Szybka ładowarka do smartfonu i tabletu – jaki model wybrać?
Spis treści:
Szybkie ładowanie smartfona
Smartfony i tablety towarzyszą użytkownikom każdego dnia w różnych okolicznościach. Służą już nie tylko do rozrywki, ale także do pracy, rozwijania indywidualnych zainteresowań i załatwiania sprawunków. Gry, aplikacje i aparaty o solidnej rozdzielczości wpływają na tempo rozładowywania się baterii w urządzeniach mobilnych. Nowe generacje urządzeń tego typu są wyposażane w coraz to wytrzymalsze ogniwa, ale także sam proces ładowania staje się coraz sprawniejszy dzięki nowoczesnym ładowarkom. Mowa o szybkich ładowarkach do tabletów i smartfonów. W codziennym natłoku spraw i obowiązków można zwyczajnie zapomnieć lub nie mieć czasu na to, by naładować telefon lub tablet. Standardowy czas ładowania baterii w urządzeniach mobilnych jest dość długi, ale na szczęście pojawiły się specjalne ładowarki do szybkiego ładowania.
Użytkowanie szybkiej ładowarki do smartfona, wyposażonej w micro USB jest bardzo wygodne. Wystarczy około pół godziny, by naładować baterię do połowy pojemności. To znacznie szybciej, niż przy zastosowaniu standardowego urządzenia.
Ładowarki indukcyjne
Jak działa szybka ładowarka?
Dokładnie tak samo, jak zwykła, ale z tą różnicą, że dostarcza do urządzenia prąd o wyższym napięciu, co wpływa na szybsze tempo ładowania baterii. Za bezpieczeństwo ładowania baterii odpowiada algorytm INOV (Intelligent Negotiation for Optimum Voltage), który dobiera najlepsze parametry w sposób zautomatyzowany.
Szybkie ładowarki do tabletów i smartfonów korzystają z technologii Qualcomm Quick Charge w wersji 2.0, a już wkrótce dostępne będą nowsze modele w wersji 3.0, które będą kompatybilne z nowymi generacjami urządzeń przenośnych. Podczas zakupu szybkiej ładowarki należy zwrócić uwagę na to, czy dany model urządzenia będzie z nią kompatybilny.
Inne technologie, które są wykorzystywane w szybkich ładowarkach to: Turbo Charge i Boostmaster Technology. Każda z nich wymaga kompatybilnego procesora w urządzeniu mobilnym, dlatego nie są to rozwiązania uniwersalne i nie wszystkie tablety oraz smartfony będzie można naładować w ten sposób. Opisane powyżej szybkie urządzenia, to pod względem zasilania standardowe ładowarki sieciowe do tabletu lub smartfona. Nadają się jednak również do samochodu.
Jaka ładowarka samochodowa do smartfona?
Szybkie ładowarki są dostępne w wersjach standardowych oraz w wersji samochodowej. To kolejne ułatwienie dla użytkowników, które pozwala na naładowanie baterii w urządzeniu na przykład w drodze do pracy lub w podróży. Szybkie ładowarki samochodowe pozwalają zaoszczędzić czas ładowania telefonu, dzięki czemu są jeszcze wygodniejsze w użytkowaniu. Wystarczy podłączyć je do gniazda zasilania. Dzięki skróconemu czasowi ładowania możemy mieć pewność, że nasz sprzęt będzie gotowy do użytku już po kilkunastu minutach. W wersji samochodowej znajdziemy zarówno przenośną ładowarkę do tabletu, jak i smartfona.
Jak dobrać ładowarkę do smartfona lub tabletu?
Wybierając ładowarkę do smartfona lub tabletu należy zwrócić uwagę na kilka najważniejszych aspektów. Należą do nich:
- Cena – trzeba liczyć się z wydatkiem kilkudziesięciu złotych. Ładowarki z wyższej półki bywają wykonane z solidniejszych i bardziej estetycznych materiałów, czasami różnią się także ilością wyjść oraz załączonym wyposażeniem.
- Marka – najlepiej wybierać rozwiązania sprawdzonych marek.
- Załączone wyposażenie – w zestawie można znaleźć akcesoria dodatkowe (pokrowiec, kabel itp.).
- Wyjścia – najczęściej jest ich kilka. Im więcej wyjść, tym więcej urządzeń można będzie podłączyć równocześnie.
- Moc potrzebna do zasilenia urządzenia- warto sprawdzić ile amper ładowarka do smartfona potrzebuje do prawidłowego działania
Jak zrobić ładowarkę do smartfona?
Osoby, które znają się na elektronice i mają zacięcie do majsterkowania, mogą wykonać ładowarkę do smartfonu lub tabletu samodzielnie. Metod jest kilka, a do ich zastosowania w zupełności wystarczą proste przedmioty, które można znaleźć w większości domów, takie jak np. baterie. Jest to jednak zajęcie dla hobbystów. Ładowarki do tabletów czy telefonów są na tyle tanie, że ich samodzielne wykonywanie nie jest uzasadnione z ekonomicznego punktu widzenia. Trudno również określić, czy domowe zasilanie będzie tak samo skuteczne i trwałe, co profesjonalny sprzęt zakupiony w sklepie.
Komentarze (0)