Samsung Galaxy S8 – co oferuje? Czy wciąż warto go kupić?

| 0 Komentarzy
Samsung Galaxy S8 jest obecny na rynku już od ponad dwóch lat. Wciąż jest wydajny i nowoczesny - czy warto go kupić?

Galaxy S8 doczekał się już dwóch swoich następców Galaxy S9 i Galaxy S10. To bardzo ważny smartfon w portfolio koreańskiego producenta, bo to on zrewolucjonizował stylistykę linii Galaxy. Po dwóch latach wciąż można go kupić. Za moment sprawdzimy, co oferuje w porównaniu do najnowszych flagowców.

Polecane smartfony Samsung

Polecane smartfony Samsung

Samsung Galaxy S8 - specyfikacja techniczna

Co skrywa koreański flagowiec Samsunga z 2017 roku? Przyjrzyjmy się bliżej specyfikacji technicznej tego modelu.

Na jakich podzespołach pracuje Galaxy S8? Jeżeli chodzi o procesor, jest to nowy Exynos 8895. Składa się on z klastrów o taktowaniu 2.3 oraz 1.7 GHz, i współpracuje z układem GPU Mali-G71 MP20. W stosunku do poprzednika przekłada się to na wzrost wydajności o ponad 10% w przypadku procesora i ponad 20% w ramach działania grafiki. Procesory tworzone są w oparciu o architekturę 10 nm, co ma zagwarantować ich sporą energooszczędność.

Modele europejskie Galaxy S8 pracują na 4 GB pamięci RAM. Jeśli chodzi o dane, klienci mogą liczyć na przestrzeń w wielkości 64 GB pamięci z możliwością rozszerzenia do nawet 1TB.

Wyświetlacz Samsunga Galaxy S8 ma 5,8’’. To panel typu Super AMOLED o rozdzielczości QHD i kinowych proporcjach 18,5:9. Charakteryzuje się świetnym nasyceniem wyświetlanych kolorów, głębokim kontrastem, dużą jasnością w słońcu i niewielkim poborem energii. Krawędzie ekranu są delikatnie zakrzywione.

Samsung kontynuuje pozytywną tendencję zapoczątkowaną przez modele Galaxy S7, dlatego dokłada wszelkich starań, aby aparat w nowych smartfonach również charakteryzował się bardzo wysoką jakością wykonania.

Użytkownicy Galaxy S8 otrzymują do dyspozycji główny aparat 12-megapikselowy oraz przedni o rozdzielczości 8 megapikseli. Obydwa szkła charakteryzuje jasna przysłona f/1.7, która umożliwia wykonywanie szczegółowych fotografii nawet w gorszych warunkach oświetleniowych.

Bateria w Samsungu Galaxy S8 to akumulator o pojemności zaledwie 3000 mAh. Jest ładowany przez złącze USB-C z technologią szybkiego ładowania Quick Charge 2.0, z mocą 15W. To pocieszające, ponieważ pojemność baterii sama w sobie jest zupełnie nieatrakcyjna.

Samsung Galaxy S8 - ciekawostki

Samsung promuje serię Galaxy ciekawymi funkcjami i akcesoriami. Spośród tych nowości wymienić należy przede wszystkim:

  • system rozpoznawania twarzy – Galaxy S8 wyposażono w system weryfikacji biometrycznej oparty na rozpoznawaniu naszej twarzy, co pozwoli błyskawicznie odblokować dostęp do telefonu. Ponadto, S8 posiada także skaner tęczówki oka oraz wspomniany już czytnik linii papilarnych,
  • głośniki stereo – jedną z najpoważniejszych wad Galaxy S7 był pojedynczy głośnik, którego lokalizacja okazała się bardzo niewygodna (łatwo można go zakryć dłonią). S8 zrywa z tą wadą.
  • bezprzewodowe ładowanie - to proste, acz rzadko spotykane rozwiązanie umożliwiające korzystanie z indukcyjnych ładowarek.
  • dodatkowa kamera 360 stopni - można ją sparować ze smartfonem z serii Galaxy i tworzyć świetne filmy w 360 stopniach,
  • zestaw Gear VR z kontrolerem - dzięki dużej rozdzielczości ekranu  Samsung Galaxy S8 może służyć jako ekran do okularów wirtualnej rzeczywistości - Samsung przygotował takie akcesorium, więc nie trzeba wiele aby wkroczyć do świata VR.

Uwaga!

Samsung mocno stawia na bezpieczeństwo użytkowników Galaxy S8. Trzy sposoby odblokowywania smartfona to nie wszystko. Producent promuje funkcję taką jak bezpieczny katalog (Samsung KNOX). Według Samsunga: podwyższone bezpieczeństwo, które zapewnia Samsung Knox, zostało zatwierdzone przez rządy 29 krajów na całym świecie. Knox to rodzaj szyfrowania sprzętowego, dzięki czemu wrażliwe dane użytkownika będą mogły czuć się bezpieczne.

Samsung Galaxy S8 - design urządzenia

Co już wspomniano, Samsung Galaxy S8 był i jest jednym z pierwszych smartfonów, które zapoczątkowały trend bezramkowych ekranów. To pierwsze, co zauważa się w kontakcie z Samsungiem Galaxy S8. Z przodu brakuje charakterystycznego dla serii Galaxy (aż do modelu Galaxy S7) przycisku home. Jedyne fizyczne przyciski jakie znajdują się w tym smartfonie umieszczono na krawędziach: to przycisk power, do regulacji głośności oraz przycisk wywoływania asystenta Bixby.

Warto wiedzieć!

Nowe smartfony Samsunga, od Galaxy S8 poczynając, oferują pomoc wirtualnego asystenta Bixby. To unowocześniona wersja usługi S Voice znanej z poprzednich modeli. Pozwoli na sterowanie funkcjami telefonu przy pomocy mowy. To autorska kontrpropozycja Samsunga wobec Cortany firmy Microsoft, asystenta Google koncernu z Mountain View oraz Siri od Apple. Niestety, Bixby nie obsługuje języka polskiego, więc nie skorzystają z niej użytkownicy bez znajomości języków obcych.

Obudowa Samsunga Galaxy S8 jest dodatkowo wzmocniona i otrzymała certyfikat normy wodoszczelności IP68. Smartfon charakteryzuje się odpornością wodo- i pyłoszczelnością. Te pancerne właściwości nie odbierają Samsungowi Galaxy S8 walorów estetycznych. Tylna pokrywa jest elegancka i minimalistyczna. Umieszczono na niej aparaty,, diodę doświetlającą, mały czytnik linii papilarnych oraz logo producenta.

Samsung Galaxy S8 - czy warto go kupić?

Samsung Galaxy S8 zapewnia niezłą wydajność, wysokiej jakości aparat i wiele funkcji dodatkowych, dzięki którym wciąż liczy się jako dobry smartfon.Od momentu swojej premiery znacznie obniżyła się jego cena, co sprawia, że warto się nim zainteresować.

Jeżeli szukasz sprawdzonego smartfona flagowego za niewielkie pieniądze, być może Galaxy S8 jest dla Ciebie dobrą propozycją. To dobra okazja, żeby kupić smartfon premium, ale w niższej cenie niż kilka lat temu.

5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 03:44
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.