Zasilacz Corsair RM 850i 850W (CP-9020083-EU)
- Certyfikat sprawności: 80 Plus Gold
- Moc: 850W
- Modularne okablowanie: W pełni modularne
- Średnica wentylatora: 135 mm
- Standard/Format: ATX
- Zobacz pełną specyfikację
Moc 850W
Nie ulega wątpliwości, że dobór zasilacza o odpowiedniej mocy znacznie wpływa na bezpieczeństwo pracy urządzeń i zmniejsza ryzyko awarii. Moc na poziomie 850W pozwoli na zasilenie wysokiej klasy komputerów, które doskonale sprawdzają się zarówno w pracy, jak i rozrywce. Aby obliczyć, czy na pewno taki zasilacz będzie wystarczający, należy zsumować moc potrzebną do zasilania wszystkich podzespołów. Prostszym rozwiązaniem będzie użycie kalkulatora, jaki dostępny jest w internecie. Wystarczy wybrać elementy konfiguracji sprzętowej.
80 Plus Gold
Certyfikaty 80 Plus określają standard, jaki ocenia sprawność zasilaczy. Dzięki temu użytkownicy mogą dowiedzieć się więcej na temat wydajności. Wynik mówi o sprawności przy określonym obciążeniu układu. W przypadku certyfikatu 80 Plus Gold przy obciążeniu 50% uzyskamy 90% sprawności, przy obciążeniu 20% oraz 100% sprawność wyniesie 87%. To bardzo dobre wyniki, a zasilacz może być zastosowany w komputerach wysokiej klasy, które korzystają z dużej mocy obliczeniowej i zaawansowanych podzespołów.
W pełni modularny
Zasilacz z okablowaniem modularnym pozwoli zdemontować niepotrzebne przewody. Dzięki temu wewnątrz obudowy zapanuje porządek, a użytkownicy unikną plątaniny kabli. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które często ulepszają konfigurację sprzętową. Wymiana poszczególnych podzespołów będzie po prostu dużo łatwiejsza. Skorzystamy jedynie z przewodów, które są niezbędne do sprawnej pracy komputera. Oczywiście wybór zależy od indywidualnych potrzeb użytkowników, jednak zdecydowanie warto rozważyć zakup takiego zasilacza.
ATX
To najbardziej uniwersalny i najczęściej spotykany standard zasilaczy komputerowych. Znalazł szerokie zastosowanie. Sprawdzi się zarówno przy prostszych konfiguracjach przeznaczonych do pracy biurowej, jak i urządzeniach dla graczy. Wysokość i szerokość tego typu zasilaczy została określona w standardzie. Jednak długość zależna jest od mocy urządzenia i wzrasta proporcjonalnie. To istotna kwestia przy doborze odpowiedniej obudowy, która powinna być przystosowana do rozmiarów zasilacza.
Aktywne chłodzenie
Chłodzenie aktywne jest bardzo wydajne i doskonale dba o odpowiednią pracę komputera. Ponadto stanowi obecnie standard. Jego wadą jest nieco głośniejsza praca. Delikatny hałas można zredukować, instalując wentylatory o większej średnicy. Taki rozmiar sprawi, że będzie obracał się wolniej. Warto również poszukać na rynku urządzeń, wyposażonych w wentylatory, których prędkość obrotu dostosowana jest do temperatury urządzenia. Im temperatura wzrasta, tym szybszy jest obrót.
SCP
Zasilacz odpowiada za dostarczenie energii do podzespołów komputera. W sieci energetycznej dochodzi do wahań parametrów napięcia. SCP (Short Circuit Protection) to zabezpieczenie przeciwzwarciowe. Zostaje aktywowane, gdy w obwodzie wystąpi opór poniżej 0,1 Ω. To zabezpieczenie spotkamy we wszystkich nowych, jak również starszych zasilaczach. Gdy tylko zwarcie zostanie wykryte, zasilacz natychmiast będzie odłączony. Dzięki temu możemy być spokojni o komponenty naszego komputera.
OPP
OPP (Over Power Protection) zabezpiecza przed przeciążeniem cały zasilacz, nie ograniczając się do pojedynczych linii. Dokładnie to samo zabezpieczenie, które można spotkać pod inną nazwą to OLP – Over Load Protection. W obydwu przypadkach zasilanie zostanie wyłączone, gdy pobierana moc przekroczy wartość mocy całkowitej zasilacza.
OCP
Jednym ze sposobów ochrony naszego sprzętu jest OCP (Over Current Protection). To zabezpieczenie przeciwko przeciążeniu stabilizatora zbyt wysokim natężeniem prądu. Każda linia zasilająca jest oddzielnie monitorowana. W przypadku jakiegokolwiek przeciążenia zasilacz zostaje wyłączony. OCP to wymóg normy ATX12V.
OTP
OTP (Over Temperature Protection) zabezpiecza zasilacz przed przegrzaniem, jakie może nastąpić na skutek przeciążenia, czy złej cyrkulacji powietrza. Zasilanie zostanie natychmiast wyłączone, gdy temperatura osiągnie wartość progową. Zabezpieczenie OTP wymagane jest przez normę ATX12V.
OVP
OVP (Over Voltage Protection) stanowi zabezpieczenie przed zbyt wysokim napięciem wyjściowym. Zostaje aktywowane w momencie, gdy napięcie jest wyższe o 15%, względem wartości nominalnej. Zabezpieczenie działa na każdej linii wyjściowej zasilacza i wymagane jest przez normę ATX12V. Dzięki temu znacznie zmniejsza się ryzyko awarii zasilanych podzespołów.
Układ PFC aktywny
Układ PFC pozwala na korekcję współczynnika mocy, aby zminimalizować straty w liniach przesyłowych. Układy aktywne dostosowują się do warunków, jakie panują w danej sieci. To bezpośrednio wpływa na możliwość osiągnięcia wysokiej wydajności zasilacza. Zakres współczynnika mocy wynosi od 0.9 do 0.99. Nie jest to parametr, który w znaczny sposób wpłynąłby na komfort użytkowania komputera. Stanowi jednak bardziej ekologiczne rozwiązanie, co dla wielu klientów może mieć istotne znaczenie.
Certyfikat 80 PLUS Gold - wysoka wydajność przy niskim poborze prądu.
100% japońskie kondensatory - gwarancja bezproblemowej pracy przez lata.
NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI KOMPONENTY ZAPEWNIAJĄ DOSKONAŁĄ WYDAJNOŚĆ PRZY BARDZO NISKIM POZIOMIE HAŁASU
Zasilacze z serii Corsair RMi posiadają certyfikat 80 PLUS Gold i zapewniają wyjątkowo wąską regulację napięcia, praktycznie bezgłośną pracę oraz w pełni modułowy zestaw kabli. Wszystkie japońskie kondensatory 105 ° C są doskonałym wyborem dla komputerów o wysokiej wydajności, w których niezawodność jest niezbędna. Corsair iCUE ułatwia monitorowanie wydajności zasilania, przełączanie trybu pojedynczej szyny lub trybu multi-rail oraz sterowanie prędkością wentylatora bezpośrednio z pulpitu.
- Certyfikat sprawności 80 Plus Gold
- Moc 850W
- Modularne okablowanie W pełni modularne
- Średnica wentylatora 135 mm
- Standard/Format ATX
- ZALETY:
- + Potencjał
- + Full Modular
- + Corsair LINK
- + 7 Lat gwarancji
- + FanTest
- WADY:
- - Na upartego barrrdzo sztywne kable... (czytałem opinie i się śmiałem, że ktoś pisze "kable sztywne" ale teraz wiem, że miał racje są spore problemy przy ich układaniu)
Po raz kolejny zaufałem Corsairowi w kwestii zasilacza do w miarę mocnego zestawu i po raz kolejny nie zawiodłem się. Być może jest trochę za wcześnie na ocenę, ale to jest naprawdę solidny produkt od dobrego dostawcy... Niestety PRODUCENTEM jest CWT, ale CWT to nie są tykające bomby - w żadnym wypadku. Ale jest to coś, co trzeba mieć na uwadze.
- ZALETY:
- + Wykonanie obudowy
- + Cisza
- + Prawdziwa wydajność 80+ GOLD
- + Przydatne oprogramowanie i komunikacja przez USB
- + Tryb Multi-Rail
- + Modularność i dobre kable w zestawie wraz z pokrowcem
- + 2x EPS12V
- + Wg. recenzji dobra stabilność na 12V
- WADY:
- - Producent: CWT - niekoniecznie wada, ale jak wiadomo liderami są Delta, Super Flower i SeaSonic, no i może FSP
- - Kabel USB zabiera cenne, wewnętrzne piny na płycie głównej - po co? Nie można było zrobić normalnego złącza z tyłu, żeby dało się podpiąć do tylnego panelu I/O na zewnątrz?
- - Niestandardowe złącza na kable - głównie ATX 24-pin, które ma... 28 pinów.
- ZALETY:
- + Pół pasywny tryb chłodzenia - praktycznie nie słyszymy wentylatora... a jak już zaczyna działać jest cichy...
- + Wyśmienite napięcia i do tego stabilne jak skała
- + Corsiar Link - możliwość monitorowania pracy zasilacza jak i zmiany jego trybu.
- + Możliwość modyfikacji okablowania - wyśmienite rozwiązanie - niestety drogie... ale plus za taką możliwość że można dokupić rewelacyjnie wyglądające i układające się okablowanie
- + W standardzie - dostajemy płaskie kable SATA i MOLEX
- + Długa gwarancja i wyśmienita ponoć obsługa gwarancyjna producenta
- + Brak piszczących cewek
- WADY:
- - Standardowe okablowanie od płyty i kart graficznych dość sztywne i trudne do ułożenia (m.in przez dodatkowy kondensator w kablach)
- - Gniazda do podłączania okablowania mogłyby być lepszej jakości...
W zestawie mamy pełno przewodów zapakowanych w czarnym futerale oraz metalowe logo Corsair które można przykleić na obudowę (kto jak woli).
Zasilacz jest mega cichy, wiatrak zaczyna pracować dopiero przy obciążeniu ~350W.
Polecam dla osób ceniących ciszę podczas pracy przy komputerze.
- ZALETY:
- + Cisza pracy zasilacza przy obciążeniu do ~350W (tryb pół pasywny)
- + Jakość
- + 10 lat gwarancji
- + sprawdzony produkt na rynku od wielu lat
- WADY:
- - Sztywne kable zasilania SATA (potrzebne przejściówki do spięcia dysków położonych blisko siebie)
- ZALETY:
- + modularność
- + pasywna praca do około 340W
- + możliwość monitorowania pracy i poboru prądu w czasie rzeczywistym
- + możliwość zarządzania krzywą wentylatora
- + stabilne napięcia
- WADY:
- - sztywne kable
- - cewki lekko piszczą
- - ale pomimo otwartej obudowy trzeba być w niewielkiej odległości od zasilacza żeby to usłyszeć
- - piszczące cewki w RX 6800XT (być może nie zgrywa się z tym PSU
- - jeszcze tego nie sprawdzałem)
- ZALETY:
- + Modularność
- + Pasywność przy małych poborach mocy
- + Corsair link
- + Duża sprawność
- + Fan Test
- + długa gwaracja 7 lat
- WADY:
- - Corsair link - działa tylko w Windows Corsair nie udostapnia protokołu aby mógły powstać aplikacje dla LInux
- ZALETY:
- + Pasywna praca do połowy mocy
- + corsair link
- + dobre kable, chociaż sztywne
- WADY:
- - głośny na maks. obrotach wentylatora, nie wiem jednak czy kiedykolwiek będę potrzebował takiej opcji
Opakowanie bardzo wygodne, kable mogły by być troszkę mniej sztywne. :)
- ZALETY:
- + Bardzo solidne wykonanie, aż się fajnie maca.
- + Tryb pasywny wygrywa.
- WADY:
- - Troszkę sztywne kable, ale ziplockami jak się ogarnie to nie ma problemu.
- ZALETY:
- + pół-pasywna praca
- + duża ilość zabezpieczeń
- + długie kable modularne
- + japońskie kondensatory
- + długa gwarancja
- + bardzo dobra jakość wykonania
Kabel do zasilania płyty głównej jest dość gruby i sztywny ciężko go dobrze ułożyć (na zdjęciu widać zgrubienie)
- ZALETY:
- + parametry
- + bezgłośny
- + ilość wyjść
- WADY:
- - cena
- - sztywne kable
- ZALETY:
- + Bezszelestna praca. Złącze USB do monitorowania pracy. Moc
- WADY:
- - Waga i cena
- ZALETY:
- + Wygląd
- + Zawartość
- + Pakowanie
- + Cicha praca
- + Duża moc
- + Modularność
- WADY:
- - Cena
- ZALETY:
- + jakość
- + mocna linia 12v
- + modularność
- + stosunek cena vs jakość
- + solidnie wykonany i pięknie zapakowany
- + wysokiej jakości okablowanie
- WADY:
- - Brak
- ZALETY:
- + cichy
- + dobra wydajność
- + monitorowanie z poziomu systemu
- + porządne wykonanie
- + ładny~
- WADY:
- - mogli by dorzucić pojedyncze przejściówki do Molexa
- ZALETY:
- + Cichutki
- + Pełne okablowanie
- + Wydajny
- ZALETY:
- + SUPER...
- WADY:
- - BRAK...
- ZALETY:
- + cisza
- WADY:
- - twarde przewody
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu
Zasilacz Corsair RM 850i 850W (CP-9020083-EU) możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Przepraszamy, czat na żywo w tej chwili jest już nieczynny. Jeśli masz jakieś pytanie lub problem, napisz do nas wiadomość lub odwiedź nasze centrum pomocy.
Czat na żywo jest do Twojej dyspozycji codziennie w godzinach:
poniedziałek-piątek: 9:00-17:00