Ranking termowentylatorów 2024. Top 10 najlepszych modeli.

| 0 Komentarzy
Chcesz kupić dobry termowentylator? Przeczytaj tekst i poznaj cechy najlepszych modeli dostępnych na rynku.

Wybór dobrego termowentylatora nie musi być skomplikowany. Wystarczy sięgnąć po nasz ranking termowentylatorów, by wybrać jeden z najlepszych modeli dla siebie. To zestawienie prezentuje tylko te urządzenia, które cieszą się znakomitą renomą i największą popularnością wśród nabywców.

Ranking termowentylatorów 2024 – sprawdź najczęściej wybierane

Niełatwo dziś wybrać dobry termowentylator, dlatego przed dokonaniem zakupu zawsze należy poznać opinie innych konsumentów na temat różnych modeli. W ten sposób możesz dowiedzieć się, która farelka jest najpopularniejszą na rynku i co sprawia, że stanowi tak świetną propozycję. Znając cechy profesjonalnych urządzeń z wyższej półki cenowej, bez problemu wyszukasz dla siebie odpowiedni wariant spełniający wszystkie oczekiwania.

Najczęściej wybierane termowentylatory

W dobie innowacyjnych rozwiązań technologicznych powstaje coraz więcej profesjonalnych termowentylatorów zastępujących nierzadko w okresie jesienno-zimowym standardowe kaloryfery albo inne systemy ogrzewania domu w razie awarii lub ich niewystarczającej wydajności. Ze względu na rozwój techniki oferty znanych marek znacznie się powiększyły, co utrudnia podjęcie decyzji – najlepiej kłaść nacisk na konkretne określone kwestie. Jaki powinien być termowentylator, aby skutecznie spełniał on swoją funkcję na co dzień?

Najważniejsze cechy dobrego termowentylatora

Jeśli interesuje Cię farelka elektryczna, koniecznie zwróć uwagę na kilka najistotniejszych aspektów. W pierwszej kolejności skontroluj opisy parametrów i dodatkowego wyposażenia w poszczególnych egzemplarzach. Ogromne znaczenie w kontekście działania sprzętu ma moc. Właściwość ta w głównej mierze decyduje o tym, na co stać konkretną wersję. Jeżeli chcesz, żeby nowy termowentylator potrafił grzać powietrze w pomieszczeniu naprawdę efektywnie, wartość wspomnianego atrybutu musi osiągać wysoki poziom.

Ogólnie rzecz biorąc, nawet najlepsze modele na rynku – na przykład termowentylatory DeLonghi albo termowentylatory HB – nie charakteryzują się imponującą wydajnością. Wynika to z faktu, że mowa o urządzeniach stanowiących rozwiązanie tymczasowe w sytuacjach, kiedy inne sposoby na utrzymanie prawidłowej temperatury w domu zawodzą. W sklepach znajdziesz termowentylatory na prąd, które można podzielić na dwie grypy – od 750 do 1500 W oraz od 1500 do 2000 W. Przy dłuższym czasie pracy pierwsze skutecznie spełniają swoją funkcję w mniejszych, natomiast drugie w nieco większych pokojach do nawet 25 m2 powierzchni.

Kolejnym aspektem technicznym o ogromnym znaczeniu jest dodatkowe wyposażenie w postaci regulacji prędkości nadmuchu. Wybrane egzemplarze posiadają system pozwalający na zmianę trybu działania wewnętrznego wiatraka za pomocą specjalnego pokrętła zainstalowanego na obudowie. Taką opcję oferują chociażby termowentylatory Sencor czy termowentylatory Blaupunkt. Gwarantuje ona komfort eksploatacji, ponieważ dzięki niej sam dostosowujesz proces generowania ciepła do własnych potrzeb. Jeśli zamierzasz często korzystać z opisywanego sprzętu do grzania pomieszczeń, zwróć na nią uwagę.

Następnie warto, abyś upewnił się, ile prądu pobiera konkretny model. Urządzenia tego typu z reguły cechuje mała konstrukcja, ale mimo to potrafią one zużywać duże ilości energii. Mini termowentylatory Ravanson oraz farelki innych marek zazwyczaj podłączysz przewodem do kontaktu. Wspomniana wcześniej moc na poziomie do 2000 W sprawia, że mechanizm wymaga dostarczenia sporej liczby ładunków elektrycznych do silnika, żeby skutecznie podwyższyć temperaturę otoczenia.

Najczęściej wybrane rodzaje termowentylatorów

Jeśli chodzi o podział termowentylatorów, da się go dokonać na kilka sposobów. Poszczególne egzemplarze takiego sprzętu są odróżniane od siebie głównie ze względu na budowę wraz z rodzajem montażu, przeznaczenie, czyli dostosowanie do konkretnych pomieszczeń i dodatkowe wyposażenie. W sklepach znajdziesz całą masę ciekawych wersji odmiennych pod kątem zarówno wymienionych atrybutów, jak i wyglądu zewnętrznego. Aspekty wizualne nie odgrywają jednak kluczowej roli, a zatem na samym początku poszukiwań idealnego produktu po prostu nie zwracaj na nie specjalnej uwagi.

W zakresie konstrukcji największą popularnością cieszy się model pionowy nazywany również kolumnowym. Charakteryzuje go to, że postawisz go w dowolnym miejscu – na przykład na podłodze w rogu pokoju blisko gniazdka elektrycznego. Wspomniany typ farelki posiada zazwyczaj dość długi kabel doczepiony na stałe do urządzenia. Możesz też kupić wariant bezprzewodowy wpinany bezpośrednio do kontaktu. Opisany termowentylator spotkasz bardzo często na rynku RTV i AGD.

Inną budową odznacza się termowentylator ścienny instalowany na takiej zasadzie, że z zewnątrz widoczna jest tylko kratka, a cały mechanizm z wiatrakiem wywołującym przepływ powietrza znajduje się poza zasięgiem wzroku. Konsumenci stawiają na niego rzadziej, ponieważ cena osiąga poziom zdecydowanie wyższy niż przy pierwszej z przedstawionych farelek. W drugim przypadku na pochwałę zasługuje jednak cichy i dość energooszczędny system, a także ceramiczne wykończenie.

Biorąc pod uwagę przeznaczenie konkretnego urządzenia do grzania pomieszczeń, wyróżnia się głównie termowentylatory do łazienki oraz do auta. Klientów interesują raczej standardowe modele do domu, ale niektórzy chcą przy pomocy opisywanego sprzętu dostarczać trochę ciepła do samochodu na przykład w trakcie podróży w okresie zimowym. Do pojazdu najlepiej wybrać mini termowentylator pionowy o niewielkiej konstrukcji do łatwego przenoszenia.

Znane firmy niezwykle często dzielą swoje egzemplarze na wentylatory z termostatem lub bez niego, ponieważ stanowi on świetny element dodatkowego wyposażenia wpływający pozytywnie na komfort użytkowania. Termostat jest odpowiedzialny za utrzymanie temperatury w pokoju na ustalonym przez Ciebie poziomie. Za pomocą pokrętła samodzielnie ustawiasz, do jakiej wartości ma działać farelka. Po osiągnięciu określonej liczby stopni Celsjusza mechanizm albo zwalnia, albo przestaje działać. W nowoczesnych wersjach z pilotem parametr dostosujesz nawet z dalszej odległości.

Najpopularniejsi producenci termowentylatorów

W sklepach znajdziesz całą masę modeli różnych marek. Ogromną popularnością cieszą się na przykład wspomniane wcześniej termowentylatory DeLonghi czy termowentylatory Blaupunkt. Cechuje je przede wszystkim wysoka wydajność, solidna konstrukcja, a w przypadku droższych wariantów również innowacyjne rozwiązania technologiczne w postaci zdalnego sterowania oraz wielu opcji regulacji wybranych parametrów technicznych.

Poza tym klienci często kupują też termowentylatory HB oraz termowentylatory Ravanson. Niemały udział w rynku posiadają także termowentylatory Sencor. Każde z urządzeń od tych firm odznacza się bardzo dobrą efektywnością działania, obecnością przydatnego wyposażenia i niezawodnością na lata. Jeśli interesuje Cię naprawdę skuteczny sprzęt łazienkowy lub inny odporny na usterki i potrafiący szybko nagrzewać obszerne powierzchnie, powinieneś zwrócić uwagę na egzemplarze od przedstawionych producentów.

4,8
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 13:15
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.