Ranking wentylatorów – top 10 najpopularniejszych modeli
Spis treści:
- Najlepszy wentylator – kluczowe cechy dobrego wentylatora
- Ranking wentylatorów – najchętniej wybierane wentylatory
- Wentylator Rowenta VU5670
- Wentylator Volteno VO0020
- Wentylator Bestron DFS45SC0
- Wentylator First 650871
- Wentylator HB SF 4001 BRC
- Wentylator Botti Lavante
- Wentylator Aigostar Ross
- Wentylator Blow stołowy 12”
- Wentylator Polux FT 23
- Wentylator Sapir SP-1760-DC9
- Typy wentylatorów – czym się różnią, który jest najlepszy?
- Popularni producenci wentylatorów
Wentylator to urządzenie, które najbardziej doceniane jest w sezonie letnim. Stanowi alternatywne źródło obniżania wysokiej temperatury w pomieszczeniach, w których nie ma klimatyzacji. Na rynku dostępne są różne rodzaje i modele wentylatorów, które w mniejszym lub w większym stopniu różnią się od siebie. W celu ułatwienia wyboru najlepszego wentylatora do domu przygotowaliśmy ranking wentylatorów. Sprawdź i wybierz wentylator dla siebie.
Najlepszy wentylator – kluczowe cechy dobrego wentylatora
Przede wszystkim najlepszy wentylator cechuje się wystarczającą mocą działania, która gwarantuje odpowiednią wydajność i efektywność pracy. Urządzenia z wysoką mocą (na przykład powyżej 40 W) są bardziej skuteczne i potrafią szybko obniżyć temperaturę w nagrzanym pomieszczeniu. Kolejnym ważnym parametrem, na który warto zwrócić uwagę to średnica śmigła. Mechanizm działania wentylatorów opiera się na pracy wiatraka, który wprawiając w ruch łopatki, chłodzi nagrzane powietrze. Dlatego tuż obok mocy urządzenia rozmiar łopatek wpływa na prędkość chłodzenia powietrza – większe wentylatory napędzane silnikiem elektrycznym, cechują się sprawniejszą pracą i szybszym działaniem. Poza tym najlepszy wentylator powinien charakteryzować się cichą pracą, która nie wpłynie na komfort życia domowników.
Ranking wentylatorów – najchętniej wybierane wentylatory
Wentylatory w sezonie letnim w błyskawicznym tempie znikają z półek sklepowych, a w sklepach online przy produktach widnieją zerowe stany magazynowe. Wtedy najczęściej wybieramy modele, które są dostępne. Taki zakup może okazać się przepłaconą lub nietrafioną inwestycją. Lepiej nie narażać się na niepotrzebne straty i stres.
Doskonale wiemy, jak trudno jest wybrać najlepszy wentylator spośród setek oferowanych modeli, dlatego opracowaliśmy ranking wentylatorów. Zestawienie zawiera najchętniej wybierane wentylatory przez naszych Klientów. Sprawdź ranking wentylatorów i wybierz niezawodny model dla siebie i swojej rodziny.
Wentylator Rowenta VU5670
Wentylator Rowenta jest wyposażony w funkcję regulacji kąta nachylenia oraz oscylacji, która umożliwia automatyczny ruch urządzenia na boki. Model oferuje pięciostopniową regulację prędkości nawiewu, która w najwyższym ustawieniu zapewnia natychmiastowe chłodzenie. Wentylator Rowenta obsługuje chichy tryb nocny, który generuje dźwięk na niskim poziomie 35 dB umożliwiający spokojny sen. Do modelu dołączony jest pilot, dzięki któremu możliwe jest zdalnie zarządzanie pracą urządzenia. Wentylator Rowenta ma wbudowany cyfrowy timer, który po wybranym czasie wyłącza urządzenie – do wyboru 1h, 2h, 4h lub 8 h. Jest to wentylator tradycyjny z mocą maksymalną 70 W.
Wentylator Volteno VO0020
Ten wentylator Volteno to wentylator biurkowy, który przyniesie ukojenie podczas wykonywania biurowych prac domowych lub pracy zdalnej. Model wyposażony jest w funkcję oscylacji umożliwiającą automatyczny ruch urządzenia na boki. Zmienny strumień powietrza równomiernie rozprowadza ochłodzone powietrze po nagrzanym pomieszczeniu. Jest to bardzo komfortowa opcja, która niweluje kierowanie nawiewu tylko w jednym kierunku. Wentylator stołowy obsługuje dwustopniową regulację prędkości nawiewu, a jego moc maksymalna wynosi 21 W. Model wiatraka wyposażony jest w regulację kąta nachylenia.
Wentylator Bestron DFS45SC0
Wentylator Bestron to designerski model tradycyjny w przyciągającym uwagę miedzianym kolorze. Wentylator jest wyposażony w funkcję oscylacji, dzięki której strumień chłodnego powietrza jest automatycznie rozpraszany na boki urządzenia. Zapewnia równomierne rozprowadzenie powietrza po nagrzanym pomieszczeniu. Model obsługuje trzystopniową regulację prędkości, z maksymalną mocą nawiewu na poziomie 50 W. Wentylator wyposażony jest w antypoślizgowe końcówki i regulację wysokości statywu w przedziale 90-127 cm. W modelu dostępna jest regulacja kąta nachylenia.
Wentylator First 650871
Wentylator tradycyjny First wyposażony jest w trzystopniową regulację prędkości nawiewu z mocą maksymalną na poziomie 45 W. Jest to wentylator stojący z regulowanym kątem nachylenia, który umożliwia skierowanie nawiewu chłodnego powietrza na jeden wybrany punkt. Wentylator nie posiada funkcji oscylacji i jest bardzo prosty w obsłudze. Świetnie sprawdzi się jako wentylator tradycyjny ustawiony przy biurku.
Wentylator HB SF 4001 BRC
Wentylator tradycyjny od firmy HB obsługuje funkcję oscylacji, która równomiernie rozprowadza chłodne powietrze po nagrzanym pomieszczeniu. Jest to elegancki i klasyczny wentylator w kolorze czarnym. Wentylator HB oferuje trzy prędkości pracy i regulację kąta nachylenia głowicy. Urządzenie zapewnia maksymalną moc działania na poziomie 55 W. W zestawie dołączony jest pilot, który umożliwia zdalnie sterowanie wentylatorem. Model ma wbudowaną funkcję timera, dzięki której urządzenie pracuje tylko przez wyznaczony czas.
Wentylator Botti Lavante
Tradycyjny wentylator Botti, który dzięki funkcji oscylacji wprawia powietrze w ruch i zapewnia jego odpowiednią cyrkulację. Wyposażony jest w trzystopniową regulację mocy nawiewu oraz pilot do zdalnego sterowania. Wyróżnia się designerskim wyglądem, który będzie pasować do każdej aranżacji. Wentylator tradycyjny oferuje szeroki kąt nawiewu z możliwością regulacji kąta nachylenia głowicy. Wiatrak ma stabilną konstrukcję z solidną podstawą oraz regulowany statyw do maksymalnej wysokości 126 cm. Istnieje możliwości ustawienia czasu pracy wentylatora w zakresie od 30 minut do prawie 8 h. Maksymalna moc wiatraka wynosi 45 W.
Wentylator Aigostar Ross
Designerski wentylator wieżowy z wyświetlaczem LED, który wyświetla aktualny tryb pracy. Model oferuje trzy tryby nawiewu – normalnego powiewu, naturalnego powiewu i nocny program delikatnego zbilansowanego podmuchu. Jest to wentylator na pilot z oscylacją 60°, która zapewnia równomierną wentylację w nagrzanym pomieszczeniu. Wyświetlacz wyłącza się po 30 sekundach, dzięki czemu nie zakłóca snu. Wentylator wieżowy oferuje moc maksymalną na poziomie 35 W.
Wentylator Blow stołowy 12”
Wentylator Blow zapewni ulgę i orzeźwienie przy pracy w upalne dni. Jest to wentylator stołowy, więc dzięki kompaktowym kształtom zmieści się na biurku lub stole. Wentylator Blow wyposażony jest w funkcję oscylacji oraz trzystopniową regulację temperatury. Równomiernie rozprowadza chłodne powietrze, zapewniając odpowiednią cyrkulację. Maksymalna moc urządzenia wynosi 38 W. Ze względu na niewygórowaną cenę warto rozważyć jego zakup.
Wentylator Polux FT 23
Wentylator stołowy od firmy Polux z maksymalną mocą działania na poziomie 25 W. Model jest wyposażony w dwustopniową regulację prędkości nawiewu oraz funkcję oscylacji, która umożliwia ruch głowicy wiatraka w lewo i prawo. Jest to kompaktowy wiatrak o wysokości 37,5 cm oraz szerokości 23 cm. Idealnie nadaje się do małych pomieszczeń, w których nie ma miejsca na tradycyjne stojące modele. Dzięki opcji regulacji kąta nachylenia możliwe jest ustawienie głowicy wiatraka według własnych potrzeb.
Wentylator Sapir SP-1760-DC9
Wentylator Sapir to wentylator stołowy z dużymi łopatkami, który uprzyjemni pracę w upalne dni. Wyposażony jest w funkcję oscylacji oraz dwustopniową regulację prędkości nawiewu. Oscylacja głowicy wiatraka w pionie wynosi aż 90°. Wiatrak generuje niski poziom hałasu oraz zapewnia maksymalną moc na poziomie 20 W. Zaletą wentylatora stołowego jest kompaktowa budowa ze średnicą głowicy wynoszącą zaledwie 23 cm.
Typy wentylatorów – czym się różnią, który jest najlepszy?
Wśród wentylatorów można wyróżnić kilka rodzajów. Ze względu na budowę i przeznaczenie można wymienić wentylator tradycyjny, który inaczej określany jest jako wentylator stojący. Wiatrak charakteryzuje się ściśle określoną budową. Głowice wiatraków osadzone są na rurze teleskopowej, która w wielu modelach podlega regulacji. Cała konstrukcja opiera się na stabilnej i antypoślizgowej podstawie. W pomieszczeniach, które są małe i nie ma zbyt dużo miejsca, świetnie sprawdzają się wentylatory stołowe, inaczej nazywane biurkowymi. Jest to bardzo często wybierany model, ponieważ jest łatwy w przenoszeniu i ze względu na swoje wymiary można go ustawić na stole lub biurku. Jest to świetny wiatrak dla osób, które lubią bliski powiew chłodnego powietrza. Poza tym wentylatory stołowe dostępne są w przystępnych cenach. Z kolei do designerskich modeli zalicza się wentylator wieżowy, który swoim wyglądem przypomina kolumnę głośnikową. Taka wersja będzie prezentować się zjawiskowo w nowoczesnych wnętrzach.
Popularni producenci wentylatorów
Ranking wiatraków wyłonił popularnych producentów tego urządzenia. W tym gronie znajdują się takie firmy jak Rowenta, HB, Blow, Bestron, Aigostar oraz Volteno. Firmy przez lata opracowywały i modyfikowały modele, dążąc do osiągnięcia najbardziej wydajnych wersji. Każdy element budowy wiatraka oraz funkcje sprawiają, że dzisiaj możemy wybierać spośród najlepszych modeli wiatraków. Każda wersja oferuje inne funkcje i udogodnienia. To, który produkt okaże się najlepszym wentylatorem, zależy od nas i naszych oczekiwań.
Znajdziesz w Morele
Klimatyzatory - Oczyszczacze powietrza - Nawilżacze powietrza
Komentarze (0)