Ranking telewizorów LG 2024. Top 10 najlepszych modeli
Spis treści:
Niezwykle szybki rozwój rynku nowoczesnych technologii sprawia jednak, że niełatwo wybrać telewizor, nawet znając już producenta, który nas interesuje – poszczególne modele różnią się funkcjami, jakością wyświetlania czy wielkością, a także ceną i wzornictwem. Aby ułatwić wybór zestawiamy ranking top 10 najchętniej kupowanych na naszej stronie modeli azjatyckiej marki LG.
Polecane telewizory LG
Ranking najlepszych telewizorów LG
Telewizory koreańskiej marki LG cieszą się ogólną popularnością, jednak niektóre modele sprzedają się znacznie częściej niż inne. To, który telewizor najchętniej zamawiamy, jest zwykle wypadkową najlepszych jakości i ceny. Zobaczmy, jak to jest w przypadku telewizorów LG – oto TOP 10 najlepszych modeli.
Czy telewizory LG są dobre?
Telewizory LG znane są z bardzo dobrej jakości kontrastu oraz nasycenia barw na swoich ekranach, a także efektownego, realistycznego dźwięku. LG stawia na nowoczesny design, najnowsze telewizory są więc minimalistyczne, płaskie, wąskie i mają cienką ramę. To wszystko sprawia, że na tle konkurencji marka oceniania jest pozytywnie. W dzisiejszej rzeczywistości rynkowej koniecznością jest wysoka jakość wyświetlania, dlatego z pewnością wybierając tę markę natrafimy na telewizor full HD. Full HD to minimum, którego powinniśmy się spodziewać, niektóre modele idą jednak krok dalej – na przykład te wyposażone w technologię OLED (m.in. model LG OLED55C7V) oraz/lub rozdzielczość 4K (np. telewizor 4k lg 60UJ6307).
Niektóre modele – nie tylko LG – wyposażone w technologię Ultra HD wyposażone są także w technologię HDR. Co to znaczy? High Dynamic Range powala wyświetlić obraz o dużej totalnej rozpiętości, dzięki czemu ukazuje szczegóły tak w bardzo ciemnych, jak i prześwietlonych kolorach. Dzięki technologii HDR możliwe jest wyświetlanie wyższych stopni światła a bardzo jasnych obrazach bez efektu „spłaszczania”. Sprawia to, że obraz wyświetlany przez telewizor lg hdr jest znacznie bardziej realistyczny.
Jak działa telewizor LG SmartTV?
Smart TV to swoiste systemy operacyjne dla telewizorów, które możemy obsługiwać za pomocą pilotów. Ich cechą jest możliwość podłączenia do Internetu czy telefonu za pomocą łącza Bluetooth. Dzięki opcji Smart TV możemy korzystać na telewizorze z przeglądarki internetowej oraz z różnego typu aplikacji. Ich rodzaj i dostępność zależą od konkretnego producenta. LG wykorzystuje głównie oprogramowanie WebOS. Jakie aplikacje możemy obsługiwać w tym systemie? Będą to na przykład:
- Netflix,
- YouTube,
- Ipla,
- HBO Go,
- Filmbox,
- Spotify,
- Google Filmy,
Smart TV nie jest jednak koniecznym standardem. Wszystko zależy od tego, jak korzystamy z telewizora i jakie mamy oczekiwania wobec nowego modelu. Jeśli nie używamy streamingów, nie mamy konta na Netflixie, muzyki słuchamy z płyt a YouTube co najwyżej okazjonalnie na komputerze, może się okazać, że wcale nie wykorzystujemy panelu Smart, zatem nie jest on nam potrzebny.
Czy telewizor LG ma Bluetooth i WiFi?
To zależy od modelu. W łączność Bluetooth wyposażony jest na przykład model LG 60UJ6307. Ma on 60-calowy ekran wyświetlający obrazy w rozdzielczości 4K. Telewizor zaprojektowany został tak, aby wyświetlał obraz dobrej jakości nawet przy słabym połączeniu. Jeśli chodzi o model z WiFi, producent poleca LG 43UJ701V. Co więcej można powiedzieć o tym egzemplarzu? Wyróżnia go to, że wyposażony jest w technologie Utra Luminance i Local Dimming, które sprawiają, że znacznie lepiej widać szczegóły oraz jasność na ekranie. Kontrast określny jest dla osobnych bloków, przez co jest znacznie wyraźniejszy. Model jest bardzo wąski, przez co polecany jest do nowoczesnych i eleganckich wnętrz.
Jak wybrać rozmiar telewizora LG?
Rozmiary telewizorów podawane są w calach wyrażających wartość przekątnej ekranu urządzenia. Zachodzi duża różnica, jeśli porównamy na przykład telewizor 32 cale i telewizor 50 cali. Jak sprawdzić, jaka wielkość będzie dla nas optymalna? Nie zawsze panuje tutaj zasada „im większy, tym lepszy”. Rozmiar telewizora powinien być dopasowany do wielkości naszego salonu (czy innego miejsca, gdzie chcemy odbiornik postawić). Dlaczego? Chodzi o odległość, z jakiej będziemy oglądać telewizję. Jeśli postawimy 100-calowy telewizor w odległości 4 metrów do kanapy, nie zapewnimy sobie optymalnych wrażeń. Dla takiej wielkości potrzebować będziemy co najmniej 9 metrów odległości. Dla małych, na przykład 32-calowych telewizorów, minimalna odległość to 3 metry; 50-calowe odbiorniki powinny być ustawione od 4,5 metra od oglądających, 90-calowe od 7,5 metra, natomiast wielkie telewizory, na przykład 140-calowe – co najmniej 13 metrów od widzów. Ma to także znaczenie jeśli chodzi o jakość wyświetlania. Są to jednak dane dla rozdzielczości 480–720p. Dla lepszych rozdzielczości, na przykład 2160p, dopuszczalne są znacznie mniejsze odległości.
Znajdziesz w Morele
Uchwyty do telewizorów - Projektory - Odtwarzacze multimedialne - Telewizory 55 cali - Telewizory 65 cali
Komentarze (0)