Zasilacz be quiet! Pure Power BQT 530W (BN181)
- Certyfikat sprawności: 80 Plus Bronze
- Moc: 530W
- Modularne okablowanie: Pół modularne
- Średnica wentylatora: 120 mm
- Standard/Format: ATX
- Zobacz pełną specyfikację
80 Plus Bronze
Nie ulega wątpliwości, że certyfikowany zasilacz to doskonały wybór. Dzięki temu możemy mieć pewność, z jaką wydajnością pracuje nasz sprzęt. Wszystko dzięki sprawności określonej przy danym obciążeniu. Certyfikat 80 Plus Bronze oznacza sprawność na poziomie minimum 85% przy 50% obciążenia i minimum 82% sprawności przy 20% i 100% obciążenia. To wyniki, które prezentują się bardzo dobrze. Budując konfigurację komputerową, warto pamiętać o certyfikowanym zasilaczu. To z pewnością zmniejszy ryzyko awarii.
Pół modularny
Zasilacz z okablowaniem pół modularnym oznacza, że zdecydowaną część niepotrzebnych przewodów możemy odłączyć. Taka konstrukcja zapewni porządek wewnątrz obudowy. Użytkownicy, którzy często poprawiają możliwości techniczne swoich komputerów, będą mogli z łatwością zainstalować nowe podzespoły. Kolejną zaletą tego typu zasilaczy są atrakcyjne ceny wielu modeli. Wybór zależy głównie od indywidualnych potrzeb użytkownika. Jednak warto zwrócić uwagę na ten czynnik, gdyż co jakiś czas będziemy czyścić zakurzone komponenty lub je wymieniać.
ATX
To najbardziej uniwersalny i najczęściej spotykany standard zasilaczy komputerowych. Znalazł szerokie zastosowanie. Sprawdzi się zarówno przy prostszych konfiguracjach przeznaczonych do pracy biurowej, jak i urządzeniach dla graczy. Wysokość i szerokość tego typu zasilaczy została określona w standardzie. Jednak długość zależna jest od mocy urządzenia i wzrasta proporcjonalnie. To istotna kwestia przy doborze odpowiedniej obudowy, która powinna być przystosowana do rozmiarów zasilacza.
Aktywne chłodzenie
Chłodzenie aktywne jest bardzo wydajne i doskonale dba o odpowiednią pracę komputera. Ponadto stanowi obecnie standard. Jego wadą jest nieco głośniejsza praca. Delikatny hałas można zredukować, instalując wentylatory o większej średnicy. Taki rozmiar sprawi, że będzie obracał się wolniej. Warto również poszukać na rynku urządzeń, wyposażonych w wentylatory, których prędkość obrotu dostosowana jest do temperatury urządzenia. Im temperatura wzrasta, tym szybszy jest obrót.
SCP
Zasilacz odpowiada za dostarczenie energii do podzespołów komputera. W sieci energetycznej dochodzi do wahań parametrów napięcia. SCP (Short Circuit Protection) to zabezpieczenie przeciwzwarciowe. Zostaje aktywowane, gdy w obwodzie wystąpi opór poniżej 0,1 Ω. To zabezpieczenie spotkamy we wszystkich nowych, jak również starszych zasilaczach. Gdy tylko zwarcie zostanie wykryte, zasilacz natychmiast będzie odłączony. Dzięki temu możemy być spokojni o komponenty naszego komputera.
OPP
OPP (Over Power Protection) zabezpiecza przed przeciążeniem cały zasilacz, nie ograniczając się do pojedynczych linii. Dokładnie to samo zabezpieczenie, które można spotkać pod inną nazwą to OLP – Over Load Protection. W obydwu przypadkach zasilanie zostanie wyłączone, gdy pobierana moc przekroczy wartość mocy całkowitej zasilacza.
OCP
Jednym ze sposobów ochrony naszego sprzętu jest OCP (Over Current Protection). To zabezpieczenie przeciwko przeciążeniu stabilizatora zbyt wysokim natężeniem prądu. Każda linia zasilająca jest oddzielnie monitorowana. W przypadku jakiegokolwiek przeciążenia zasilacz zostaje wyłączony. OCP to wymóg normy ATX12V.
OTP
OTP (Over Temperature Protection) zabezpiecza zasilacz przed przegrzaniem, jakie może nastąpić na skutek przeciążenia, czy złej cyrkulacji powietrza. Zasilanie zostanie natychmiast wyłączone, gdy temperatura osiągnie wartość progową. Zabezpieczenie OTP wymagane jest przez normę ATX12V.
OVP
OVP (Over Voltage Protection) stanowi zabezpieczenie przed zbyt wysokim napięciem wyjściowym. Zostaje aktywowane w momencie, gdy napięcie jest wyższe o 15%, względem wartości nominalnej. Zabezpieczenie działa na każdej linii wyjściowej zasilacza i wymagane jest przez normę ATX12V. Dzięki temu znacznie zmniejsza się ryzyko awarii zasilanych podzespołów.
OLP
OLP (Over Load Protection) chroni cały zasilacz przed przeciążeniem, nie ograniczając protekcji do pojedynczych linii. Jeżeli pobierana moc przekroczy wartość całkowitą, zasilanie zostanie natychmiast odłączone. W identyczny sposób działa zabezpieczenie, które możemy spotkać pod inną nazwą – OPP (Over Power Protection).
Układ PFC aktywny
Układ PFC pozwala na korekcję współczynnika mocy, aby zminimalizować straty w liniach przesyłowych. Układy aktywne dostosowują się do warunków, jakie panują w danej sieci. To bezpośrednio wpływa na możliwość osiągnięcia wysokiej wydajności zasilacza. Zakres współczynnika mocy wynosi od 0.9 do 0.99. Nie jest to parametr, który w znaczny sposób wpłynąłby na komfort użytkowania komputera. Stanowi jednak bardziej ekologiczne rozwiązanie, co dla wielu klientów może mieć istotne znaczenie.
Wewnętrzny zasilacz o mocy 530 Wat montowany w komputerach stacjonarnych. Obsługuje standardy ATX 12V 2.31 oraz EPS 12V 2.92. Chłodzenie zasilacza zapewnia wentylator 120 mm z aktywnym układem PFC. Posiada wejście na dodatkowe odpinane kable modularne.
- Certyfikat sprawności 80 Plus Bronze
- Moc 530W
- Modularne okablowanie Pół modularne
- Średnica wentylatora 120 mm
- Standard/Format ATX
Jedyne co mi się bardzo nie podoba to za krótki kabel pci express 8PIN do płyty głównej. Przy dużej obudowie i zasilaczu na dole, tak jak w moim przypadku zabrakło kilku centymetrów żeby kabel puścić tyłem obudowy. A jak dałem przodem to był problem z grafiką. Skończyło się na kupieniu przedłużacza i dodatkowym koszcie 16zł.
Zaleta to odpinane kable, te co są niepotrzebne nie robią bałaganu w obudowie. Mam tej firmy też 700W w innym kompie i jestem bardzo zadowolony.
- ZALETY:
- + Stabilny.
- + Cichy.
- + Modularny.
- + Bardzo ładnie wykonany.
- + Odpinane kable.
- WADY:
- - Za krótki kabel pci express 8PIN
- ZALETY:
- +bardzo cichy nawet pod obciążeniem
- +trzyma napięcia
- +prędzej zasilacz się spali niż pozwoli na zwarcie przępiecie czy cokolwiek ma +dużo zabezpieczeń
- +jeśli twoje zasilacze szybko padały po paru latach i masz tego dość to da ciebie zasilacz
- WADY:
- -kable .....są za krótkie i owinięte w siatkę ale jest na to rozwiązanie producent daje możliwość zakupu lepszych jakościowo w oplocie nie siatka i dłuższych lub o więcej ilości wtyczek fajny bajer.. na morele jest parę takich inne należy szukać w innych sklepach po modelach lub oznaczeniach
- ZALETY:
- + wystarczająca moc (może nie dla wszystkich)
- + duży wiatraczek
- + stabilne napięcia
- + ciszaaaaaaaaaaaa
- + gwarancja 2 lata ( niby firma Be Quiet przedłużyła na wszystkie produkty gwarancje, ale morele nic o tym nie wie)
- WADY:
- - krótkie kabelki, niektórym może zabraknąć cm. ja mam zasilacz od góry i wszystko jest ok, nawet lepiej niż się spodziewałem, bo nie muszę zwijać, spinać tego co zazwyczaj zostaje (pomimo wykorzystania wszystkich kabelków).
- ZALETY:
- + Modularny
- + Wydajność oscylująca w granicach 88%
- + Cichy (w pierwszej sekundzie po uruchomieniu komputera wchodzi na pełne obroty, lecz nie jest to w żaden sposób uciążliwe)
- + Współpracuje z najnowszymi procesorami Haswell C5, C6.
- WADY:
- - Zbyt krótki kabel ATX, w obudowie Gelid DarkForce nie mogłem estetycznie poprowadzić przewodu i jest on widoczny z przodu.
- ZALETY:
- +Kable modułowe wpinam te które są mi potrzebne
- +Możliwość rozbudowy zestawu komputerowego bez wymiany zasilacza - przystosowany do nowych technologii.
- +bardzo cicha praca (mam dysk ssd jako główny i nie jestem pewien czy komp chodzi czy nie jak nie spojrzę)
- WADY:
- -Mógłby być nieco tańszy.
- ZALETY:
- + cichy
- + wystarczająco dużo mocy
- + modularne okablowanie
- WADY:
- - aktualna cena
- ZALETY:
- +
- WADY:
- - Z racji tego, że zasilacz mam montowany na dole, krótki kabel zasilania płyty głownej trzeba było puścić za płyta, jest za krótki, żeby poprowadzić go \\\\\\\"z przodu\\\\\\\".
- ZALETY:
- + Cichy
- + Stabilny
- + Odpinane kable
- WADY:
- - brak
- ZALETY:
- + modułowa konstrukcja
- + dołączone okablowanie
- + cichy
- + bezawaryjny
- WADY:
- - brak
- ZALETY:
- + Cichy
- + Odpinane kable
- WADY:
- - Które są trochę sztywne
Aktualnie przeszkadza mi dodany większy wiatraczek na radiatorze procesora,
- ZALETY:
- + Cichy
- + Odpinane kable, bardzo dobrze sprawują swoją rolę, dzięki czemu w jednostce nie ma niepotrzebnego okablowania.
- WADY:
- -brak
- ZALETY:
- + Cisza
- + Modularny
- WADY:
- - Nie znalazłem
- ZALETY:
- + Cichy
- + Długie kable i mnóstwo ich jest
- + Modularny
- + 80+ Bronze
- + Stabilne linie
- + Ogólny Desing
- +
- + Cena
- WADY:
- - Brak etui
- -
- ZALETY:
- + Cichy, wydajny, stabilny, świetnie wykonany, modularny.
- WADY:
- - Trochę krótkie kable.
- ZALETY:
- + Cichy
- + Odpinane kable
- + Widać w nim solidność
- + 480 W z 530 W całkowitych na linie12 V.
- ZALETY:
- + Cichy
- + Stabilny
- + Bronze 80+
- WADY:
- - Tradycyjnie cena, ale i tak warto.
- ZALETY:
- + Cisza
- + Cena
- + Jakość wykonania
- + Dość niska cena
- WADY:
- - Dla nie których wada mogą być krótkie kable lecz ja kupiłem od razu przedłóżki w pokojach
- ZALETY:
- + modularny, cichy i stabilny
- WADY:
- - jaknie potrzeba mocniejszego to n ie ma
- ZALETY:
- + cichy
- + ładny
- + warty zakupu
- ZALETY:
- + Cisza
- + Bezawaryjność
- + Półmodularność
- WADY:
- - Brak
22 664-20-58
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu
Zasilacz be quiet! Pure Power BQT 530W (BN181) możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.