Zasilacz do 200zł - Który najlepszy? Jaki wybrać? Polecane modele.

| 2 Komentarze
Zasilacze do 200 złotych to segment, z którego z powodzeniem mogą wybierać również osoby o bardzo wygórowanych wymaganiach. Tym, co zwraca uwagę, jest bardzo wysoka skuteczność zasilaczy, dochodząca w niektórych przypadkach aż do 85%, co oznacza, że takie zasilacze stosunkowo słabo się grzeją, za to bardzo wydajnie przekazują energię. Rozbudowane zostały również systemy zabezpieczeń i w tym segmencie nie jest problemem znalezienie zasilacza z kompletem systemów ochronnych: OVP, OCP, UVP, SCP, OTP, OPP.

Jaki zasilacz do 200zł?

Bez odpowiednio dobranego zasilacza, żaden komputer nie będzie w stanie funkcjonować w sposób prawidłowy. Niemożliwa stanie się realizacja jakichkolwiek zadań, dlatego zakup tego podzespołu powinien przebiegać w sposób przemyślany.

Polecane zasilacze do 200 zł

Bardzo łatwo jest bowiem zakupić zasilacz, który okaże się niekompatybilny z resztą zestawu lub po prostu będzie dysponował niedostateczną mocą, by umożliwić pracę pozostałych elementów budowy komputera. Czy jednak jest możliwy zakup sprawnego urządzenia za maksymalnie 200 złotych? Okazuje się, że tak – konieczna jest jednak dokładna analiza parametrów wszystkich dostępnych urządzeń.

Pierwszą kwestią, na która powinniśmy zwrócić uwagę jest format zasilacza, nazywany często standardem. Wpływa on przede wszystkim na wymiary urządzenia, a także sposób jego podłączenia. Zdecydowanie najpopularniejszym standardem jest ATX, który znaleźć można w ogromnej liczbie komputerów – zarówno modeli przeznaczonych do typowej rozrywki multimedialnej, jaki w komputerach biurowych czy gamingowych.

Są to zasilacze pełnowymiarowe, choć oczywiście ich wymiary nie zawsze są takie same – warto więc dokładnie wymierzyć, ile posiadamy miejsca w obudowie, tak aby później nie dojść do wniosku, że ich montaż jest niemożliwy.

Jeżeli chodzi natomiast o zasilacze SFX, opisuje on zasilacze niewielkie, które bez problemów mieszczą się w mniejszych obudowach. Oczywiście mniejsze rozmiary przekładają się na obniżenie mocy oraz efektywność zamontowanego wentylatora. Wszystko to sprawia, że urządzenia tego typu znajdziemy głównie w komputerach przystosowanych do zadań o niewielkim stopniu zaawansowania. Jeszcze mniejsze i słabsze są wentylatory TFX, montowane bardzo małych komputerach.

Skoro wiemy już, co oznaczają standardy zasilaczy, pora dostosować ich moc do naszych komputerów. Na parametr ten powinni zwrócić uwagę przede wszystkim osoby składające zestaw do grania. Potężna karta graficzna i procesor wymagają dodatkowej mocy, którą musi dostarczyć wentylator. Zawsze warto więc zsumować energię pobieraną przez poszczególne komponenty zestawu, by móc oszacować potrzebną moc.

Nie należy zapominać również o chłodzeniu, dlatego kupując zasilacz, sprawdźmy dokładnie, jakim wentylatorem dysponuje i czy będzie on w stanie uporać się z chłodzeniem urządzenia.

Zasilacz do 200 złotych – propozycje

Na koniec warto jeszcze wyróżnić kilka modeli zasilaczy mieszczących się w przyjętym budżecie, które cieszą się szczególną popularnością wśród klientów.

  • Corsair VS 550W – standardowy zasilacz ATX, który został przystosowany do standardowej pracy multimedialnej, związanej z obsługą gier PC i rozmaitych programów. Jego moc to 550W, posiada on również aktywny wentylator o średnicy 120 mm. Należy za niego zapłacić 199 złotych,
  • Chieftec 600W – tym razem coś mocniejszego, ponieważ wentylator Chieftec wyróżnia się mocą równą 600W. Gwarantuje on także wieloma zabezpieczeniami, które stabilizują jego pracę oraz nie dopuszczają do powstania ewentualnych awarii. Cena? Również 199 złotych,
  • LC-Power 350W – trzeci na liście jest wentylator przystosowany do nieco słabszych komputerów. Jego moc wynosi bowiem 350 W, dlatego  powinni z niego korzystać posiadacze maszyn niskonapięciowych. Nieco mniejsze możliwości wiążą się ze sporymi oszczędnościami, ponieważ zasilacz LC-Power kosztuje około 130 złotych,
  • Avision MS-Tech 850W – zdecydowanie najmocniejszy zasilacz z całej listy. Charakteryzuje się mocą wynoszącą 850 W, a także bardzo dużym wentylatorem. Wszystko to przekłada się na wydajną, stabilną pracę, która pozwoli obsłużyć niezwykle wydajne podzespoły. Urządzenie kosztuje około 180 złotych,
2,6
8 ocen
2 komentarzy
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (2)

Ja kupiłem ostatnio nowy zasilacz. Szczerze mówiąc, gdyby mnie kumpel nie uświadomił, żebym zwrócił uwagę na producenta pewnie bym tego nie zrobił i kupił jakiś szajs. Ludzie, polecam wam śmiało Enan. Mają bardzo dobry sprzęt, a cena też korzystna.
Ja kupiłem ostatnio nowy zasilacz. Szczerze mówiąc, gdyby mnie kumpel nie uświadomił, żebym zwrócił uwagę na producenta pewnie bym tego nie zrobił i kupił jakiś szajs. Ludzie, polecam wam śmiało Enan. Mają bardzo dobry sprzęt, a cena też korzystna.
Specjalista Morele | 13:22
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.