Zasilacz XFX Black Edition XTR 650W (P1-650B-BEFX)
- Certyfikat sprawności: 80 Plus Gold
- Moc: 650W
- Modularne okablowanie: W pełni modularne
- Średnica wentylatora: 135 mm
- Standard/Format: ATX
- Zobacz pełną specyfikację
Moc 650W
Zasilacze to niezwykle istotne elementy konfiguracji komputerowej. Ich moc określa maksymalną ilość energii, jaka może zostać dostarczona do podzespołów. Zasilacze o mocy 650W zainstalowane są zazwyczaj na pokładzie średniej klasy komputerów, które sprawdzą się przy grach i pracy biurowej. Dokładne zapotrzebowanie na moc sprawdzimy przez zsumowanie zapotrzebowania wszystkich podzespołów. Prostszym rozwiązaniem jest zastosowanie kalkulatorów dostępnych w internecie. Odpowiedni dobór mocy zapewni bezpieczną pracę komputera.
80 Plus Gold
Certyfikaty 80 Plus określają standard, jaki ocenia sprawność zasilaczy. Dzięki temu użytkownicy mogą dowiedzieć się więcej na temat wydajności. Wynik mówi o sprawności przy określonym obciążeniu układu. W przypadku certyfikatu 80 Plus Gold przy obciążeniu 50% uzyskamy 90% sprawności, przy obciążeniu 20% oraz 100% sprawność wyniesie 87%. To bardzo dobre wyniki, a zasilacz może być zastosowany w komputerach wysokiej klasy, które korzystają z dużej mocy obliczeniowej i zaawansowanych podzespołów.
W pełni modularny
Zasilacz z okablowaniem modularnym pozwoli zdemontować niepotrzebne przewody. Dzięki temu wewnątrz obudowy zapanuje porządek, a użytkownicy unikną plątaniny kabli. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które często ulepszają konfigurację sprzętową. Wymiana poszczególnych podzespołów będzie po prostu dużo łatwiejsza. Skorzystamy jedynie z przewodów, które są niezbędne do sprawnej pracy komputera. Oczywiście wybór zależy od indywidualnych potrzeb użytkowników, jednak zdecydowanie warto rozważyć zakup takiego zasilacza.
ATX
To najbardziej uniwersalny i najczęściej spotykany standard zasilaczy komputerowych. Znalazł szerokie zastosowanie. Sprawdzi się zarówno przy prostszych konfiguracjach przeznaczonych do pracy biurowej, jak i urządzeniach dla graczy. Wysokość i szerokość tego typu zasilaczy została określona w standardzie. Jednak długość zależna jest od mocy urządzenia i wzrasta proporcjonalnie. To istotna kwestia przy doborze odpowiedniej obudowy, która powinna być przystosowana do rozmiarów zasilacza.
Aktywne chłodzenie
Chłodzenie aktywne jest bardzo wydajne i doskonale dba o odpowiednią pracę komputera. Ponadto stanowi obecnie standard. Jego wadą jest nieco głośniejsza praca. Delikatny hałas można zredukować, instalując wentylatory o większej średnicy. Taki rozmiar sprawi, że będzie obracał się wolniej. Warto również poszukać na rynku urządzeń, wyposażonych w wentylatory, których prędkość obrotu dostosowana jest do temperatury urządzenia. Im temperatura wzrasta, tym szybszy jest obrót.
SCP
Zasilacz odpowiada za dostarczenie energii do podzespołów komputera. W sieci energetycznej dochodzi do wahań parametrów napięcia. SCP (Short Circuit Protection) to zabezpieczenie przeciwzwarciowe. Zostaje aktywowane, gdy w obwodzie wystąpi opór poniżej 0,1 Ω. To zabezpieczenie spotkamy we wszystkich nowych, jak również starszych zasilaczach. Gdy tylko zwarcie zostanie wykryte, zasilacz natychmiast będzie odłączony. Dzięki temu możemy być spokojni o komponenty naszego komputera.
OPP
OPP (Over Power Protection) zabezpiecza przed przeciążeniem cały zasilacz, nie ograniczając się do pojedynczych linii. Dokładnie to samo zabezpieczenie, które można spotkać pod inną nazwą to OLP – Over Load Protection. W obydwu przypadkach zasilanie zostanie wyłączone, gdy pobierana moc przekroczy wartość mocy całkowitej zasilacza.
OCP
Jednym ze sposobów ochrony naszego sprzętu jest OCP (Over Current Protection). To zabezpieczenie przeciwko przeciążeniu stabilizatora zbyt wysokim natężeniem prądu. Każda linia zasilająca jest oddzielnie monitorowana. W przypadku jakiegokolwiek przeciążenia zasilacz zostaje wyłączony. OCP to wymóg normy ATX12V.
OTP
OTP (Over Temperature Protection) zabezpiecza zasilacz przed przegrzaniem, jakie może nastąpić na skutek przeciążenia, czy złej cyrkulacji powietrza. Zasilanie zostanie natychmiast wyłączone, gdy temperatura osiągnie wartość progową. Zabezpieczenie OTP wymagane jest przez normę ATX12V.
OVP
OVP (Over Voltage Protection) stanowi zabezpieczenie przed zbyt wysokim napięciem wyjściowym. Zostaje aktywowane w momencie, gdy napięcie jest wyższe o 15%, względem wartości nominalnej. Zabezpieczenie działa na każdej linii wyjściowej zasilacza i wymagane jest przez normę ATX12V. Dzięki temu znacznie zmniejsza się ryzyko awarii zasilanych podzespołów.
OLP
OLP (Over Load Protection) chroni cały zasilacz przed przeciążeniem, nie ograniczając protekcji do pojedynczych linii. Jeżeli pobierana moc przekroczy wartość całkowitą, zasilanie zostanie natychmiast odłączone. W identyczny sposób działa zabezpieczenie, które możemy spotkać pod inną nazwą – OPP (Over Power Protection).
Układ PFC aktywny
Układ PFC pozwala na korekcję współczynnika mocy, aby zminimalizować straty w liniach przesyłowych. Układy aktywne dostosowują się do warunków, jakie panują w danej sieci. To bezpośrednio wpływa na możliwość osiągnięcia wysokiej wydajności zasilacza. Zakres współczynnika mocy wynosi od 0.9 do 0.99. Nie jest to parametr, który w znaczny sposób wpłynąłby na komfort użytkowania komputera. Stanowi jednak bardziej ekologiczne rozwiązanie, co dla wielu klientów może mieć istotne znaczenie.
Zasilacz XFX Black Edition XTR 650W Fully Modular 135mm 80+ Gold
Specyfikacja:
Moc zasilacza | 650 W |
Wentylator | 13.5 cm |
PFC | aktywny |
Ilość złącz zas. SATA | 10 |
Ilość złącz zas. 8-pin 12V | 1 |
Ilość złącz zas. PCI-E 6+2-pin | 4 |
Złącze zas. MB | 20 + 4 pin |
Zasilacz modularny | Tak |
Wymiary |
15 cm x 8.6 cm x 14 cm |
Certyfikat 80+ | 80 PLUS Gold |
- Certyfikat sprawności 80 Plus Gold
- Moc 650W
- Modularne okablowanie W pełni modularne
- Średnica wentylatora 135 mm
- Standard/Format ATX
- ZALETY:
- +świetne komponenty (elektryczne)
- +może się podobać
- +napięcia twarde jak skała
- +modularny (ale wciskanie full modulara w tej cenie to nie wiem na co komu, chyba że wyciąga zasilacz co 2 tygodnie żeby przeczyścić)
- +80PlusGOLD
- WADY:
- -wtyczki to jakaś tragedia
- -sztywne kable
- -nie wiem kto coś takiego napisał ale ten wentylator wcale nie jest cichy, w dodatku większość sztuk wydaje z siebie terkotanie, niby zasilacz jest półpasywny więc pod obciążeniem inne komponenty go powinny zagłuszać lecz....
- - .... to całe HYBRID MODE (czyli pseudopasywny) to jest taki bullshit że głowa mała - co 20 sekund się wentylator załącza o czym oznajmia swoim pięknym "TRRRRRRRRRRRR" po to żeby wyłączyć się po 2-6 sekundach - chyba że ktoś ma radeona to mu to nie przeszkadza raczej
ZASILACZ NA LATA!!
Cewki nie piszczą! +++++
Super wydajne podzespoły +++++
Rewelacyjny system sortowania kabli +++++
Cicha praca +++++
Przy częstym korzystaniu z komputera z tym certyfikatem cena zasilacza zwróci się po roku - dwóch.
POLECAM!
- ZALETY:
- + Rewelacyjny zasilacz, NAJLEPSZY NA RYNKU!
- +
- +
- + ZASILACZ NA LATA!!
- + Cewki nie piszczą! +++++
- + Super wydajne podzespoły +++++
- + Rewelacyjny system sortowania kabli +++++
- + Cicha praca +++++
- + Przy częstym korzystaniu z komputera z tym certyfikatem cena zasilacza zwróci się po roku - dwóch.
- +
- +
- + POLECAM!
- WADY:
- - Nie ma słabych stron - najlepszy sklep w Polsce, zoptymalizowany system zakupów, reklamacji itp.
- -
- - Polecam go każdemu kto prosi mnie o porady dotyczące budowy komputerów lub modernizacji!
Widać, że autor nie ma zielonego pojęcia o tym o czym mówi.
- ZALETY:
- + Solidna budowa
- + W pełni modularny
- + Stabilne napięcie pod obciążeniem (i7 6700k OC i GTX 980Ti OC)
- + Cichy w obudowie PHANTEKS Ethno Pro M
- WADY:
- - Przewody, jak ktoś już wcześniej wspominał sztywne. Trzeba się trochę nagimnastykować z ich podłączeniem.
W moim przypadku zasilacz "zaniemógł" i został odesłany na gwarancji do naprawy. Wymieniony na nowy, działa do tej pory.
- ZALETY:
- + łatwy i szybki montaż
- + cena
- + pojemność
- + szybkość działania
- + jakość
- WADY:
- - póki co
- - nie zauważyłem
Zasilacz trzyma dobrze napięcia. Linia 3V i 5V praktycznie idealnie. Co do linii 12V również jest baaardzo dobrze - przynajmniej w mojej sztuce.
Cewki, piszczące ale tak bardzo delikatnie, słyszalne z 5~10cm (gdy zasilacz pod obciążeniem), przy zamkniętej obudowie z komputera, u mnie nie możliwe do usłyszenia.
Nie jestem wybredny, kable są OK.
- ZALETY:
- + Mocny
- + Modularny
- + 80+ Gold
- + Odłączalne kable
- + Cichy
- WADY:
- - Mało elastyczne i grube kable
- ZALETY:
- + Bardzo solidny
- + Wysoka sprawność elektrycznej 80+ Gold
- + Cichy
- + Modularny, odpinające kable
- + Duże zabezpieczenie
- + Bardzo stabilne napięcia
- + Niezłe bebechy
- + Wysoka jakość
- + Gwarancja
- WADY:
- - Sztywne kable, ale mnie nie przeszkadzają
- ZALETY:
- + Modularne okablowanie.
- + Tryb Hybrid.
- + Długie przewody.
- + Wszystko perfekcyjnie opisane.
- WADY:
- - Jak dla mnie brak.
Stabilny przy Gigabyte GTX 970 xtreme oraz i5-6600K, z duzym zapasem mocy; rzadko kiedy (nawet pod obciążeniem) załącza się wentylator :)
- ZALETY:
- + Doskonała wydajność, cisza ( system hybrydowy), modularne okablowania; czarne, długie kable z dużym zapasem ilości i
- WADY:
- - Na razie nie zauwazylem :)
- ZALETY:
- + w pełni modularny
- + elegancki
- + certyfikat
- + gwarancja 5 lat
- + półpasywne chłodzenie
- + cichy
- + cena
- WADY:
- - niektóre zatrzaski na kablach bardzo ciężko chodzą lub nie chwytają przez co mamy wrażenie że kabel można luźno wyjąć.
- -niektóre kable mogły by być odrobinę dłuższe
- ZALETY:
- + Ultra wytrzymałe cewki!
- + Super design!
- + Rewelacyjna moc.
- + Tryb pasywny przy przeglądaniu internetu
- WADY:
- - Cewki piszczą, ale rzadko i cicho. Więc trudno to nazwać minusem. Nie ma róży bez kolców.
- ZALETY:
- + W pełni modularny
- + 80 Plus Gold
- + Czarny oplot na kablach
- + 5 lat gwarancji
- + Bardzo stabilne napięcia
- WADY:
- - Kable ciut za sztywne ale nie odpina ich się co chwila więc to jedyny nic nie znaczący minus.
- ZALETY:
- + Niesłyszalny zarówno podczas przeglądania internetu , jak i grania . Nie jestem w stanie ze słuchu stwierdzić kiedy ma uruchomiony wentylator
- +
- + Atrakcyjna cena
- + Mocna linia 12V
- + 80+ GOLD
- WADY:
- - jak na razie brak
- ZALETY:
- + Wydajność
- + Modularne okablowanie
- + Tryb Hybrydowy
- + 5 lat gwarancji
- WADY:
- - Rzadko, ale czasami go słychać
- - Kable mogłyby być bardziej elastyczne
- ZALETY:
- + cena
- + przy niskim obciążeniu wiatrak w ogóle się nie włącza ( bezszelestny)
- + dużo kabli w zestawie
- WADY:
- -brak
- ZALETY:
- + moc
- + stabilne napięcia
- + rozsądne wymiary (bez problemu mieści się do wielu obudów
- WADY:
- - jest głośny przy lekkim obciążeniu
- ZALETY:
- + Duża moc, cicha praca, pełna gama zabezpieczeń, możliwość montażu tylko niezbędnej ilości kabli zasilających
- WADY:
- - Trochę wysoka cena, kabelki mogły być kolorowe (są czarne).
- ZALETY:
- + stabilne napięcia
- + niesłyszalny
- + modularne okablowanie...
- WADY:
- - ...którego jakość izolacji wygląda jak z taniego chińskiego zasilacza
- ZALETY:
- + Pełna modularność
- + Wiele dostępnych kabli
- + Długie kable
- WADY:
- - Przełącznik hibridmod umieszczony w bezsensownym miejscu (mocno utrudniony dostęp).
Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu
Zasilacz XFX Black Edition XTR 650W (P1-650B-BEFX) możemy dostarczyć do Ciebie już jutro! Jeśli chcesz poznać dokładny czas dostawy, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Przepraszamy, czat na żywo w tej chwili jest już nieczynny. Jeśli masz jakieś pytanie lub problem, napisz do nas wiadomość lub odwiedź nasze centrum pomocy.
Czat na żywo jest do Twojej dyspozycji codziennie w godzinach:
poniedziałek-piątek: 9:00-17:00
to "TRRRRRRRRRRRRRRRRR" do szewskiej pasji może doprowadzić :D