Słuchawki na siłownię – jakie wybrać? Które najlepsze?
Spis treści:
Na rynku występuje wiele typów słuchawek. Optymalny wybór umożliwi komfortowe ćwiczenie i zapewni dobrą jakość dźwięku.
Słuchawki na siłownie – po co?
Słuchawki na siłowni dla wielu sportowców są niezbędnym gadżetem ułatwiającym koncentracje na wykonywanych ćwiczeniach. Słuchanie muzyki ma również funkcję motywacyjną. Dodatkowo pomaga oderwać myśli o chaosu życia, zrelaksować się, a pod wpływem wytwarzanych endorfin przynosi większą satysfakcję z aktywności fizycznej.
Słuchawki douszne czy nauszne?
Słuchawki douszne wkłada się do uszu. Są lekkie i posiadają niewielki rozmiar. Wyróżnia się dwa typy słuchawek dousznych:
- dokanałowe – ten rodzaj słuchawek umieszcza się w kanale ucha, dzięki czemu dobrze izolują dźwięki z otoczenia. Co więcej, nie wypadają tak szybko, jak słuchawki douszne, więc trening w nich jest wygodniejszy. Trzeba, jednak uważać by nie słuchać w nich głośno muzyki, gdyż łatwo doprowadzić do problemów ze słuchem.
- douszne – co prawda słabiej izolują od dźwięków z otoczenia, lecz przez to pozwalają na lepszy kontakt z tym co się dzieje wokół. Dodatkowo niosą mniejsze ryzyko wady słuchu.
Z kolei słuchawki nauszne zakładane są na uszy i łączą się między sobą za pomocą pałąka. Poza tym są one zdecydowanie większe i cięższe od słuchawek dousznych. Można je podzielić pod względem:
łączności:
- słuchawki przewodowe – mogą być problematyczne podczas ćwiczeń
- słuchawki bezprzewodowe – zapewniają większą mobilność podczas treningu
konstrukcji obudowy głośników
- zamknięte – z racji na zamknięcie membrany w obudowie, nie słychać prawie muzyki na zewnątrz, a tym samym nie przeszkadza się innym ćwiczącym osobom. Dobra jakość basu
- półotwarte – łączą zalety słuchawek otwartych i zamkniętych
- otwarte – lepsza jakość dźwięku, lecz jest on słyszalny dla otocznia. Poza tym bas ma gorszą jakość
Słuchawki na siłownie powinny pozwalać na pełną mobilność, dlatego też dużą popularnością cieszą się słuchawki douszne, a szczególnie te dokanałowe, które zapobiegają łatwemu wypadaniu. Natomiast dla fanów lepszej jakości muzyki poleca się słuchawki nauszne bezprzewodowe. Trzeba pamiętać jednak, że słuchawki nakładane na uszy będą trochę je uciskać i są one znacznie cięższe niż słuchawki douszne.
Najpopularniejsze słuchawki bezprzewodowe
Słuchawki przewodowe czy bezprzewodowe?
Słuchawki bezprzewodowe pozwalają na większą swobodę ruchu, co jest istotne podczas wielu ćwiczeń na siłowni. Dają dość dobrą jakość dźwięku, a brak kabla zapewnia większy komfort. Dzięki bluetooth można bez problemu poruszać się po całej sali. Minusem jest za to konieczność regularnego ładowania tego typu słuchawek. Słuchawki przewodowe przeważnie będą utrudniać trening poprzez plączące się przewody. Najlepiej sprawdzą się jedynie na przyrządach, w których głowa ćwiczącego zostaje mniej więcej ciągle w tej samej pozycji i jest miejsce na położenie podłączonego do nich urządzenia odtwarzającego muzykę (rowerek elektryczny).
Jak wybrać słuchawki na siłownie?
Podczas wyboru słuchawek należy między innymi zwrócić uwagę na:
- łączność – optymalne będą słuchawki bezprzewodowe
- częstotliwość ładowania – przy wersji bez kabla
- pasmo przenoszenia dźwięku – w przedziale 16 Hz – 20 Hz
- konstrukcję obudowy głośników – przy słuchawkach nausznych
- ciężar słuchawek – w lżejszych łatwiej się ćwiczy
Słuchawki na siłownie – jakie marki?
Wśród popularnych marek słuchawek należy wyróżnić takie firmy jak: Sony, Panasonic, Hama, Koss, Cresyn, Skullcandy, Canyon, SoundMagic, Creative, Thomson, Coloud, czy Urbanears. Sprawdzone marki to lepsza jakość dźwięku, większa wygoda i trwałość słuchawek. Podsumowując, słuchawki na siłowni pomagają w większej koncentracji, a muzyka potrafi zmotywować do intensywniejszego bądź dłuższego treningu. Dla osób aktywnych świetnie sprawdzą się słuchawki bezprzewodowe z bluetooth. Wybór między słuchawkami nausznymi, a dousznymi zależy od prywatnych preferencji, lecz to w pierwszym wypadku jakość dźwięku będzie lepsza.
Znajdziesz w Morele
Słuchawki z mikrofonem - Słuchawki dokanałowe - Słuchawki nauszne - Słuchawki douszne - Słuchawki bezprzewodowe
Komentarze (0)