Termofor – jak działa? Który wybrać?

| 0 Komentarzy
Długie zimowe wieczory to idealny czas na użycie termofora. Przekonały się o tym zarówno osoby ciepłolubne jak i te, które cenią sobie troskę o zdrowie.

Termofor – jak działa?

Czy jest możliwe połączenie właściwości praktycznego termosu z wygodną poduszką? Jak najbardziej! Mowa w tym miejscu o termoforze. Rozwiązanie to umożliwia rozgrzanie przemarzniętego ciała, uśmierzenie bólu, czy poprawę krążenia.

Dla wielu osób nie ma nic przyjemniejszego niż uczucie rozchodzącego się ciepła pod milutkim kocem. Dawnym sposobem dającym podobne efekty było wypełnienie szklanej butelki bądź słoika gorącą wodą. Czasy jednak się zmieniają, a ludzie wykorzystują rozwiązania wygodniejsze i bardziej poręczne.

Najpopularniejsze termofory

Termofor – jak używać?

Najczęstszymi sytuacjami, w których warto użyć termoforu są początkowe symptomy świadczące o przeziębieniu czy grypie. Natomiast w przypadku tak zwanych „zmarzlaków” stanowi on przyjemne uzupełnienie długich, zimowych wieczorów.

Dużym zagrożeniem dla organizmu w sezonie jesienno-zimowym jest wystawienie go na działanie silnego wiatru, opadów deszczu czy chłodu. Nietrudno w takich warunkach o chorobę. Czy pierwsze oznaki spadku odporności muszą wobec tego oznaczać spędzenie kilku dni z gorączką w łóżku? Nic bardziej mylnego. Warto zawczasu zatroszczyć się o wzmocnienie i rozgrzanie organizmu.

Dotkliwe bóle menstruacyjne? I w tym przypadku sprawdzi się ten podręczny ogrzewacz. Ciepły okład przyłożony do podbrzusza zapewni rozluźnienie mięśni i znacznie uśmierzy ból.

Jak bezpiecznie korzystać z termoforu?

  • Nie napełniać go wrzącą wodą
  • Stosować materiał ochronny przy bezpośrednim kontakcie ze skórą
  • Starannie dokręcić korek, w przeciwnym razie istnieje ryzyko poparzenia
  • Napełniać wodą do 2/3 całkowitej pojemności
  • Po napełnieniu wodą, opróżnić wnętrze z nadmiaru powietrza

Termofor – jak wybrać?

Aby wybrany termofor w pełni odpowiadał potrzebom użytkujących go osób, należy przyjrzeć się bliżej poszczególnym rodzajom. Do najczęściej używanych zaliczamy te wykonane z materiałów gumowych, żelowych oraz elektryczne. Poniżej krótka charakterystyka.

  • Gumowy – wybór dla oszczędnych. Zaletą tego modelu jest zdecydowanie jego cena. Ma jednak także swoje wady. Z czasem materiał, z którego jest wykonany może się stać nieszczelny i spowodować dotkliwe poparzenia na ciele. Niektórym osobom przeszkadza również jego charakterystyczny, drażniący zapach.
  • Żelowy – jego produkcja podyktowana była troską o bezpieczeństwo użytkowników. Nie mają oni bowiem żadnego kontaktu z gorącą wodą co zmniejsza ryzyko poparzenia. Jest to sprzęt z wyższej półki, który charakteryzuje się dłuższym czasem trzymania ciepła aniżeli jego gumowa konkurencja. Wystarczy umieścić go w kuchence mikrofalowej czy piekarniku aby skorzystać z jego dobroczynnych właściwości. Po umieszczeniu na jakiś czas w zamrażarce, może pełnić funkcje chłodzące, chociażby łagodzenie obrzęków czy zbijanie gorączki.
  • Elektryczny – najdłużej zachowuje swoje właściwości grzewcze. Po wcześniejszym naładowaniu urządzenia i odłączeniu od zasilania będzie oddawał ciepło nawet do 7 godzin. Dodatkowym atutem jest możliwość regulacji temperatury grzania.

Termofory dla dzieci

Nierzadko termofor kojarzony jest z osobami starszymi bądź schorowanymi. Rzadko kiedy staje się on elementem niemowlęcych wyprawek, a szkoda. Kojące właściwości termoforów dla dzieci potrafią pokonać niejedną kolkę. Rodzice bardzo cenią sobie spokojny sen swoich pociech, dlatego też warto zaopatrzyć się w niego jeszcze przed narodzinami przyszłego członka rodziny. Jaki rodzaj wobec tego wybrać?

Tradycyjnym rozwiązaniem są mokre termofory dla dzieci. Są one niewielkich rozmiarów, często otulone miłą tkaniną polarową bądź też ukryte w pluszowej zabawce.

Jednak w ostatnim czasie furorę robią poduszeczki wypełnione pestkami wiśni. Są to przedmioty bezpieczne i naturalne (nie posiadają toksycznych substancji), a dodatkowo posiadają właściwości masujące. Dodatkową zaletą jest także ich funkcja chłodząca przydatna podczas występowania gorączki czy też stłuczeń u maluchów. Ich specyficzne wypełnienie sprawia, że świetnie dopasowują się do kształtu poddawanych ich działaniu miejsc.

0 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 10:20
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.