Zasilacz SeaSonic Prime TX-850 850W (PRIME-TX-850)
Moc 850W
Nie ulega wątpliwości, że dobór zasilacza o odpowiedniej mocy znacznie wpływa na bezpieczeństwo pracy urządzeń i zmniejsza ryzyko awarii. Moc na poziomie 850W pozwoli na zasilenie wysokiej klasy komputerów, które doskonale sprawdzają się zarówno w pracy, jak i rozrywce. Aby obliczyć, czy na pewno taki zasilacz będzie wystarczający, należy zsumować moc potrzebną do zasilania wszystkich podzespołów. Prostszym rozwiązaniem będzie użycie kalkulatora, jaki dostępny jest w internecie. Wystarczy wybrać elementy konfiguracji sprzętowej.
80 Plus Titanium
Posiadacze wysokiej klasy komputerów powinni zdecydować się na certyfikowane zasilacze. Dzięki temu można określić ich sprawność przy określonym obciążeniu. Certyfikat 80 Plus Titanium to najwyższy poziom sprawności zasilaczy. Jej wartość przy maksymalnym obciążeniu sięga minimum 90%. Przy obciążeniu na poziomie 20% sprawność wynosi co najmniej 92%. Natomiast obciążenie 50% oznacza sprawność minimum 94%. Nie da się ukryć, że to rewelacyjne wyniki, a takie zasilacze wybiorą najbardziej wymagający użytkownicy.
W pełni modularny
Zasilacz z okablowaniem modularnym pozwoli zdemontować niepotrzebne przewody. Dzięki temu wewnątrz obudowy zapanuje porządek, a użytkownicy unikną plątaniny kabli. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które często ulepszają konfigurację sprzętową. Wymiana poszczególnych podzespołów będzie po prostu dużo łatwiejsza. Skorzystamy jedynie z przewodów, które są niezbędne do sprawnej pracy komputera. Oczywiście wybór zależy od indywidualnych potrzeb użytkowników, jednak zdecydowanie warto rozważyć zakup takiego zasilacza.
ATX
To najbardziej uniwersalny i najczęściej spotykany standard zasilaczy komputerowych. Znalazł szerokie zastosowanie. Sprawdzi się zarówno przy prostszych konfiguracjach przeznaczonych do pracy biurowej, jak i urządzeniach dla graczy. Wysokość i szerokość tego typu zasilaczy została określona w standardzie. Jednak długość zależna jest od mocy urządzenia i wzrasta proporcjonalnie. To istotna kwestia przy doborze odpowiedniej obudowy, która powinna być przystosowana do rozmiarów zasilacza.
Aktywne chłodzenie
Chłodzenie aktywne jest bardzo wydajne i doskonale dba o odpowiednią pracę komputera. Ponadto stanowi obecnie standard. Jego wadą jest nieco głośniejsza praca. Delikatny hałas można zredukować, instalując wentylatory o większej średnicy. Taki rozmiar sprawi, że będzie obracał się wolniej. Warto również poszukać na rynku urządzeń, wyposażonych w wentylatory, których prędkość obrotu dostosowana jest do temperatury urządzenia. Im temperatura wzrasta, tym szybszy jest obrót.
SCP
Zasilacz odpowiada za dostarczenie energii do podzespołów komputera. W sieci energetycznej dochodzi do wahań parametrów napięcia. SCP (Short Circuit Protection) to zabezpieczenie przeciwzwarciowe. Zostaje aktywowane, gdy w obwodzie wystąpi opór poniżej 0,1 Ω. To zabezpieczenie spotkamy we wszystkich nowych, jak również starszych zasilaczach. Gdy tylko zwarcie zostanie wykryte, zasilacz natychmiast będzie odłączony. Dzięki temu możemy być spokojni o komponenty naszego komputera.
OPP
OPP (Over Power Protection) zabezpiecza przed przeciążeniem cały zasilacz, nie ograniczając się do pojedynczych linii. Dokładnie to samo zabezpieczenie, które można spotkać pod inną nazwą to OLP – Over Load Protection. W obydwu przypadkach zasilanie zostanie wyłączone, gdy pobierana moc przekroczy wartość mocy całkowitej zasilacza.
OCP
Jednym ze sposobów ochrony naszego sprzętu jest OCP (Over Current Protection). To zabezpieczenie przeciwko przeciążeniu stabilizatora zbyt wysokim natężeniem prądu. Każda linia zasilająca jest oddzielnie monitorowana. W przypadku jakiegokolwiek przeciążenia zasilacz zostaje wyłączony. OCP to wymóg normy ATX12V.
OTP
OTP (Over Temperature Protection) zabezpiecza zasilacz przed przegrzaniem, jakie może nastąpić na skutek przeciążenia, czy złej cyrkulacji powietrza. Zasilanie zostanie natychmiast wyłączone, gdy temperatura osiągnie wartość progową. Zabezpieczenie OTP wymagane jest przez normę ATX12V.
UVP
Zasilacz komputerowy to niezwykle ważne urządzenie, które odpowiada za dostarczenie energii do podzespołów. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na poszczególne zabezpieczenia. UVP (Under Voltage Protection) chroni przed zbyt niskim napięciem na liniach wejściowych. Chociaż usterka ta nie wpływa na ewentualne uszkodzenia podzespołów, może negatywnie oddziaływać na ich optymalną pracę. Zdecydowanie warto wybrać zasilacz z UVP. To z pewnością poprawi komfort użytkowania komputera.
OVP
OVP (Over Voltage Protection) stanowi zabezpieczenie przed zbyt wysokim napięciem wyjściowym. Zostaje aktywowane w momencie, gdy napięcie jest wyższe o 15%, względem wartości nominalnej. Zabezpieczenie działa na każdej linii wyjściowej zasilacza i wymagane jest przez normę ATX12V. Dzięki temu znacznie zmniejsza się ryzyko awarii zasilanych podzespołów.
Układ PFC aktywny
Układ PFC pozwala na korekcję współczynnika mocy, aby zminimalizować straty w liniach przesyłowych. Układy aktywne dostosowują się do warunków, jakie panują w danej sieci. To bezpośrednio wpływa na możliwość osiągnięcia wysokiej wydajności zasilacza. Zakres współczynnika mocy wynosi od 0.9 do 0.99. Nie jest to parametr, który w znaczny sposób wpłynąłby na komfort użytkowania komputera. Stanowi jednak bardziej ekologiczne rozwiązanie, co dla wielu klientów może mieć istotne znaczenie.
Kontynuując swoją One Seasonic Initiative, serie PRIME TX, PRIME PX i PRIME GX stały się następcami serii Seasonic PRIME i PRIME Ultra.
Seria PRIME zawsze wykazywała się wyjątkową wydajnością i przez lata stała się uosobieniem doskonałości technologicznej i jakości. Trzecia generacja serii PRIME została wprowadzona nie tylko z jednolitym schematem nazewnictwa, ale także ze zaktualizowanym ogólnym projektem i kablami połączeniowymi. Ponieważ każdy nowy model z tej serii PRIME ma swój charakterystyczny zestaw funkcji i specyfikacji, potencjalni klienci znajdą usprawnione wskazówki dotyczące zakupów dzięki zrozumieniu procesu One Seasonic.
- Certyfikat sprawności 80 Plus Titanium
- Moc 850W
- Modularne okablowanie W pełni modularne
- Średnica wentylatora 135 mm
- Standard/Format ATX
Opinia pochodzi z modelu: Zasilacz SeaSonic Prime TX-750 750W (PRIME-TX-750)
Pracuje w trybie hybrydowym. Do pracy hybrydowej trzeba go zamontować "dziurkami do góry" - jest w instrukcji. W standby (76 watów) czy przy przeglądaniu sieci - rzeczywiście działa pasywnie.
Napięcia: standby/stress: 3.384/3.344, 12.168/12.168, 5.130/5.100
- ZALETY:
- + Kabelki - długie, miękkie, przyjemne w układaniu.
- + Magistrala do płyty głównej - tego jest 26 kabelków w oplocie, to musi się trudno układać, bez problemu dopasowałem do obudowy
- + Zasilanie PCIE - trzy sztuki, jak ktoś ma dwie karty graficzne to wykorzysta
- + SATA - dłuższe niż w poprzednim zasilaczu, super
- + Jest woreczek na niewykorzystane kabelki
- + Dodali nawet pseudo-obciążenie, można sprawdzić czy zasilacz działa bez płyty głównej
- + Złącza - pewnie trzymają po obu stronach
- + Nawet kabel zasilający jest z trochę wyższej półki :)
- WADY:
- - Brak
Opinia pochodzi z modelu: Zasilacz SeaSonic Prime TX-1000 1000W (PRIME-TX-1000)
**Pros:**
- First and foremost, excellent build quality. I hope it will be reliable and serve me well for a long time.
**Cons:**
- It’s not entirely clear why there are so many cables. There are a lot of Molex cables, which might be useful if you're building a server. It would have been better to include an additional short 24-pin cable, as the current long cable had to be bent all over the case.
Opinia pochodzi z modelu: Zasilacz SeaSonic Prime TX-1000 1000W (PRIME-TX-1000)
- ZALETY:
- + cichy
- + solidny
- + stabilny
- + parametry z instrukcji są prawdziwe
- WADY:
- - cena
- - jest 6 kabli pci-e (to i dużo i mało zalezy do czego ktoś go potrzebuje, ale za tą cenę powinno być 8)
Opinia pochodzi z modelu: Zasilacz SeaSonic Prime TX-1000 1000W (PRIME-TX-1000)
Opinia pochodzi z modelu: Zasilacz SeaSonic Prime TX-1000 1000W (PRIME-TX-1000)
Opinia pochodzi z modelu: Zasilacz SeaSonic Prime TX-750 750W (PRIME-TX-750)
Opinia pochodzi z modelu: Zasilacz SeaSonic Prime TX-1000 1000W (PRIME-TX-1000)
Opinia pochodzi z modelu: Zasilacz SeaSonic Prime TX-750 750W (PRIME-TX-750)
Opinia pochodzi z modelu: Zasilacz SeaSonic Prime TX-1000 1000W (PRIME-TX-1000)
Opinia pochodzi z modelu: Zasilacz SeaSonic Prime TX-1000 1000W (PRIME-TX-1000)
Opinia pochodzi z modelu: Zasilacz SeaSonic Prime TX-750 750W (PRIME-TX-750)
Opinia pochodzi z modelu: Zasilacz SeaSonic Prime TX-1000 1000W (PRIME-TX-1000)
- ZALETY:
- + rozmiar
- WADY:
- - kable
Opinia pochodzi z modelu: Zasilacz SeaSonic Prime TX-1000 1000W (PRIME-TX-1000)
Raty dla biznesu
Sfinansuj wszystko w Ratach dla Firm w 7 minut!
- Na cały asortyment sklepu wraz z usługami.
- Umowę zatwierdzasz online, a cały proces od A do Z to tylko kilka minut.
- Jesteś właścicielem sprzętu od chwili zakupu, a faktura jest wystawiana na Twoją firmę.
- Wprowadzasz w koszty firmy jak przy zakupie za gotówkę.
- Oferta dopasowana do każdego rodzaju firmy, niezależnie od formy prawnej!
Market
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu