Zasilacz be quiet! SYSTEM POWER 8 600W (BN242)
- Certyfikat sprawności: 80 Plus
- Moc: 600W
- Modularne okablowanie: Nie
- Średnica wentylatora: 120 mm
- Standard/Format: ATX
- Zobacz pełną specyfikację
Moc 600W
Dobór odpowiedniej mocy zasilacza zapewni bezpieczną pracę naszemu komputerowi. Moc to parametr, który oznacza ilość energii, jaka może zostać dostarczona do podzespołów. Zasilacze o mocy 600W z reguły przeznaczone są dla komputerów, które służą do pracy biurowej oraz podstawowych funkcji rozrywkowych. Aby dokładnie to sprawdzić, należy wziąć pod uwagę zapotrzebowanie na moc wszystkich elementów konfiguracji. Można to zsumować samodzielnie lub użyć kalkulatorów dostępnych w internecie.
80 Plus
Certyfikat zasilacza określa pewien standard, jakim charakteryzuje się urządzenie. Dokładniej chodzi o jego sprawność, co przekłada się na wydajność i komfort pracy. Dokonuje się pomiaru sprawności zasilacza przy danym obciążeniu. W przypadku certyfikatu 80 Plus zarówno dla obciążenia 20%, 50% oraz 100% sprawność powinna wynosić minimum 80%. Certyfikowane zasilacze polecane są wszystkim użytkownikom, a w szczególności posiadaczom mocniejszych konfiguracji sprzętowych.
Brak modularnego okablowania
W tego typu zasilaczach użytkownicy nie mają możliwości odłączenia przewodów, które nie będą wykorzystywane przy pracy komputera. Wybierając ten typ zasilacza, należy pamiętać o odpowiedniej obudowie, która pozwoli na umiejętne rozmieszczenie okablowania, aby uniknąć efektu plątaniny. Jednak dużo większy porządek zapewni zasilacz modularny, w którym zbędne kable można łatwo zdemontować. Wybór zależy oczywiście od osobistych preferencji użytkownika. Nadal wiele zasilaczy na rynku nie oferuje modularnego okablowania.
ATX
To najbardziej uniwersalny i najczęściej spotykany standard zasilaczy komputerowych. Znalazł szerokie zastosowanie. Sprawdzi się zarówno przy prostszych konfiguracjach przeznaczonych do pracy biurowej, jak i urządzeniach dla graczy. Wysokość i szerokość tego typu zasilaczy została określona w standardzie. Jednak długość zależna jest od mocy urządzenia i wzrasta proporcjonalnie. To istotna kwestia przy doborze odpowiedniej obudowy, która powinna być przystosowana do rozmiarów zasilacza.
Aktywne chłodzenie
Chłodzenie aktywne jest bardzo wydajne i doskonale dba o odpowiednią pracę komputera. Ponadto stanowi obecnie standard. Jego wadą jest nieco głośniejsza praca. Delikatny hałas można zredukować, instalując wentylatory o większej średnicy. Taki rozmiar sprawi, że będzie obracał się wolniej. Warto również poszukać na rynku urządzeń, wyposażonych w wentylatory, których prędkość obrotu dostosowana jest do temperatury urządzenia. Im temperatura wzrasta, tym szybszy jest obrót.
SCP
Zasilacz odpowiada za dostarczenie energii do podzespołów komputera. W sieci energetycznej dochodzi do wahań parametrów napięcia. SCP (Short Circuit Protection) to zabezpieczenie przeciwzwarciowe. Zostaje aktywowane, gdy w obwodzie wystąpi opór poniżej 0,1 Ω. To zabezpieczenie spotkamy we wszystkich nowych, jak również starszych zasilaczach. Gdy tylko zwarcie zostanie wykryte, zasilacz natychmiast będzie odłączony. Dzięki temu możemy być spokojni o komponenty naszego komputera.
OPP
OPP (Over Power Protection) zabezpiecza przed przeciążeniem cały zasilacz, nie ograniczając się do pojedynczych linii. Dokładnie to samo zabezpieczenie, które można spotkać pod inną nazwą to OLP – Over Load Protection. W obydwu przypadkach zasilanie zostanie wyłączone, gdy pobierana moc przekroczy wartość mocy całkowitej zasilacza.
OCP
Jednym ze sposobów ochrony naszego sprzętu jest OCP (Over Current Protection). To zabezpieczenie przeciwko przeciążeniu stabilizatora zbyt wysokim natężeniem prądu. Każda linia zasilająca jest oddzielnie monitorowana. W przypadku jakiegokolwiek przeciążenia zasilacz zostaje wyłączony. OCP to wymóg normy ATX12V.
OTP
OTP (Over Temperature Protection) zabezpiecza zasilacz przed przegrzaniem, jakie może nastąpić na skutek przeciążenia, czy złej cyrkulacji powietrza. Zasilanie zostanie natychmiast wyłączone, gdy temperatura osiągnie wartość progową. Zabezpieczenie OTP wymagane jest przez normę ATX12V.
OVP
OVP (Over Voltage Protection) stanowi zabezpieczenie przed zbyt wysokim napięciem wyjściowym. Zostaje aktywowane w momencie, gdy napięcie jest wyższe o 15%, względem wartości nominalnej. Zabezpieczenie działa na każdej linii wyjściowej zasilacza i wymagane jest przez normę ATX12V. Dzięki temu znacznie zmniejsza się ryzyko awarii zasilanych podzespołów.
Układ PFC aktywny
Układ PFC pozwala na korekcję współczynnika mocy, aby zminimalizować straty w liniach przesyłowych. Układy aktywne dostosowują się do warunków, jakie panują w danej sieci. To bezpośrednio wpływa na możliwość osiągnięcia wysokiej wydajności zasilacza. Zakres współczynnika mocy wynosi od 0.9 do 0.99. Nie jest to parametr, który w znaczny sposób wpłynąłby na komfort użytkowania komputera. Stanowi jednak bardziej ekologiczne rozwiązanie, co dla wielu klientów może mieć istotne znaczenie.
Dobra Sprawność i Sprawdzona Niezawodność
be quiet! System Power 8 600W został zaprojektowany by spełnić potrzeby producentów PC, kierujących się przy wyborze ceną. Oferuje prawdziwą niezawodność i ciszę be quiet! oraz 2 linie 12V i stabilne napięcia. Seria System Power 8 jest certyfikowana 80PLUS® i wspiera tryb pracy multi GPU.
System Power 8 to najlepszy wybór pod względem ceny, stabilności zasilania, wydajności i ciszy. Pozwala na stworzenie solidnego i efektywnego kosztowo systemu komputerowego – co wyróżnia go na tle innych jednostek zasilających.
- 600W mocy ciągłej oraz dwie niezależne linie 12V zapewniają stabilność napięć dla konfiguracji mutli-GPU
- Certyfikat 80PLUS® oraz sprawność energetyczna do 87%
- Cicha praca osiągnięta dzięki optymalizacjom technicznym oraz zastosowaniu cichego wentylatora 120mm
- Wysokiej jakości przewody w oplotach ułatwiają instalację komponentów oraz przepływ powietrza
- Koncepcja produktu, design i kontrola jakości w Niemczech
Zastosowanie
- Komputery biurowe i podstawowe jednostki do gier
- Nisko budżetowe i ciche komputery
- Ciche systemy multimedialne i kina domowego
Cechy produktu
Inżynieria
- Pełny pakiet zabezpieczeń chroni pozostałe komponenty przed zbyt wysokim prądem, zbyt niskim i zbyt wysokim napięciem, zwarciem, przegrzaniem i przeciążeniem
- Dwie niezależne linie +12V dla lepszej stabilności
- Wysokiej jakości przewody w oplotach ułatwiają instalację komponentów oraz przepływ powietrza
- Cztery złącza PCI express do konfiguracji multi-GPU
- Kompatybilność na 230V AC
Sprawność energetyczna
- Certyfikat 80PLUS® oznacza wydajność pracy w swojej klasie do 87%
- Wysoka sprawność oznacza mniejsze zużycie energii, mniejszą produkcję ciepła, co przekłada się na bardziej cichą pracę
- Zużycie energii w trybie czuwania poniżej 0,13 Watt
- Spełnia wymogi Energy Star 6.0
- Zgodny z wytycznymi ErP 2014
- Zero Load design wspiera Intel’s Deep Power Down C6/C7 mode
Cicha praca
- Wysokiej jakości wentylator 120mm sterowany w zależności od temperatury dla zapewnienia równowagi pomiędy cichą pracą i optymalnym chłodzeniem
- Wydajna konstrukcja zasilacza zapewnia niższą temperaturę pracy zasilacza
- Certyfikat sprawności 80 Plus
- Moc 600W
- Modularne okablowanie Nie
- Średnica wentylatora 120 mm
- Standard/Format ATX
- ZALETY:
- + Nie muszę się martwić o ogrzewanie w zimę
- WADY:
- - Trzeba zapłacić za prąd
- - Trzeba zapłacić za zasilacz
- - Trzeba zapłacić za przesyłkę
- -
- ZALETY:
- + Cena
- + Jakość wykonania
- + Wydajność
- + Be quiet - no faktycznie cichy :)
- WADY:
- - Brak
- ZALETY:
- + Dobra jakość
- + dobra kultura pracy
- + ładny wygląd
- + dwa wiatraki
- + nie ma problemów z przegrzewaniem
- + dobra cena
- WADY:
- -brak
bardzo dobra cena mogę go polecić bez żadnych problemów.
- ZALETY:
- + Cichy
- + Dobry stosunek cena jakość
- + bez problemu utrzymuje i7 4790k i gtx 1070 MSI
- WADY:
- -Kable są zabezpieczone trochę słabą siateczka może się rozrywać przy zaczepieniu o coś jak na przykład w obudowach z tańszej półki.
- ZALETY:
- + cichy
- + estetyczny
- WADY:
- - okablowanie troszke za sztywne, ale da sie je ładnie poprowadzić.
- ZALETY:
- + Cena
- + Cichy
- + Przyzwoicie wykonany
- WADY:
- - Kabel zasilający procesor mógłby być trochę dłuższy. Przy długich obudowach nie posiadających przepustu bezpośrednio przy gnieździe zasilania kabla nie poprowadzisz z tyłu obudowy.
Na razie nie sprawia żadnych problemów.
Same kable są dość twarde i ciężko nimi operować.
- ZALETY:
- + Cena
- + Stabilność
- WADY:
- - Twarde kable
- ZALETY:
- + Cena/jakość!
- WADY:
- - Żadne :)
Jak do tej pory bezgłośny, pewny sprzęt.
- ZALETY:
- + Wszystkie przewody czarne.
- + Moc.
- + Cicha praca.
- WADY:
- - Póki co nie zauważyłem.
- ZALETY:
- + Cichy
- + Przewody w oplocie
- + Cena
- ZALETY:
- + niesłyszalny
- + nie spalił się :)
- + ciągnie na barkach i5 7500 i RX 480 8GB od Sapphire bez najmniejszego problemu
- WADY:
- - brak
- ZALETY:
- + Działa
- WADY:
- - Trzeba być kreatywnym by poupychać w skrzynce wszystkie kable.
- ZALETY:
- + cena / jakość
- WADY:
- - nie stwierdzono
- ZALETY:
- + Stabilne napięcia
- + Długie przewody
- + cichy
- + zimy
- WADY:
- - Kable od dysków dość twarde przez oploty
- ZALETY:
- + Moc
- + Cena
- + Rozmiar
- WADY:
- - Brak
22 664-20-58
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu
Zasilacz be quiet! SYSTEM POWER 8 600W (BN242) możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Przepraszamy, czat na żywo w tej chwili jest już nieczynny. Jeśli masz jakieś pytanie lub problem, napisz do nas wiadomość lub odwiedź nasze centrum pomocy.
Czat na żywo jest do Twojej dyspozycji codziennie w godzinach:
poniedziałek-piątek: 9:00-17:00