora graficznego. Reszta rozwiązań, jak choćby rodzaj zastosowanego chłodzenia, płytka PCB, sekcja zasilania – to wszystko jest projektem autorskim pośrednika, który stosuje własne rozwiązania.

Oznacza to, że przykładowo taki RTX 3060 Ti, choć ma pewne punkty wspólne, może się różnić od siebie w zależności od producenta, od którego pochodzi. Na co zatem zwrócić szczególną uwagę?

  • Modele fabrycznie podkręcone – są to karty graficzne, które w swojej nazwie zazwyczaj posiadają skrót OC. Oznacza to, że jej zegary zostały fabrycznie podkręcone do wartości wyższej, niż sugeruje to producent układu. Dzięki temu dany model cechuje wyższa wydajność, jednak bez obaw: podkręcanie tego rodzaju nie jest przesadzone, stąd nie ma ryzyka przedwczesnego uszkodzenia karty graficznej.
  • Zastosowane chłodzenie – tutaj producenci układów niereferencyjnych mają ogromne pole do manewru i to właśnie dzięki temu można z łatwością rozpoznać rodzaj danego GPU. Dwa główne rodzaje to chłodzenie wodne oraz chłodzenie powietrzne (z zastosowaniem wentylatora lub jej większej liczby). Karta z chłodzeniem wodnym będzie zazwyczaj droższa oraz będzie wymagać dodatkowego miejsca w obudowie. Polecamy układy z wentylatorami, jednak stawiajmy na zestawy z dwoma lub trzema. Pojedynczy wentylator to zazwyczaj za mało, aby skutecznie schłodzić układ. Ma on tylko sens, jeśli nie poddajemy karty znacznemu obciążeniu lub planujemy zastosować customowy układ chłodzenia wodny.
  • Kompatybilność – bardzo ważna kwestia, co do której musimy się upewnić przed zakupem. Choć samo GPU będzie pasować do większości płyt głównych, tak musimy mieć pewność co do monitora. Istnieje szansa, że starsze urządzenie obsługuje jedynie port DVI, podczas gdy jest on nieobecny w nowszych kartach graficznych. Owszem, istnieją przejściówki, ale nie zawsze gwarantują one stabilną pracę. Przed podjęciem wyboru bądźmy pewni, że nasz sprzęt będzie do siebie pasował pod względem łączności.
  • Odpowiednio wydajny zasilacz – nowe karty graficzne cechuje wysoki pobór prądu, szczególnie w kontekście układów RTX 4000. Nie oznacza to, że serie RX 6000 oraz RTX 3000 nie mają określonego zapotrzebowania na energię. Nasz zakup nowego GPU uzależniajmy także od mocy posiadanego zasilacza lub wymieńmy go na mocniejszy. Zasilacz, który nie pokrywa zapotrzebowania na energię, to proszenie się o awarię oraz szybsze zużycie sprzętu.
  • Rozmiar – pamiętajmy o rozmiarach nowego GPU. Im potężniejsza karta graficzna, tym większe szanse, że będzie ona sporych rozmiarów. Może to zrodzić problem podczas instalacji, gdy nasza obudowa okaże się za mała dla danego układu graficznego. Zawsze dwa razy sprawdzajmy rozmiary, zarówno GPU, jak i obudowy. Upewnijmy się także, że nic nie blokuje karty wewnątrz, a w przypadku ogromnych modeli wspomagajmy się specjalną podpórką. Zapobiegnie ona wyginaniu się układu pod własnym ciężarem i ewentualnemu wyłamaniu karty ze slotu.

Jaka karta graficzna do gier – teraz już wiesz!

Ranking kart graficznych 2025 pomoże Ci w doborze odpowiedniego układu do swojego PC. Każdemu według potrzeb, wszak nie istnieje jeden układ, który spełni oczekiwania każdego. Wybór RTX 4090 w przypadku, gdy zamierzamy grać w mniej wymagające tytuły w 1440p mija się totalnie z celem. Dlatego odpowiedź na pytanie „która karta graficzna jest lepsza” będzie także uzależniona od osobistych preferencji. Mamy nadzieje, że ten ranking pomógł Ci w dokonaniu wyboru.

Preferujesz tańsze modele GPU? Zapoznaj się zatem z:

4,1
38 ocen
4 komentarzy
Oceń artykuł i Ty!
ocena produktu 0/5 gwiazdki
Ocena produktu

Komentarze (4)

GTX 1080 ma już kilka latek na karku ale wciąż trzyma sie mocno, zwlaszcza gdy wrzucimy go do laptopa. Z Gtxem smigają chociazby Hyperbooki - mam taką maszyne i polecam. Można sobie pograć w wysokiej jakosci i na duzym ekranie wszędzie!
najlepsza karta graficzna nie jest ta która została kupiona na waszym sklepie internetowym tylko ta która jest najmocniejsza, najszybsza i jest jedną z nowszych w tym przypadku MSI RTX 2080 TI Gaming X Trio, lub jakiś inny rtx 2080 ti
Nie wiem dlaczego, ale 90% kart to od Gigabyte a więc sugeruje że macie w tym jakiś udział :/ Bez sensu takie rankingi!
Według mnie czytając ten artykuł uświadomiłem sobie że dla mnie karta - NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti jest dobrym wyborem ponieważ nie gram w gry z wysokiej półki więc ów karta będzie dla mnie odpowiednia . Posiadam NVIDIA GeForce GTX 1060 . Tak więc będzie to dobra przesiadka na lepszy model . Na przyszłość i
ludologiczna essa .
Specjalista Morele | 00:50
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.