Zasilacz Tacens Valeo V 900W Modularny (TAC900V5-SV)
- Certyfikat sprawności: 80 Plus Silver
- Moc: 900W
- Modularne okablowanie: Pół modularne
- Średnica wentylatora: 139 mm
- Zobacz pełną specyfikację
80 Plus Silver
Posiadacze wysokiej klasy komputerów o dużej mocy obliczeniowej powinni sięgnąć po certyfikowany zasilacz. Dzięki temu mogą być pewni określonej sprawności zasilacza. Ten parametr mierzy się przy określonym obciążeniu. W przypadku certyfikatu 80 Plus Silver użytkownicy mogą liczyć na 88% sprawności przy obciążeniu 50% oraz 85% sprawności przy obciążeniu zarówno 20%, jak i 100%. To bardzo dobre wyniki, które świadczą o bezpiecznej pracy zasilaczy. Zdecydowanie warto po nie sięgnąć.

Pół modularny
Zasilacz z okablowaniem pół modularnym oznacza, że zdecydowaną część niepotrzebnych przewodów możemy odłączyć. Taka konstrukcja zapewni porządek wewnątrz obudowy. Użytkownicy, którzy często poprawiają możliwości techniczne swoich komputerów, będą mogli z łatwością zainstalować nowe podzespoły. Kolejną zaletą tego typu zasilaczy są atrakcyjne ceny wielu modeli. Wybór zależy głównie od indywidualnych potrzeb użytkownika. Jednak warto zwrócić uwagę na ten czynnik, gdyż co jakiś czas będziemy czyścić zakurzone komponenty lub je wymieniać.
SCP
Zasilacz odpowiada za dostarczenie energii do podzespołów komputera. W sieci energetycznej dochodzi do wahań parametrów napięcia. SCP (Short Circuit Protection) to zabezpieczenie przeciwzwarciowe. Zostaje aktywowane, gdy w obwodzie wystąpi opór poniżej 0,1 Ω. To zabezpieczenie spotkamy we wszystkich nowych, jak również starszych zasilaczach. Gdy tylko zwarcie zostanie wykryte, zasilacz natychmiast będzie odłączony. Dzięki temu możemy być spokojni o komponenty naszego komputera.
OPP
OPP (Over Power Protection) zabezpiecza przed przeciążeniem cały zasilacz, nie ograniczając się do pojedynczych linii. Dokładnie to samo zabezpieczenie, które można spotkać pod inną nazwą to OLP – Over Load Protection. W obydwu przypadkach zasilanie zostanie wyłączone, gdy pobierana moc przekroczy wartość mocy całkowitej zasilacza.
OCP
Jednym ze sposobów ochrony naszego sprzętu jest OCP (Over Current Protection). To zabezpieczenie przeciwko przeciążeniu stabilizatora zbyt wysokim natężeniem prądu. Każda linia zasilająca jest oddzielnie monitorowana. W przypadku jakiegokolwiek przeciążenia zasilacz zostaje wyłączony. OCP to wymóg normy ATX12V.
OTP
OTP (Over Temperature Protection) zabezpiecza zasilacz przed przegrzaniem, jakie może nastąpić na skutek przeciążenia, czy złej cyrkulacji powietrza. Zasilanie zostanie natychmiast wyłączone, gdy temperatura osiągnie wartość progową. Zabezpieczenie OTP wymagane jest przez normę ATX12V.
OVP
OVP (Over Voltage Protection) stanowi zabezpieczenie przed zbyt wysokim napięciem wyjściowym. Zostaje aktywowane w momencie, gdy napięcie jest wyższe o 15%, względem wartości nominalnej. Zabezpieczenie działa na każdej linii wyjściowej zasilacza i wymagane jest przez normę ATX12V. Dzięki temu znacznie zmniejsza się ryzyko awarii zasilanych podzespołów.
OLP
OLP (Over Load Protection) chroni cały zasilacz przed przeciążeniem, nie ograniczając protekcji do pojedynczych linii. Jeżeli pobierana moc przekroczy wartość całkowitą, zasilanie zostanie natychmiast odłączone. W identyczny sposób działa zabezpieczenie, które możemy spotkać pod inną nazwą – OPP (Over Power Protection).
Układ PFC aktywny
Układ PFC pozwala na korekcję współczynnika mocy, aby zminimalizować straty w liniach przesyłowych. Układy aktywne dostosowują się do warunków, jakie panują w danej sieci. To bezpośrednio wpływa na możliwość osiągnięcia wysokiej wydajności zasilacza. Zakres współczynnika mocy wynosi od 0.9 do 0.99. Nie jest to parametr, który w znaczny sposób wpłynąłby na komfort użytkowania komputera. Stanowi jednak bardziej ekologiczne rozwiązanie, co dla wielu klientów może mieć istotne znaczenie.
Na pierwszy rzut oka Tacens Valeo V 900W wygląda podobnie do innych zasilaczy komputerowych, jednak prawdziwa tajemnica tej serii drzemie pod obudową zasilacza. Aby sprostać legendarnej cichości serii Valeo inżynierowie firmy porzucili niemal gotową IV generację niezadowoleni z rezultatów i przystąpili do projektu całkowicie od nowa. Wiadomo, że głównym źródłem hałasu zasilaczy komputerowych jest chłodzący je wentylator. Seria Valeo znana jest ze swojej pół-pasywnej pracy. Skoncentrowano się więc na tym, aby wentylator włączał się jak najrzadziej oraz pracował możliwie krótko ale jednocześnie bez przegrzewania się zasilacza. Z pomocą przyszedł przełom w materiałach kompozytowych pozwalający na łączenie aluminium z ceramicznym nano materiałem.
Pozwoliło to na zwiększenie efektywności rozpraszania ciepła wewnętrznych radiatorów o 50% bez zwiększania ich wielkości. Zastosowano również innowacyjne mikroprocesorowy kontroler TACENS 0dB PRO SILENCE. Monitoruje on jednocześnie szereg parametrów operacyjnych zasilacza tak, aby i tak cichy wentylator 13,9 cm włączał się możliwie najrzadziej. Dlatego w sercu zasilacza Tacens Valeo V drzemie bez wątpienia jeden z jeden najbardziej zaawansowanych systemów kontroli wentylatora. Wszystkie te cechy, wraz wybraniem najwyższej jakości komponentów i pełnej optymalizacji wewnętrznej struktury zasilacza, pozwoliły na uzyskanie międzynarodowego certyfikatu sprawności 80Plus Silver.
- Certyfikat sprawności 80 Plus Silver
- Moc 900W
- Modularne okablowanie Pół modularne
- Średnica wentylatora 139 mm
- ZALETY:
- + Moc, napięcie oraz wszystkie zabezpieczenia tworzą razem potężną jednostkę. Jest cicho, jest mocno, jest mega!
- WADY:
- - Po wyjęciu z pudełka wali chinolem, przez pierwsze parę godzin użytkowania zaleca się korzystać przy otwartym oknie ;)
- ZALETY:
- +Możliwość obsługi 2 kart graficznych np:r9 290
- +Certyfikat Silver
- +Ładny wygląd obudowy zasilacza
- +Nie jest słyszalny
- +CENA!
- WADY:
- -okablowanie mogło by być lowprofile jak w thermaltake SE modular:530W.
- ZALETY:
- + Tani.
- + Mocny.
- + Cichy.
- + Modularny.
- + Kable w oplocie.
- WADY:
- - Dostałem zasilacz bez zafoliowanego pudełka, na szczęście w środku niczego nie brakowało a zasilacz nie był używany :)
- ZALETY:
- + pół pasywny układ chłodzenia
- + ogromna moc
- + dość cichy
- + nie spalił się i dalej działa :)
- WADY:
- -jakość wykonania i użyte materiały, ale za te cenę nie można wiele wymagac
- ZALETY:
- + Moc 900w, cisza-wentylator praktycznie się nie włącza, modularny.
- WADY:
- - brak
- ZALETY:
- + cena
- + moc 900W
- + cichy
- ZALETY:
- + odpinane kable, stabilne napiecia
- WADY:
- - moglyby byc troche dluzszy od plyty o procesora
- ZALETY:
- + moc, cena,
- WADY:
- - pci-Express 8pin który dwa piny ma zapożyczone.
- ZALETY:
- + Ładnie wygląda
- + W porównaniu do standardowych zasilaczy jest cichszy
- WADY:
- - Trochę się rozczarowałem, bo myślałem, że będzie bezgłośny, a jednak często się uruchamia i jest słyszalny
Market
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu