Redmi Note 7S - jak dobry jest nowy model Xiaomi?
Spis treści:
Kilka miesięcy temu odbyła się premiera Redmi Note 7 - smartfona, który szybko stał się hitem sprzedażowym chińskiej marki. Producent postanowił nieco go zmodyfikować i wprowadzić na rynek pod nazwą Redmi Note 7S. W czym przejawiają się zmiany i czy warto wziąć nowy model pod uwagę przy zakupie nowego smartfona?
Polecane smartfony Xiaomi
Redmi Note 7: specyfikacja techniczna
Podzespoły wykorzystane do konstrukcji nowego modelu Redmi Note 7S nie są dużym zaskoczeniem. Co skrywa w sobie ten smartfon?
Jednostką odpowiedzialną za moc obliczeniową smartfona Redmi Note 7S jest ośmiordzeniowy Snapdragon 660, w konfiguracji 4x2.2 GHz + 4x1.8 GHz. Współpracuje on z grafiką Adreno 512. To sprawdzony i efektywny zestaw, który napędza wiele popularnych smartfonów ze średniej półki. Zestaw dobrze spisze się w większości gier i aplikacji dostępnych na Androida
Płynność działania systemu w codziennej pracy będzie uwarunkowana od konfiguracji pamięci RAM. Redmi Note 7S jest dostępny w dwóch wariantach: z 3, lub z 4 GB RAM’u, przy czym rekomendowana jest zdecydowanie ta druga. Nie ma wątpliwości, że pozwoli smartfonowi na szybkie i sprawne działanie, nawet przez kilka lat. Potwierdzeniem tego jest nieustannie ulepszana nakładka od Xiaomi, MIUI w wersji 10, która nie obciąży smartfona licznymi, zupełnie niepotrzebnymi aplikacjami, ale wprowadzi tylko kilka przydatnych funkcji
Warto wiedzieć!
Nakładka MIUI 10 to znana i lubiana powłoka systemowa. Oferuje wiele przydatnych, dodatkowych funkcji, które usprawniają korzystanie ze smartfona z systemem Android. Jest wśród nich np. obsługa telefonu gestami, która coraz częściej pojawia się w smartfonach konkurencyjnych marek. Kolejny, ciekawy dodatek, to opcja wykonywania przewijanych screenshotów, dzięki któremu łatwiej podzielić się z przyjaciółmi np. zdjęciem ekranu długiego artykułu albo przepisu.
Cennym podzespołem Redmi Note 7S jest jego ekran. To bardzo duży panel o przekątnej aż 6,3 cala. Wyświetla treści w rozdzielczości FHD+, co w pełni starcza na komfortowe oglądanie filmów czy grę w najnowsze tytuły ze Sklepu Play. Wyświetlacz oferuje bardzo dobrą czytelność - to ze względu na wysokie zagęszczenie pikseli wynoszące aż 409 (ppi). Kąty widzenia albo jasność maksymalna są w pełni wystarczające i adekwatne do ceny urządzenia
Redmi Note 7S nie jest najmocniejszym fotograficznym urządzeniem. Redmi zdecydowało się w tym modelu na wykorzystanie, łącznie, trzech obiektywów. Jakich?
- Główny tylny, 48 Mpx, z jasnością f/1.8
- Dodatkowy tylny, 5 Mpx, z jasnością f/2.2 - sensor głębi
- Przedni, 13 Mpx, f/2.0
Producent chwali się sztuczną inteligencją wspierającą optykę Redmi Note 7S. To oprogramowanie, które elektronicznie dobiera najlepsze ustawienia do wykonania zdjęcia, a następnie koryguje kolory wykonanej fotografii. W połączeniu z przednim aparatem oferuje m.in. taki tryb jak AI Beauty, który wygładzi twarz i dokona korekcji kolorów makijażu.
Uwaga!
Imponujące 48 Mpx dotyczące głównego aparatu Redmi Note 7S nie jest realną rozdzielczością matrycy. Taka rozdzielczość osiągana jest przez interpolację, czyli resamplowanie fotografii wykonanej w 12 Mpx do 48 Mpx. Redmi tłumaczy, że na jeden piksel zdjęcia składają się tak naprawdę cztery, przez co występuje mniejsze ziarno na obrazie. Co więcej, zdjęcie osiąga rozdzielczość 48 Mpx wyłącznie w trybie manualnym. Domyślnie, w trybie automatycznym, fotografie wykonywane są w 12 Mpx.
Podzespołem, którym Redmi Note 7S może się pochwalić, jest bateria. Jej ogniwa mają pojemność 4000 mAh i można je naładować za pomocą szybkiej ładowarki. Zastosowano tu standard ładowania zwany Quick Charge 4. Smartfon nie tylko wytrzyma długi czas pracy i zabawy, ale też szybko powróci do swoich zadań po przerwie na ładowanie.
Redmi Note 7S: design smartfona
Design tego modelu jest określany przez producenta mianem Aura Design. Obudowa telefonu została wykonana głównie ze szkła, którym jest Corning Gorilla Glass 5.
Front smartfona w 81,4% pokrywa ekran. Ramki są cienkie, ale widoczne. Na górnej krawędzi ulokowano obiektyw przedniego aparatu - tworzy on na środku wcięcie w kształcie kropli wody. Nie powinno jednak przeszkadzać w komfortowym korzystaniu ze smartfona. Nad wcięciem z aparatem umieszczono jeszcze głośnik do rozmów oraz diodę powiadomień. Ten ostatni dodatek to istotny gadżet, którego coraz częściej brakuje w najnowszych smartfonach. Dzięki niemu łatwiej kontrolować nowe powiadomienia
Tylna obudowa Redmi Note 7S to gradientowy panel. Zależnie od wersji kolorystycznej, ramki dopasowano kolorem do tyłu obudowy. Możemy ją spotkać w trzech wariantach: czarnym (Onyx Black), czerwonym (Ruby Red) albo niebieskim (Sapphire Blue). Na tyle smartfona znajdują się obiektywy aparatu, dioda doświetlająca oraz czytnik linii papilarnych.
Redmi Note 7S: zalety i wady
Kupno każdego urządzenia powinno być poprzedzone bilansem jego plusów i minusów. Biorąc pod lupę najnowszy model Redmi, Note 7S, przygotowaliśmy właśnie takie zestawienie. Jakie są największe zalety i wady tego modelu?
Zalety i wady
Zalety
- efektywne (w skali klasy średniej) CPU i GPU
- pojemna bateria
- szybkie ładowanie Quick Charge 4
- nowoczesny wygląd
- wytrzymałe szkło Gorilla Glass 5
- adekwatne do ceny zaplecze fotograficzne urządzenia
- wsparcie sztucznej inteligencji w oprogramowaniu aparatu
- odpowiednia cena
Wady
- mała ilość pamięci RAM i ROM w wariancie 3/32 GB
- interpolowane 48 Mpx
- brak NFC
Redmi Note 7S: czy warto kupić?
Redmi Note 7S to tańsza wersja świetnego smartfona Redmi Note 7. Mimo kilku wad jest jedną z lepszych propozycji w swojej klasie cenowej. Gwarantuje płynną pracę, umożliwia komfortowe oglądanie filmów albo pracę z dokumentami wymagającymi podglądu na dużej przestrzeni roboczej. Przed zakupem należy jedynie pogodzić się z brakiem NFC.
Warto szukać wariantu 4/64 GB - ten właśnie jest w pełni wart swojej ceny i zadowoli niejednego wymagającego użytkownika smartfonów.
Komentarze (0)