Zasilacz Chieftec GPM-1000C
- Certyfikat sprawności: 80 Plus Gold
- Moc: 1000W
- Modularne okablowanie: Pół modularne
- Średnica wentylatora: 140 mm
- Zobacz pełną specyfikację
80 Plus Gold
Certyfikaty 80 Plus określają standard, jaki ocenia sprawność zasilaczy. Dzięki temu użytkownicy mogą dowiedzieć się więcej na temat wydajności. Wynik mówi o sprawności przy określonym obciążeniu układu. W przypadku certyfikatu 80 Plus Gold przy obciążeniu 50% uzyskamy 90% sprawności, przy obciążeniu 20% oraz 100% sprawność wyniesie 87%. To bardzo dobre wyniki, a zasilacz może być zastosowany w komputerach wysokiej klasy, które korzystają z dużej mocy obliczeniowej i zaawansowanych podzespołów.

Pół modularny
Zasilacz z okablowaniem pół modularnym oznacza, że zdecydowaną część niepotrzebnych przewodów możemy odłączyć. Taka konstrukcja zapewni porządek wewnątrz obudowy. Użytkownicy, którzy często poprawiają możliwości techniczne swoich komputerów, będą mogli z łatwością zainstalować nowe podzespoły. Kolejną zaletą tego typu zasilaczy są atrakcyjne ceny wielu modeli. Wybór zależy głównie od indywidualnych potrzeb użytkownika. Jednak warto zwrócić uwagę na ten czynnik, gdyż co jakiś czas będziemy czyścić zakurzone komponenty lub je wymieniać.
SCP
Zasilacz odpowiada za dostarczenie energii do podzespołów komputera. W sieci energetycznej dochodzi do wahań parametrów napięcia. SCP (Short Circuit Protection) to zabezpieczenie przeciwzwarciowe. Zostaje aktywowane, gdy w obwodzie wystąpi opór poniżej 0,1 Ω. To zabezpieczenie spotkamy we wszystkich nowych, jak również starszych zasilaczach. Gdy tylko zwarcie zostanie wykryte, zasilacz natychmiast będzie odłączony. Dzięki temu możemy być spokojni o komponenty naszego komputera.
OPP
OPP (Over Power Protection) zabezpiecza przed przeciążeniem cały zasilacz, nie ograniczając się do pojedynczych linii. Dokładnie to samo zabezpieczenie, które można spotkać pod inną nazwą to OLP – Over Load Protection. W obydwu przypadkach zasilanie zostanie wyłączone, gdy pobierana moc przekroczy wartość mocy całkowitej zasilacza.
OCP
Jednym ze sposobów ochrony naszego sprzętu jest OCP (Over Current Protection). To zabezpieczenie przeciwko przeciążeniu stabilizatora zbyt wysokim natężeniem prądu. Każda linia zasilająca jest oddzielnie monitorowana. W przypadku jakiegokolwiek przeciążenia zasilacz zostaje wyłączony. OCP to wymóg normy ATX12V.
OTP
OTP (Over Temperature Protection) zabezpiecza zasilacz przed przegrzaniem, jakie może nastąpić na skutek przeciążenia, czy złej cyrkulacji powietrza. Zasilanie zostanie natychmiast wyłączone, gdy temperatura osiągnie wartość progową. Zabezpieczenie OTP wymagane jest przez normę ATX12V.
OVP
OVP (Over Voltage Protection) stanowi zabezpieczenie przed zbyt wysokim napięciem wyjściowym. Zostaje aktywowane w momencie, gdy napięcie jest wyższe o 15%, względem wartości nominalnej. Zabezpieczenie działa na każdej linii wyjściowej zasilacza i wymagane jest przez normę ATX12V. Dzięki temu znacznie zmniejsza się ryzyko awarii zasilanych podzespołów.
AFC
Właściwa praca zasilacza i minimalizacja ryzyka awarii to bardzo istotne elementy, które pozwolą na komfortową pracę przy komputerze. Jednym ze sposobów ochrony jest AFC. To automatyczny system sterowania obrotami wentylatora. Dzięki temu możemy liczyć na optymalne działanie zasilacza, właściwe dla aktualnego poboru mocy. Ponadto obecność AFC na pokładzie urządzenia sprawia, że hałas ograniczony jest do minimum. Zdecydowanie warto wybrać zasilacz z tym przydatnym zabezpieczeniem.
OLP
OLP (Over Load Protection) chroni cały zasilacz przed przeciążeniem, nie ograniczając protekcji do pojedynczych linii. Jeżeli pobierana moc przekroczy wartość całkowitą, zasilanie zostanie natychmiast odłączone. W identyczny sposób działa zabezpieczenie, które możemy spotkać pod inną nazwą – OPP (Over Power Protection).
Układ PFC aktywny
Układ PFC pozwala na korekcję współczynnika mocy, aby zminimalizować straty w liniach przesyłowych. Układy aktywne dostosowują się do warunków, jakie panują w danej sieci. To bezpośrednio wpływa na możliwość osiągnięcia wysokiej wydajności zasilacza. Zakres współczynnika mocy wynosi od 0.9 do 0.99. Nie jest to parametr, który w znaczny sposób wpłynąłby na komfort użytkowania komputera. Stanowi jednak bardziej ekologiczne rozwiązanie, co dla wielu klientów może mieć istotne znaczenie.
Seria Navistas - NAVITAS reprezentuje nową generację zasilaczy. Certyfikat 80PLUS Gold zaświadcza, że wszystkie pięć zasilaczy cechuje się imponującą wydajnością przy sprawności na poziomie 90%. Inteligentne zarządzanie kablami oraz nowoczesna technologia +12V Single Rail zasili wszystkie komponenty wymagające solidnego zasilania, jak np. wiele kart graficznych. Wybierz sposród zasilaczy o mocy od 650 do 1250W dostosowany najlepiej do Twoich potrzeb i korzystnie zainwestuj w przyszlość już dziś.
- Certyfikat sprawności 80 Plus Gold
- Moc 1000W
- Modularne okablowanie Pół modularne
- Średnica wentylatora 140 mm
- ZALETY:
- + małe gabaryty
- + jakość wykonania/ materiały
- + świetny młoteczkowy kolor
- + cichy
- + ultra stabilny
- + dużo przemyślanych złączek modularnych
- + długie kable niemodularne
- + cena
- WADY:
- - nie ma !!!
- ZALETY:
- + certyfikat 80gold+
- + modularność
- WADY:
- -brak
Testowałem go też jakiś czas, przed modyfikacją i zauważyłem dziwne problemy z wentylatorem. Ten filmik je dokumentuje:
Efektem tego zachowania jest mocne nagrzewanie się zasilacza. Problem pojawia się przy poborze energii właśnie na poziomie ok 500W. U mnie ten problem rozwiązał się, po modyfikacji i przełączeniu sterowania wentylatorem na zewnętrzne.
- ZALETY:
- + Cena
- + Sprawność,
- + Moc
- + modularne okablowanie
- WADY:
- - Konstrukcja
- - Problemy z wentylatorem


Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu
Zasilacz Chieftec GPM-1000C możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.