Stepper czy rowerek – co jest lepsze do ćwiczeń?
Spis treści:
Stając przed wyborem stepper czy rowerek, odpowiedź nie jest prosta. Wiele zależy od tego, ile pieniędzy możesz przeznaczyć na sprzęt fitness do domu oraz jakich rezultatów oczekujesz. W tym artykule dowiesz się, który z nich jest do Ciebie bardziej dopasowany, a także przedstawimy Ci opcję, jaką jest orbitrek!
Stepper czy rowerek – porównanie sprzętów
Stepper do ćwiczeń jest urządzeniem niemalże kompaktowym, który możemy przechowywać nawet pod łóżkiem czy w szafie i nie zajmuje on wiele miejsca. Rowerek stacjonarny natomiast musi mieć zapewnione nieco przestrzeni, przez co niełatwo go ukryć przed wzrokiem gości. Oba te produkty różnią się również wagą – steppery zwykle nie są ciężkie (6-8 kg), natomiast rowerek do ćwiczeń charakteryzuje się ciężkością na poziomie 10-20 kg.
Ceny wskazują jasno, że rowerek do ćwiczeń to zwykle wydatek rzędu 600-700 złotych, natomiast steppery raczej kosztują w okolicy 300-400 złotych. Oczywiście możemy znaleźć zarówno tańsze, jak i droższe egzemplarze, jednak uśredniając koszta – takie są realia.
A który z tych sprzętów angażuje więcej mięśni? Czy rezultaty po korzystaniu z nich są zbliżone? Poznaj odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania!
Jaki sprzęt przynosi lepsze rezultaty – stepper czy rowerek stacjonarny?
W internecie znajdziemy mnóstwo zapytań typu „stepper czy rowerek na brzuch” lub „stepper czy rowerek na uda”. Poznaj wszystkie partie ciała, na które wpływają te sprzęty fitness i wybierz ten, który bardziej Ci odpowiada!
Rower stacjonarny ma za zadanie imitować czynność, jaką jest jazda na rowerze. Dzięki temu do pracy zaangażowane są mięśnie ud, pośladków oraz łydek, a także brzuch, ramiona i grzbiet. Zwykły stepper bez linek wpływa na poprawę mięśni pośladków, ud oraz łydek, natomiast stepper z linkami dodatkowo mobilizują biodra, brzuch, ramiona i barki.
Znając już te wszystkie zalety, z pewnością możesz stwierdzić co wybrać – rowerek czy stepper. Ich ceny, komfort przechowywania oraz działanie na konkretne partie ciała powinny być dla Ciebie decydujące. Kierując się tymi wskazówkami, na pewno podejmiesz dobrą decyzję! A jeśli to dla Ciebie za mało – pozwól, że przedstawimy Ci orbitrek.
Orbitrek czy rowerek? Co w porównaniu wypada lepiej?
Przepaść między tym, ile kosztuje orbitrek a rower stacjonarny, nie jest zbyt duża. Oba te sprzęty oscylują w podobnych kwotach, zajmują podobną przestrzeń, jednak różnią się wagą. Orbitrek zwykle waży około 30 kg, co w wielu przypadkach jest dwu-, a nawet trzykrotnością tego, ile waży rower stacjonarny.
Dzięki orbitrekom wyrzeźbisz mięśnie ud, pośladków, łydek, ramion i brzucha. Można wykonywać na nim ćwiczenia podobne do tych, które oferują steppery, bieżnie i rowerki stacjonarne – wystarczy odpowiednio dobrać ustawienia, a trening dostosowany do Twoich potrzeb będzie na wyciągnięcie ręki!
Każdy z tych sprzętów – orbitrek, stepper czy rowerek – pozwalają na trening w towarzystwie ulubionej muzyki, podcastu, a nawet serialu. Możesz ćwiczyć, kiedy chcesz, bez wychodzenia z domu, a efekty treningów zauważysz już po kilku tygodniach regularnego korzystania z tych urządzeń!
Czy masz doświadczenie z ćwiczeniem na którymś z tych sprzętów? Orbitrek, stepper czy rowerek – co Twoim zdaniem jest najlepsze? Podziel się swoim zdaniem w sekcji komentarzy i zdradź, jakie są Twoje ulubione marki produkujące sprzęt fitness!
Znajdziesz w Morele
Wioślarze mechaniczne - Rowery indoor cycling - Rowery stacjonarne magnetyczne - Rowery stacjonarne Zipro - Steppery Zipro
Komentarze (0)