Statyw do projektora – Jak wybrać? Jaki najlepszy?

| 0 Komentarzy
Posiadanie dobrego projektora to nie wszystko, trzeba umieć go jeszcze odpowiednio zamontować. Do tego celu służą różnego rodzaju statywy i uchwyty. Idealny statyw do mini projektora powinien być przede wszystkim stabilny, solidnie wykonany i możliwy do dopasowania w naszym pomieszczeniu.

`Zobacz również artykuły:

Projektor DLP czy LCD? Który wybrać?

Projektor krótkoogniskowy - jak działa? Czy warto kupić?

Jak wybrać projektor full HD do domu?

Uchwyty sufitowe lub ścienne można montować wtedy, kiedy projektor będzie na stałe zainstalowany w jednym miejscu. Jednakże w momencie, kiedy zechcemy go przenosić i używać w różnych miejscach, potrzebny jest nam mobilny statyw. Jego odpowiednie dobranie sprawi, że projektor będzie bezpieczny, a projekcja spełni nasze oczekiwania.

 

Jaka wysokość statywu do projektora?

Statyw powinien mieć możliwość regulacji swojej wysokości tak, żeby projektor można było umieścić na różnych wysokościach. Czasami będziemy musieli postawić go na podłodze, innym razem na stole i im większą da możliwość konfiguracji, tym lepiej. Zawsze należy celować w dość wysokie, ale jednocześnie stabilne statywy. Istotne jest jeszcze to, jak bardzo można złożyć statyw. Nowoczesne statywy można złożyć do bardzo małych rozmiarów, a to znacznie ułatwia ich transportowanie.

 

Jakość statywu

W sprzedaży mamy statyw aluminiowy lub też statywy, które wykonane są z innych tworzyw. Bezwzględnie należy unikać tandetnego plastiku i innych tworzyw sztucznych. Co prawda taki statyw może się wydawać solidny i będzie tani, ale co wtedy, gdy załamie się pod projektorem? Projektory są zbyt drogimi urządzeniami, żeby umieszczać je na statywach marnej jakości. Tutaj mocna i wytrzymała konstrukcja jest po prostu kluczową sprawą. Nogi statywu muszą być równe i rozmieszone tak, żeby konstrukcja była stabilna, statyw nie może się bujać czy rozjeżdżać na boki. Jednocześnie waga statywu nie powinna być przesadnie duża, tym bardziej, jeżeli będziemy go często transportować. Idealne są tutaj właśnie wspomniane wcześniej aluminiowe statywy, które gwarantują kompromis między lekkością a wytrzymałą konstrukcją.

 

Regulacja statywu

Istotna jest nie tylko możliwość regulacji wysokości statywu, ale również jego konta nachylenia. Dzięki takiej regulacji półka, na której położony jest projektor, może być skierowana lekko do góry lub na boki i pozwolić na rzucanie obrazu w oczekiwanym położeniu.

Najlepsze uchwyty na projektory.

 

Ministatyw – czy warto?

Jeżeli chcemy zaoszczędzić pieniądze i posiadamy niewielki projektor, możemy kupić statyw do mini projektora, czyli taki, którego półeczka nie będzie zbyt duża. W tym przypadku jednak obowiązują te same zasady, jakie wymieniliśmy powyżej. Oczywiście nogi takiego statywu powinny być odpowiednio krótsze, ale jakość nadal tak samo dobra.

 

Jeżeli nie chcemy inwestować w statyw, możemy wybrać specjalny stolik pod projektor.  Stoliki takie tak samo jak statywy, mogą być wyposażone w kółka, dzięki czemu urządzenie łatwiej będzie transportować po prostej powierzchni. Jeżeli chcemy uczynić ze statywu małe centrum dowodzenia, to może być on także wyposażony w specjalną półkę, na której postawimy laptopa. Taki statyw jest droższy, ale zmniejsza powierzchnię, jakiej potrzebujemy podczas projekcji. Zawsze należy zwracać uwagę na to, jakie jest maksymalne obciążenie danego statywu. Może się przecież okazać, że nasz projektor waży więcej, niż dopuszczalne obciążenie statywu, który chcemy kupić.

 

5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 19:26
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.