Zasilacz Thermaltake Smart SE 630W (SPS-630MPCBEU)
Pół modularny
Zasilacz z okablowaniem pół modularnym oznacza, że zdecydowaną część niepotrzebnych przewodów możemy odłączyć. Taka konstrukcja zapewni porządek wewnątrz obudowy. Użytkownicy, którzy często poprawiają możliwości techniczne swoich komputerów, będą mogli z łatwością zainstalować nowe podzespoły. Kolejną zaletą tego typu zasilaczy są atrakcyjne ceny wielu modeli. Wybór zależy głównie od indywidualnych potrzeb użytkownika. Jednak warto zwrócić uwagę na ten czynnik, gdyż co jakiś czas będziemy czyścić zakurzone komponenty lub je wymieniać.
ATX
To najbardziej uniwersalny i najczęściej spotykany standard zasilaczy komputerowych. Znalazł szerokie zastosowanie. Sprawdzi się zarówno przy prostszych konfiguracjach przeznaczonych do pracy biurowej, jak i urządzeniach dla graczy. Wysokość i szerokość tego typu zasilaczy została określona w standardzie. Jednak długość zależna jest od mocy urządzenia i wzrasta proporcjonalnie. To istotna kwestia przy doborze odpowiedniej obudowy, która powinna być przystosowana do rozmiarów zasilacza.
Aktywne chłodzenie
Chłodzenie aktywne jest bardzo wydajne i doskonale dba o odpowiednią pracę komputera. Ponadto stanowi obecnie standard. Jego wadą jest nieco głośniejsza praca. Delikatny hałas można zredukować, instalując wentylatory o większej średnicy. Taki rozmiar sprawi, że będzie obracał się wolniej. Warto również poszukać na rynku urządzeń, wyposażonych w wentylatory, których prędkość obrotu dostosowana jest do temperatury urządzenia. Im temperatura wzrasta, tym szybszy jest obrót.
SCP
Zasilacz odpowiada za dostarczenie energii do podzespołów komputera. W sieci energetycznej dochodzi do wahań parametrów napięcia. SCP (Short Circuit Protection) to zabezpieczenie przeciwzwarciowe. Zostaje aktywowane, gdy w obwodzie wystąpi opór poniżej 0,1 Ω. To zabezpieczenie spotkamy we wszystkich nowych, jak również starszych zasilaczach. Gdy tylko zwarcie zostanie wykryte, zasilacz natychmiast będzie odłączony. Dzięki temu możemy być spokojni o komponenty naszego komputera.
OPP
OPP (Over Power Protection) zabezpiecza przed przeciążeniem cały zasilacz, nie ograniczając się do pojedynczych linii. Dokładnie to samo zabezpieczenie, które można spotkać pod inną nazwą to OLP – Over Load Protection. W obydwu przypadkach zasilanie zostanie wyłączone, gdy pobierana moc przekroczy wartość mocy całkowitej zasilacza.
OVP
OVP (Over Voltage Protection) stanowi zabezpieczenie przed zbyt wysokim napięciem wyjściowym. Zostaje aktywowane w momencie, gdy napięcie jest wyższe o 15%, względem wartości nominalnej. Zabezpieczenie działa na każdej linii wyjściowej zasilacza i wymagane jest przez normę ATX12V. Dzięki temu znacznie zmniejsza się ryzyko awarii zasilanych podzespołów.
OLP
OLP (Over Load Protection) chroni cały zasilacz przed przeciążeniem, nie ograniczając protekcji do pojedynczych linii. Jeżeli pobierana moc przekroczy wartość całkowitą, zasilanie zostanie natychmiast odłączone. W identyczny sposób działa zabezpieczenie, które możemy spotkać pod inną nazwą – OPP (Over Power Protection).
Układ PFC aktywny
Układ PFC pozwala na korekcję współczynnika mocy, aby zminimalizować straty w liniach przesyłowych. Układy aktywne dostosowują się do warunków, jakie panują w danej sieci. To bezpośrednio wpływa na możliwość osiągnięcia wysokiej wydajności zasilacza. Zakres współczynnika mocy wynosi od 0.9 do 0.99. Nie jest to parametr, który w znaczny sposób wpłynąłby na komfort użytkowania komputera. Stanowi jednak bardziej ekologiczne rozwiązanie, co dla wielu klientów może mieć istotne znaczenie.
Smart SE 630 - stabilne zużycie energii na co dzień
Jeden z najbardziej popularnych zasilaczy Thermaltake głównego nurtu - zasilacz serii SMART SE. Jest to seria wydajnych zasilaczy (PSU), które zawierają różne zaawansowane technologicznie komponenty zasilacza. Zasilacz wyposażony został w technologiczne rozwiązania przyjazne dla środowiska. Seria Smart SE dostępna jest w zakresie od 530 W do 730 W z półmodułową konstrukcją, która pasuje do większości dostępnych na rynku obudów. Zasilacz Smart SE jest idealny dla rozwiązań do użytku domowego lub biurowego - wszędzie tam gdzie liczy się niezawodność 24/7.
Sprawność 87%
Zapewnia sprawność do 87% przy obciążeniu 20-100% w warunkach rzeczywistego obciążenia, aby obniżyć koszty energii elektrycznej i zapewnić najniższe straty mocy. Oszczędność niepotrzebnego marnotrawstwa energii i ochrona środowiska.
Płaskie i niskoprofilowe kable
Wszystkie kable są niskoprofilowe, płaskie. Dzięki modułowej konstrukcji używane są tylko te, które są niezbędne dla danego zestawu, co zwiększa przepływ powietrza i poprawia parametry cieplne obudowy, ale także umożliwiają łatwe prowadzenie kabli w obudowie.
Modułowa konstrukcja
Modułowa konstrukcja Smart SE 530/630 / 730W umożliwia użytkownikowi maksymalizację dostępnej mocy i ułatwia konfigurację. Jest to zasilacz półmodułowy, który umożliwia wybór kabli przy zasilaniu systemu zdrowym napięciem.
Najwyższej jakości kondensator
Wysokiej jakości kondensator główny zapewnia doskonałą wydajność przy niskiej impedancji. Stabilna praca działa przez dłuższy czas z doskonałą niezawodnością, aby zwiększyć wydajność zasilacza.
Inteligentne sterowanie wentylatorem
Duży wentylator chłodzący (140 mm), sterowany przez inteligentne urządzenie do kontroli temperatury, może automatycznie wykrywać obciążenie mocy w celu regulacji prędkości obrotowej wentylatora. Pozwala to na utrzymanie optymalnej wydajności przy odpowiednim wyciszeniu.
- Certyfikat sprawności Brak
- Moc 630W
- Modularne okablowanie Pół modularne
- Średnica wentylatora 140 mm
- Standard/Format ATX
Opinia pochodzi z modelu: Zasilacz Thermaltake Smart SE 530W (SPS-530MPCBEU)
- ZALETY:
- + modularny
- + cichy
- + 80+ bronze
- + sporo akcesoriów
- WADY:
- - wykonanie kabli
Opinia pochodzi z modelu: Zasilacz Thermaltake Smart SE 530W (SPS-530MPCBEU)
- ZALETY:
- + Cichy
- + Modularny
- + Stosunek jakość/cena
- + Długowieczny jak na zasilacze z tej półki cenowej
- WADY:
- - Ciężko powiedzieć...
Do mojego zestawu wystarczył by zasilacz Thermaltake Smart SE 530W ale w momencie kupna chwilowo nie był dostępny więc wziąłem ten.
- ZALETY:
- + Cicha praca (praktycznie niesłyszalny)
- + Wydajny
- + Modularny ( w moim przypadku nie ma to znaczenia gdyż wykorzystuję wszystkie przewody dostępne w zestawie)
- + Ilość przewodów w zestawie
- + Różne zabezpieczenia
- WADY:
- - Obecnie cena, z dzisiejszymi kartami graficznymi nie potrzeba takiej mocy do typowego zestawu komputerowego więc lepiej kupić Thermaltake Smart SE 530W.
Płaskie kable pomogły pozbyć się kłopotu z okablowaniem w płaskiej obudowie, prawda - nie są zbyt elastyczne, ale wystarczy je odgiąć parę razy i przybierają upragniony kształt - nie są więc za sztywne.
Kultura pracy wypada na solidny plus, zasilacz przy każdej śrubie mocującej go do obudowy ma podłożone specjalne o-ringi (własna modyfikacja) i ze szczerym sumieniem stwierdzam, że wentylator jest niemalże niesłyszalny - pod obciążeniem lekko go słychać.
- ZALETY:
- + Kultura pracy
- + sprawność
- + kable cienie i nie rzucające się w oczy
- + torebka z logiem Thermaltake na rzepa w zestawie
- WADY:
- - brak
Opinia pochodzi z modelu: Zasilacz Thermaltake Smart SE 530W (SPS-530MPCBEU)
- ZALETY:
- + modularność,
- + bardzo cichy nawet pod obciążeniem
- + cena
- + wyposażenie (kable, saszetka ThermalTake na kable, śrubki, opaski zaciskowe
- + stabilne napięcia
- + jedna bardzo mocna linia V12
- + wysoka sprawność na poziomie 80+ bronze która na 50% obciążeniu sięga 87%....
- WADY:
- - ...ale niestety nie potwierdzona oficjalnym certyfikatem (jednakże zapewnie dlatego jest tańszy, niezależne testy potwierdzają, iż spokojnie sprawność jest w przedziale 80+ bronze
- - kabel zasilania płyty głównej jest tak jakby podzielony na kilka, wobec czego trzeba go spinać opaskami bo się rozlatuje na wszystkie strony
Opinia pochodzi z modelu: Zasilacz Thermaltake Smart SE 530W (SPS-530MPCBEU)
- ZALETY:
- + dobra marka pozwala mieć nadzieję, że podziała długie lata i nie spali komputera
- + odpinane kable - nawet jeden/dwa kable mniej to zawsze nieco mniejszy bałagan w obudowie
- + cichy, dzięki dużemu wiatrakowi
- + wtyczki ATX, CPU i PCI-E umożliwiają odczepienie nadmiarowych pinów
- + kolorowe gniazda na zasilaczu same wskazują którą wtyczkę należy w nich umieścić
- WADY:
- - W obecnych komputerach bardzo rzadko spotyka się gniazda Molex, a jeśli już to często jest ono tylko jedno. Zasilacz posiada oczywiście odpinany kabel z Molexami, jest to jednak jeden kabel z trzema wtykami. Przydałby się wariant z jednym wtykiem na kablu, bałagan w obudowie byłby trochę mniejszy.
Opinia pochodzi z modelu: Zasilacz Thermaltake Smart SE 530W (SPS-530MPCBEU)
Używam komputera bez podkręcania procesora, z dwoma dyskami, także mam ogromny zapas mocy na przyszłość.
Co do samego zasilacza, to jest bezgłośny, wszystkie kable płaskie, bardzo fajnie rozwiązane.
Do zestawu dostajemy schludne etui na nieużywane w danym momencie kabelki, a które można później zamontować.
Jest to wersja box, więc z zasilaczem dostajemy pełny zestaw śrubek i kabel sieciowy.
- ZALETY:
- + Modularność
- + Mnogość i płaskie kable
- + Bezszelestna praca
- + Cena
- WADY:
- - Główny kabel zasilający mógłby być o bodaj 1-2 cm dłuższy, bo przy obudowie mid-tower, płaskim kablu i zasilaczu na spodzie obudowy kabla zasilającego płyte jest na styk.
- ZALETY:
- + Cichy
- + Cena
- + Modularny
- + Moc
- WADY:
- -Trochę kłopotliwa wtyczka 24 pin (oczywiście działa bez problemu, tylko trzyma się słabo więc trzeba wpiąć trochę mocniej ale bez przesady)
- ZALETY:
- + * Bezgłośny.
- + * Modularny (akurat w moim przypadku super się to sprawdza, teraz nie mam w komputerze tyle kabli, tylko te co trzeba).
- + * Teraz komputer bierze mniej prądu (o jakieś średnio 15 wat - badane tym samym watomierzem w taki sam sposób). Wcześniej miałem starego Chieftec'a.
- + * Duży wentylator.
- + * Dobrze spasowane śrubki, gładko się wkręca.
- + * Torba na niepodpięte kable.
- + * Wykonanie super.
- WADY:
- - * Brak. Nie ma się do czego przyczepić.
Opinia pochodzi z modelu: Zasilacz Thermaltake Smart SE 530W (SPS-530MPCBEU)
- ZALETY:
- + cichy
- + semimodularne okablowanie
- + statystycznie mało awaryjny
- + w stosunku do mocy całkowitej linia zasilania 12V przyzwoita - 89%
- + płaskie kable o jednolitej kolorystyce
- + jakość/ceny
- + dodatkowe etui na nieużywane kable
- WADY:
- - Jak już mam czegoś się doszukać
- - brak certyfikatu (ale o tym już pisałem)
- - kable dość sztywne, ale dla chcącego... :)
- ZALETY:
- + Cena do jakości wyraźnie na
- + Plus
- + Modularny co prawda nie w pełni
- + Moc w stosunku do ceny. 630w
- + 87% sprawnosci to co prawda certyfikat Bronze lecz jest bardzo bliski ,,silverowi,,
- WADY:
- - Czerwone końcówki na wtykach od zasilania karty graficznej.
- - Ciężko wpinajace sie 24pin
Opinia pochodzi z modelu: Zasilacz Thermaltake Smart SE 530W (SPS-530MPCBEU)
- ZALETY:
- + cichy
- + wydajny
- + modularny
- + 80+ bronze
- + dodatkowe akcesoria
- WADY:
- - wykonanie kabli
Opinia pochodzi z modelu: Zasilacz Thermaltake Smart SE 530W (SPS-530MPCBEU)
Zasilacz pracuje z kompem, który ma na wyposażeniu:
- 1 x dysk SSD,
- 4 x dyski HDD,
- 1 x Radeon HD 7970,
- AMD APU.
- ZALETY:
- + okablowanie modularne
- + cichy
- + sprawność
- + stosunek ceny do jakości
- + stabilne napięcia
- WADY:
- - może to niekoniecznie ważna wada, ale kable modularne jednak mogły by być trochę dłuższe
- - brak certyfikatu potwierdzającego sprawność
- - przydałby się jeszcze jeden kabel modularny z wtykami SATA
- ZALETY:
- + Wysoka wydajność, bardzo cichy, świetny wygląd, stosunkowo niska cena. Najwyższa sprawność, przy najniższej cenie. Długość kabli wystarczająca nawet przy budzie 0,5 x 0,5 metra, przy zasilaczu montowanym na dole.
- WADY:
- - Brak.
- ZALETY:
- + Wysoka wydajność, bardzo cichy, świetny wygląd, stosunkowo niska cena. Najwyższa sprawność, przy najniższej cenie. Długość kabli wystarczająca nawet przy budzie 0,5 x 0,5 metra, przy zasilaczu montowanym na dole.
- WADY:
- - Brak.
- ZALETY:
- + Wysoka wydajność, bardzo cichy, świetny wygląd, stosunkowo niska cena. Najwyższa sprawność, przy najniższej cenie. Długość kabli wystarczająca nawet przy budzie 0,5 x 0,5 metra, przy zasilaczu montowanym na dole.
- WADY:
- - Brak.
Opinia pochodzi z modelu: Zasilacz Thermaltake Smart SE 530W (SPS-530MPCBEU)
- ZALETY:
- + cichy
- + kable i etu
- + cena
- ZALETY:
- + 1 mocna linia 12v-588W
- + Modularność
- + Wygląd
- + Wentylator 140mm
- + Oplot kabli (dobry w układaniu)
- + Zapakowanie (torba na dodatkowe kable)
- WADY:
- - Nie dostrzegłem gdyż nie jestem jeszcze w stanie wykorzystać go w pełni.
Opinia pochodzi z modelu: Zasilacz Thermaltake Smart SE 530W (SPS-530MPCBEU)
- ZALETY:
- + odpinane kable
- + płaskie kable ułatwiające aranżację okablowania
- + długość kabli
- + cicha praca
- + saszetka na kable
- WADY:
- - trochę sztywne kable
Opinia pochodzi z modelu: Zasilacz Thermaltake Smart SE 530W (SPS-530MPCBEU)
- ZALETY:
- + długie kable
- + 3 lata gwarancji
- + cichy (nawet pod obciążeniem)
- + 41A na linii 12v (492W)
- WADY:
- -nie zauważyłem! (może mało molexów)
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu
Zasilacz Thermaltake Smart SE 630W (SPS-630MPCBEU) możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
tak ma certyfikat