Zasilacz be quiet! Pure Power 11 600W (BN294)
Moc 600W
Dobór odpowiedniej mocy zasilacza zapewni bezpieczną pracę naszemu komputerowi. Moc to parametr, który oznacza ilość energii, jaka może zostać dostarczona do podzespołów. Zasilacze o mocy 600W z reguły przeznaczone są dla komputerów, które służą do pracy biurowej oraz podstawowych funkcji rozrywkowych. Aby dokładnie to sprawdzić, należy wziąć pod uwagę zapotrzebowanie na moc wszystkich elementów konfiguracji. Można to zsumować samodzielnie lub użyć kalkulatorów dostępnych w internecie.
80 Plus Gold
Certyfikaty 80 Plus określają standard, jaki ocenia sprawność zasilaczy. Dzięki temu użytkownicy mogą dowiedzieć się więcej na temat wydajności. Wynik mówi o sprawności przy określonym obciążeniu układu. W przypadku certyfikatu 80 Plus Gold przy obciążeniu 50% uzyskamy 90% sprawności, przy obciążeniu 20% oraz 100% sprawność wyniesie 87%. To bardzo dobre wyniki, a zasilacz może być zastosowany w komputerach wysokiej klasy, które korzystają z dużej mocy obliczeniowej i zaawansowanych podzespołów.
Brak modularnego okablowania
W tego typu zasilaczach użytkownicy nie mają możliwości odłączenia przewodów, które nie będą wykorzystywane przy pracy komputera. Wybierając ten typ zasilacza, należy pamiętać o odpowiedniej obudowie, która pozwoli na umiejętne rozmieszczenie okablowania, aby uniknąć efektu plątaniny. Jednak dużo większy porządek zapewni zasilacz modularny, w którym zbędne kable można łatwo zdemontować. Wybór zależy oczywiście od osobistych preferencji użytkownika. Nadal wiele zasilaczy na rynku nie oferuje modularnego okablowania.
ATX
To najbardziej uniwersalny i najczęściej spotykany standard zasilaczy komputerowych. Znalazł szerokie zastosowanie. Sprawdzi się zarówno przy prostszych konfiguracjach przeznaczonych do pracy biurowej, jak i urządzeniach dla graczy. Wysokość i szerokość tego typu zasilaczy została określona w standardzie. Jednak długość zależna jest od mocy urządzenia i wzrasta proporcjonalnie. To istotna kwestia przy doborze odpowiedniej obudowy, która powinna być przystosowana do rozmiarów zasilacza.
Aktywne chłodzenie
Chłodzenie aktywne jest bardzo wydajne i doskonale dba o odpowiednią pracę komputera. Ponadto stanowi obecnie standard. Jego wadą jest nieco głośniejsza praca. Delikatny hałas można zredukować, instalując wentylatory o większej średnicy. Taki rozmiar sprawi, że będzie obracał się wolniej. Warto również poszukać na rynku urządzeń, wyposażonych w wentylatory, których prędkość obrotu dostosowana jest do temperatury urządzenia. Im temperatura wzrasta, tym szybszy jest obrót.
SCP
Zasilacz odpowiada za dostarczenie energii do podzespołów komputera. W sieci energetycznej dochodzi do wahań parametrów napięcia. SCP (Short Circuit Protection) to zabezpieczenie przeciwzwarciowe. Zostaje aktywowane, gdy w obwodzie wystąpi opór poniżej 0,1 Ω. To zabezpieczenie spotkamy we wszystkich nowych, jak również starszych zasilaczach. Gdy tylko zwarcie zostanie wykryte, zasilacz natychmiast będzie odłączony. Dzięki temu możemy być spokojni o komponenty naszego komputera.
OPP
OPP (Over Power Protection) zabezpiecza przed przeciążeniem cały zasilacz, nie ograniczając się do pojedynczych linii. Dokładnie to samo zabezpieczenie, które można spotkać pod inną nazwą to OLP – Over Load Protection. W obydwu przypadkach zasilanie zostanie wyłączone, gdy pobierana moc przekroczy wartość mocy całkowitej zasilacza.
OCP
Jednym ze sposobów ochrony naszego sprzętu jest OCP (Over Current Protection). To zabezpieczenie przeciwko przeciążeniu stabilizatora zbyt wysokim natężeniem prądu. Każda linia zasilająca jest oddzielnie monitorowana. W przypadku jakiegokolwiek przeciążenia zasilacz zostaje wyłączony. OCP to wymóg normy ATX12V.
OTP
OTP (Over Temperature Protection) zabezpiecza zasilacz przed przegrzaniem, jakie może nastąpić na skutek przeciążenia, czy złej cyrkulacji powietrza. Zasilanie zostanie natychmiast wyłączone, gdy temperatura osiągnie wartość progową. Zabezpieczenie OTP wymagane jest przez normę ATX12V.
UVP
Zasilacz komputerowy to niezwykle ważne urządzenie, które odpowiada za dostarczenie energii do podzespołów. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na poszczególne zabezpieczenia. UVP (Under Voltage Protection) chroni przed zbyt niskim napięciem na liniach wejściowych. Chociaż usterka ta nie wpływa na ewentualne uszkodzenia podzespołów, może negatywnie oddziaływać na ich optymalną pracę. Zdecydowanie warto wybrać zasilacz z UVP. To z pewnością poprawi komfort użytkowania komputera.
OVP
OVP (Over Voltage Protection) stanowi zabezpieczenie przed zbyt wysokim napięciem wyjściowym. Zostaje aktywowane w momencie, gdy napięcie jest wyższe o 15%, względem wartości nominalnej. Zabezpieczenie działa na każdej linii wyjściowej zasilacza i wymagane jest przez normę ATX12V. Dzięki temu znacznie zmniejsza się ryzyko awarii zasilanych podzespołów.
Układ PFC aktywny
Układ PFC pozwala na korekcję współczynnika mocy, aby zminimalizować straty w liniach przesyłowych. Układy aktywne dostosowują się do warunków, jakie panują w danej sieci. To bezpośrednio wpływa na możliwość osiągnięcia wysokiej wydajności zasilacza. Zakres współczynnika mocy wynosi od 0.9 do 0.99. Nie jest to parametr, który w znaczny sposób wpłynąłby na komfort użytkowania komputera. Stanowi jednak bardziej ekologiczne rozwiązanie, co dla wielu klientów może mieć istotne znaczenie.
Bardzo wysoka sprawność
Pure Power 11 600W jest certyfikowany 80 PLUS® Gold ze współczynnikiem sprawności sięgającym do 92% – naprawdę znakomity poziom dla tej klasy zasilacza. Najbardziej atrakcyjna korzyść: niższe zużycie energii, a tym samym niższe koszty, a także chłodniejsza, cichsza praca.
Najlepsze połączenie funkcji i wydajności w bardzo przystępnej cenie
Pure Power 11 oferuje 600W mocy ciągłej, z dwoma niezależnymi liniami 12V dla stabilności sygnału i 4 złączami PCI express dla zestawów z mocną kartą graficzną. Jest dedykowany do bardzo cichych komputerów, do upgrade’u i budowy systemów multimedialnych lub gamingowych.
Innowacyjne technologie
Zastosowanie technologii Active Clamp i prostownika synchronicznego zapewnia bardzo stabilną pracę. Zasilacz jest wyposażony w konwersję DC-to-DC w celu równomiernej regulacji napięcia w ciężkich warunkach cross-loadingu. Zapewnia to bezpieczne działanie dla następnych generacji procesorów i kart graficznych.
Wyjątkowo cicha praca
Wentylator be quiet! 120mm zoptymalizowany pod kątem cichej pracy jest regulowany termicznie, zapewniając najlepszą równowagę między wydajnym chłodzeniem a ciszą. Łopatki wentylatora zoptymalizowane pod kątem przepływu powietrza zmniejszają turbulencje, zapewniając najlepszą w swojej klasie funkcjonalność i praktycznie niesłyszalną pracę z której słynie be quiet!
Wysokiej jakości przewody w oplotach
Pure Power 600W jest wyposażony w wysokiej jakości przewody, które upraszczają montaż podzespołów, zwiększają przepływ powietrza i poprawiają chłodzenie. Kabel All-in-one posiada wygodne złącze HDD easy-plug.
- Certyfikat sprawności 80 Plus Gold
- Moc 600W
- Modularne okablowanie Nie
- Średnica wentylatora 120 mm
- Standard/Format ATX
Jeśli NIE zależy Ci na nienagannym cable-managmencie, szukasz dobrego zasilacza, przy okazji chcesz mieć jedne z lepszych i rozszerzonych zabezpieczeń, przy okazji nie rozbijając banku - to się długo nie zastanawiaj, tylko bierz.
Pamiętaj natomiast, że: okablowanie nie jest nawet w połowie modularne, ani płaskie, dużo kabli będzie trzeba upchać, gdyż prawdopodobnie nie będą używane i choć są dobrze zabezpieczone, to są też niestety bardzo sztywne. Psuje to poniekąd prezentacje wnętrza, jeśli używa sięobudowy z szkłem/pleksą.
To są na szczęście drugorzędne problemy, najważniejsze jest działanie
- ZALETY:
- + cena
- + certyfikat zabezpieczeń
- + jakość wykonania
- WADY:
- - sztywne oploty
- - niemodularne okablowanie
- ZALETY:
- + cena
- + jakość
- + certyfikat
- + kondensatory tajwańskie o dziwo robią robotę
- + cała masa zabezpieczeń
- WADY:
- - sztywne kable z osłonami (wada raczej TYLKO dla tych
- - których interesuje perfekcyjny cable management)
Opinia pochodzi z modelu: Zasilacz be quiet! Pure Power 11 FM 750W (BN319)
Najlepiej obliczać na maxymalnym zużyciu wszystkich podzespołów i porównać z mocą zasilacza (dobrze jest dodać po 10% mocy do kazdego podzespołu żeby mieć pewność ze wszystko działa ;)
Opinia pochodzi z modelu: Zasilacz be quiet! Pure Power 11 400W (BN292)
Opinia pochodzi z modelu: Zasilacz be quiet! Pure Power 11 400W (BN292)
- ZALETY:
- + możliwość podpięcia soundbaru
- +
- + regulacja na duży plus
- WADY:
- - jakość wentylatorów/ kontrolera
- - ciasno z tyłu - ciężko poukładać kable
- - za dużo kabli - zasilanie
- - DP
- - zasilanie do USB
- -
- - po podpięciu soundbara dodatkowy 1 metrowy kabel który jest wbudowany na stałe
- - więc wisi za monitorem
Opinia pochodzi z modelu: Zasilacz be quiet! Pure Power 11 FM 1000W (BN325)
- ZALETY:
- + Mnóstwo kabli
- + sprawia wrażenie solidnego
- WADY:
- - trudno wpina się kable po zamontowaniu
Opinia pochodzi z modelu: Zasilacz be quiet! Pure Power 11 FM 750W (BN319)
- ZALETY:
- + Dzialanie
- + Kompatybilność podstawowego zestawu do komputerow
- + Prostota w układaniu i podłączaniu.
- WADY:
- - Przy niektórych obudowach trzeba kombinować z układaniem twardych kabli.
- ZALETY:
- + zabawa dla całej rodziny
- + duża liczba postaci
- + pojazdów
- + tras
- + różne poziomy trudności
- + które można dostosować do umiejętności gracza
- + możliwość grania w większą liczbę osób
- WADY:
- - zapewne cena
Opinia pochodzi z modelu: Zasilacz be quiet! Pure Power 11 FM 750W (BN319)
Opinia pochodzi z modelu: Zasilacz be quiet! Pure Power 11 700W (BN295)
Opinia pochodzi z modelu: Zasilacz be quiet! Pure Power 11 700W (BN295)
Długość kabli ATX i EPS spokojnie wystarczy to obudowy z zasilaczem umieszczonym na dole.
Opinia pochodzi z modelu: Zasilacz be quiet! Pure Power 11 400W (BN292)
Jestem bardzo zadowolony tym zakupem!
- ZALETY:
- + Bardzo dobra cena (+ cert. GOLD)
- + Dobrze i ładnie obudowane kable.
- + Cichy
- + Wysoka wydajność
- WADY:
- -Sztywne kable, lecz da się je poukładać w obudowie.
Opinia pochodzi z modelu: Zasilacz be quiet! Pure Power 11 400W (BN292)
Opinia pochodzi z modelu: Zasilacz be quiet! Pure Power 11 500W (BN293)
- ZALETY:
- + kultura pracy
- WADY:
- - podzielona końcówka kabla 24 pin - po co?
Opinia pochodzi z modelu: Zasilacz be quiet! Pure Power 11 500W (BN293)
- ZALETY:
- + Niewiarygodnie bezgłośny
Opinia pochodzi z modelu: Zasilacz be quiet! Pure Power 11 500W (BN293)
- ZALETY:
- + cichy
22 664-20-58
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu
Zasilacz be quiet! Pure Power 11 600W (BN294) możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
https://www.bequiet.com/pl/powersupply/1543
Pozdrawiam